Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-05-29, 13:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

Będzie się działo. Znamy szczegóły okołofestiwalowego Opola

Konferencja prasowa 29.05 [fot. Agnieszka Stefaniak]
Konferencja prasowa 29.05 [fot. Agnieszka Stefaniak]
Plakat imprez okołofestiwalowych [fot. opole.pl]
Plakat imprez okołofestiwalowych [fot. opole.pl]
Plenerowy fortepian, przy którym będzie mógł zasiąść każdy, strefa zabawy, koncerty w rynku, trzy nowe gwiazdy w alei i jubileuszowy Jam Session w plenerze - to zaledwie ułamek miejskich imprez z okazji 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Miasto w rytm święta polskiej muzyki zacznie grać już 7 czerwca, gdy w rynku, tuż przy alei gwiazd stanie fortepian.
- Do 20 czerwca każdy będzie mógł przyjść i spróbować swoich sił i zagrać na tym fortepianie. Natomiast w środę (7.06) godz. 17:00 możliwości fortepianu wypróbuje Paweł Ostrowski, saksofonista i pianista, będzie okazja do wspólnego pośpiewania - mówi Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji opolskiego ratusza.

Dzień później (8.06) o 16.00 odsłonięcie muralu Zbigniewa Wodeckiego przy Krupniczej 4, z udziałem autora oraz córki artysty. O 17.00 w Małym Rynku Jam Session.

W dni festiwalowe w rynku stanie Festiwalowa Strefa Zabawy, czyli specjalnie zaprojektowane ścianki do selfie i będą koncerty "przedfestiwalowe". - Trzy dni to trzy koncerty, wszystkie zaczynać się będą o 18, a kończyć przed rozpoczęciem pierwszych festiwalowych taktów - mówi Rafał Poliwoda, dyr. Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.

- W piątek jedna z legend polskiego rocka, czyli zespół IRA. W sobotę i niedzielę postawiliśmy na opolskich artystów. Sobota to koncert pt. Kasia "Puma" Piasecka&Friends, w niedzielę Piotr Jurkowski, który zagra największe hity opolskich festiwali.

Na sobotę (10.06) zaplanowano odsłonięcie trzech nowych gwiazd w alei: Andrzeja Rybińskiego, Stanisławy Celińskiej i Wandy Kwietniewskiej, początek o 12.30. Po drugiej stronie rynku zagości Kawiarenka z Gwiazdami. - Rozmowy tradycyjnie poprowadzi dziennikarka muzyczna Maria Szabłowska w towarzystwie dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki Jarosława Wasika - przekazuje Mateusz Torzecki z muzeum.

- Będziemy mogli się spotkać m.in. z Krystyną Prońko, Haliną Młynkovą, Haliną Frąckowiak, grupą Pectus, Kasią Moś - wylicza.

Radio Opole szczególnie zachęca do udziału w Wielkim Teście Wiedzy o O-Polskiej Piosence, podczas którego sprawdzana będzie wiedza o utworach, o których opowiada na naszej antenie DJ Adamus w czasie cyklu „60/60”. To pierwszego dnia festiwalu, czyli w piątek o 17.00 w opolskim rynku.
Łukasz Śmierciak
Rafał Poliwoda
Mateusz Torzecki

Kultura i rozrywka

2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej 2023-09-26, godz. 11:40 Wielki sukces głubczyckiego chóru Angelus Cantat na międzynarodowym konkursie w Hiszpanii Trzy złote dyplomy wywalczyli wokaliści głubczyckiego chóru Angelus Cantat podczas międzynarodowego festiwalu i konkursu chórów ''Canco Mediterrania'' w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »