Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-05-25, 11:15 Autor: Katarzyna Plewnia

"Festiwal to duma Opola". Za dwa tygodnie rusza święto polskiej piosenki

Konferencja 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki [fot. Jarosław Madzia]
Konferencja 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki [fot. Jarosław Madzia]
Arkadiusz Wiśniewski [fot. Kamila Bucyk]
Arkadiusz Wiśniewski [fot. Kamila Bucyk]
- Jesteśmy kojarzeni w Polsce z piękną historią polskiej kultury i trzeba o to dbać - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, o zbliżającym się jubileuszowym, bo 60. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
- Trzeba trafić w oczekiwania jak największej liczby wykonawców. To jest 60. jubileuszowy festiwal, więc musi być dużo wspominkowych rzeczy i na to czekam - mówił prezydent Opola, pytany o przygotowania do tegorocznego Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. - Telewizja znana jest z tego, że świetnie takie koncerty przygotowuje. My bardzo czekamy na festiwal, bo jest to duma Opola - podkreślił Arkadiusz Wiśniewski.

- Opole w całej Polsce jest kojarzone z festiwalem. My w Opolu mamy mnóstwo miejsc, które przypominają o historii festiwalu, że przypomnę Muzeum Polskiej Piosenki, w którym stałą wystawę utworzyliśmy, że przypomnę Aleję Gwiazd Polskiej Piosenki, murale, które przecież odsłaniamy, jak Zbigniewa Wodeckiego piękny mural. Już zapraszam na jego odsłonięcie chwilkę przed festiwalem z udziałem rodziny artysty. Mając tak piękną tradycję, musimy robić wszystko, aby ją zachować, popularyzować, bo rzadko które miasto w Polsce ma tak pozytywne skojarzenia. Moglibyśmy kojarzeni być z jakimś wysokim bezrobociem, jakąś drastyczną biedą, fatalnymi rzeczami, a my kojarzeni jesteśmy z piękną historią polskiej kultury i trzeba o to dbać.

- Jest też propozycja alternatywna, czyli koncerty w Okrąglaku - dodał Arkadiusz Wiśniewski. - Jak się okazało, zespoły alternatywne nie bardzo chciały stawać na scenie, gdzie jest full wypas, tak to ujmując. One wychodziły z tego podziemia i nie najlepiej się tam czuły, podobnie jak ich odbiorcy. Uznaliśmy z telewizją, że możemy zaproponować tę alternatywę, ale w innym wydaniu. Padło na Okrąglak, na Stegu Arenę, no i zobaczymy - dodał Wiśniewski.

60. KFPP w Opolu rozpocznie się już 9 czerwca.
Arkadiusz Wiśniewski

Kultura i rozrywka

2023-06-08, godz. 16:05 Kilkudziesięciu artystów i współczesna muzyka chrześcijańska na Górze św. Anny Wieczorem Grocie Lurdzkiej odbędzie się spotkanie pod hasłem 'Opole Uwielbia'. » więcej 2023-06-08, godz. 15:00 Przed nami Wielki Test Wiedzy o O-polskiej Piosence. Uczestnikami będą słuchacze Radia Opole Przez ostatnich 12 tygodni Radio Opole i nasi słuchacze żyli Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki. Codziennie od poniedziałku do piątku DJ Adamus opowiadał… » więcej 2023-06-08, godz. 14:25 Tancerze z grupy Volt są już w pełnej gotowości Stroje prawie gotowe, a układy przećwiczone. To oznacza jedno - tancerze z grupy Volt są już w pełnej gotowości przed 60.Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki… » więcej 2023-06-08, godz. 12:35 Debiutanci próbują przed koncertem. To ich pierwsze kroki na deskach opolskiego amfiteatru To spełnienie marzeń i kolejny bardzo ważny krok w karierze muzycznej - mówią o swoich występach na deskach opolskiego amfiteatru debiutanci. Część z… » więcej 2023-06-07, godz. 21:07 By dzieci pokochały książki. Trwa wielkie czytanie w MBP w Opolu Już po raz 13. najmłodsi mieszkańcy stolicy regionu i ich rodzice mają możliwość wziąć udział w Opolskim Maratonie Czytania. Wydarzenie ma na celu rozbudzić… » więcej 2023-06-07, godz. 21:04 60. KFPP: opolski amfiteatr nie śpi. Artyści szykują "Premiery" [ZDJĘCIA] Do późnych godzin wieczornych trwały próby do koncertu 'Premiery'. W sobotni wieczór 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu usłyszymy 10 piosenek… » więcej 2023-06-07, godz. 21:03 60. KFPP: przygotowania do koncertu "Premiery" [ZDJĘCIA] Popołudniowe próby przed 60. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu wypełniły przygotowania do sobotnich koncertów 'Premiery' w reż. Cypriana Ziąbskiego… » więcej 2023-06-07, godz. 20:15 Każdy może zagrać na fortepianie na opolskim rynku [ZDJĘCIA] Wiemy już z Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, że 'śpiewać każdy może wiemy'. Ale od dziś każdy może także zagrać na fortepianie, jaki stanął… » więcej 2023-06-07, godz. 16:20 Z myślą o opolskiej młodzieży. Trwa nabór na nietypowe półkolonie Wizyty w radiu i telewizji, nauka dykcji i zajęcia z radcą prawnym - to tylko część atrakcji, które oferuje program półkolonii nowo powstałej Fundacji… » więcej 2023-06-07, godz. 15:41 "Wielcy nieobecni" będą bohaterami sobotniego koncertu 60. KFPP [ZDJĘCIA] Muzyczne spotkanie z tymi, którzy już odeszli - to idea sobotniego koncertu 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej zatytułowanego 'Czas Ołowiu'. W opolskim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »