Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-02-08, 17:00 Autor: Jakub Biel

Premiera filmu "Generacje" o historii Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu

Premiera filmu Generacje w ZSE w Opolu [fot. Jakub Biel]
Premiera filmu Generacje w ZSE w Opolu [fot. Jakub Biel]
Premiera filmu Generacje w ZSE w Opolu [fot. Jakub Biel]
Premiera filmu Generacje w ZSE w Opolu [fot. Jakub Biel]
Premiera filmu Generacje w ZSE w Opolu [fot. Jakub Biel]
Premiera filmu Generacje w ZSE w Opolu [fot. Jakub Biel]
Historia szkoły, wydarzeń, a przede wszystkim losy i opowieści ludzi z nią związanych zawarte w 55 minutach filmu – tak w skrócie można zrecenzować projekt zrealizowany przez młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu. Dziś (08.02) w szkolnej auli odbyła się premiera przygotowanego przez młodzież filmu "Generacje".
- Chcieliśmy pokazać, że ekonomik to coś więcej, niż szkoła – mówi Laura Gadzińska, uczennica ZSE w Opolu.

- W tym filmie chcieliśmy pokazać historię naszych uczniów, pracowników i też nauczycieli naszej szkoły. Chcieliśmy przedstawić naszą szkołę, jakby pokazać jej całą historię, to co się w niej działo i po prostu to wszystko, co się wydarzyło.

- Cieszymy się, że nasza młodzież w ramach zajęć chciała zrobić coś kreatywnego, a jednocześnie historycznego – mówi Piotr Wójcik, opiekun grupy przygotowującej film.

- To jest młodzież ucząca się w zawodzie technik reklamy. Jednym z ich zadań jest planowanie i realizacja kampanii reklamowych, więc ten film jest częścią zajęć zawodowych, które zrealizowaliśmy w tym semestrze, a film jest efektem tych działań. Oni się uczyli obsługi programów graficznych, obsługi programów filmowych, żeby ten film w ogóle powstał. Rejestrowali dźwięk, rejestrowali obraz, no i oczywiście uczyli się sztuki montażu, która nie jest prosta. Zresztą sam dokument jest dość trudną sztuką filmową.

Produkcję przygotowaną przez młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych będzie można również obejrzeć w serwisie internetowym Youtube. Film zostanie udostępniony 10 lutego o godzinie 20:00.
Laura Gadzińska
Piotr Wójcik

Kultura i rozrywka

2023-03-22, godz. 12:00 Podwyżki dla pracowników wojewódzkich instytucji kultury. W sumie ponad 4,5 miliona Ponad 4,5 miliona złotych na podwyżki dla pracowników sześciu instytucji kultury podległych urzędowi marszałkowskiemu przeznaczył zarząd województwa… » więcej 2023-03-21, godz. 20:40 "To może być fajna przygoda". Zdjęcia do dwóch filmów kręcono w Prudniku Prudnik, jego obiekty i plenery będzie można zobaczyć w dwóch produkcjach fabularnych realizowanych dla TVP. Przez kilka dni w rożnych lokalizacjach kręcono… » więcej 2023-03-21, godz. 20:35 O śląski marmur toczyły się wojny. Spotkanie w GSW w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zorganizowała spotkanie z profesor Irmą Koziną z Akademii Sztuki Plastycznej w Katowicach w ramach wydarzenia towarzyszącego… » więcej 2023-03-21, godz. 20:00 Wiersze w Światowym Dniu Poezji w MBP w Opolu W Światowym Dniu Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zorganizowała spotkanie autorskie z poetką Elżbietą Olak. Autorka ma na koncie dwa tomiki wierszy… » więcej 2023-03-21, godz. 15:00 W Brzegu będą wspólnie szukać wiosny. Impreza staje się miejską tradycją Brzeg zachęca mieszkańców do wspólnego poszukiwania wiosny. W mieście odbędzie się otwarty dla każdego marsz na orientację. » więcej 2023-03-20, godz. 10:15 Kolejny krok do budowy nowej biblioteki w Praszce. Projektant ma 250 dni Firma z Poznania zaprojektuje nową siedzibę Biblioteki Publicznej w Praszce. Do konkursu przystąpiło osiem pracowni, ale trzy najtańsze propozycje zostały… » więcej 2023-03-18, godz. 10:00 Koncert Lord Bishop Rocks w Domu Kultury w Ozimku Pochodzący z Nowego Jorku, a od 2000 roku mieszkający w Niemczech Lord Bishop razem z zespołem wystąpi w Domu Kultury w Ozimku. Grupa od 1999 roku wydała… » więcej 2023-03-17, godz. 17:30 Konkurs plastyczny dla dzieci "Drzewozwierz" Galeria Sztuki Współczesnej czeka na prace plastyczne konkursu zatytułowanego 'Drzewozwierz'. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 6−9 lat. » więcej 2023-03-17, godz. 15:15 Filharmonia Opolska zaprasza na koncert "Lebhaft. To znaczy – z życiem!" Filharmonia Opolska piątkowy (17.03) koncert symfoniczny zatytułowała 'Lebhaft. To znaczy - z życiem!', odnosząc się do trzech części IV Symfonii Roberta… » więcej 2023-03-17, godz. 12:00 "Wieczór Sów" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 'Wieczór Sów'. Podczas piątkowego (17.03) spotkania w bibliotece pojawią… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »