Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-08-07, 14:44 Autor: Tomasz Wojtyłko

Haja wygrywa "Tarnogranie". Wrocławianie będą nagrywać w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA]

V Festiwal Zespołów Muzyki Alternatywnej "Tarnogranie" w Tarnowcu
V Festiwal Zespołów Muzyki Alternatywnej "Tarnogranie" w Tarnowcu
Wrocławska Haja z nagrodą główną części konkursowej tegorocznego Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej "Tarnogranie" w Tarnowcu. Jurorzy przyznali zespołowi dziesięciogodzinną sesję w Studiu M im. SBB Radia Opole.
Gitarzysta Janek Samołyk nie kryje radości z triumfu grupy. - Jest to najlepsza z nagród, które mogły się nam trafić, bo po raz pierwszy będziemy mogli być w prawdziwym, bardzo dobrym studiu - komentuje. - Do tej pory chwilami byliśmy w studiach nagrań, ale mimo wszystko te nasze nagrania dotychczasowe to był taki troszeczkę bardziej homerecording i kombinowanie, a pojawienie się w prawdziwym studiu to będzie przygoda dla nas wszystkich, no i cieszymy się, że nasz perkusista Marcin Mukoid będzie mógł zabrzmieć jak trzeba, no bo żeby jego instrument zabrzmiał jak trzeba, dobre pomieszczenie i dobry mikrofon są konieczne.

W trakcie konkursu przyznano również nagrodę publiczności, która powędrowała do indierockowego zespołu Ikarus Feel. Lider grupy Daniel Goral został poza tym wyróżniony jako osobowość festiwalu. Charyzmatyczny wokalista jest wdzięczny swoim kolegom za wspólne występy. - Ja też jestem autorem tekstów, więc wydaje mi się, że też przeżywam te piosenki w inny sposób trochę. To są moje przemyślenia, moje przeżycia, aczkolwiek to też nie jest tak, że u nas chłopcy nie mają nic do powiedzenia. Każdy ma głos na tym samym poziomie, kiedy przychodzi na to właściwy moment, wtedy korzystamy z tego podziału ról.

Zwieńczeniem "Tarnogrania" był występ zespołów SID, RAT KRU i Tabu. Altarnatywną imprezę po raz piąty zorganizowało Stowarzyszenie "Tarnowiec wczoraj, dzisiaj i jutro".
Janek Samołyk
Daniel Goral

Kultura i rozrywka

2022-10-07, godz. 15:00 W Prudniku oglądać można wystawę grafik i rysunków znanego muzyka Prudnicki Ośrodek Kultury zaskakuje nas swoimi propozycjami. Tym razem instytucja zaprosiła do Prudnika znanego muzyka ale nie po to, by zagrał koncert a pokazał… » więcej 2022-10-07, godz. 14:10 Trzy dni z muzyką dawną. Rozpoczyna się VII Festiwal Mikołaja z Koźla Przez trzy kolejne dni (7-9.10) w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koźlu rozbrzmiewać będzie muzyka dawnych epok, od średniowiecza… » więcej 2022-10-06, godz. 19:00 Koncert symfoniczny na otwarcie Dni Kultury Niemieckiej. "W programie trzy przepiękne utwory" Tradycyjnie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim koncertem symfonicznym oficjalnie otwiera święto kultury w naszym regionie. Taki… » więcej 2022-10-06, godz. 17:00 Historia Nowej Wsi Królewskiej na wystawie w Opolu Archiwum Państwowe przygotowało kolejną wystawę z cyklu przedstawiania dzielnic Opola. Tym razem zaprasza na wystawę, która wpisuje się w 19. Dni Kultury… » więcej 2022-10-06, godz. 14:00 Wystawa porcelany w Muzeum Ziemi Prudnickiej Porcelanę ze zborów z prywatnej kolekcji Anny Bartoszek-Szurlej będzie można zobaczy w Muzeum Ziemi Prudnickiej. Placówka zaprasza na wystawę zatytułowaną… » więcej 2022-10-05, godz. 19:02 W pociągach na trasie Opole-Nysa przypominają historię powstańców wiezionych do Stalagu 344 Lamsdorf Kursem do Nysy rozpoczął się happening upamiętniający 78. rocznicę pierwszego transportu powstańców warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf. » więcej 2022-10-05, godz. 12:54 Pierwszy pociąg odjeżdża o 14:44! Przypomną drogę powstańców warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf Happening pt. 'Tu byli' w kilku opolskich pociągach POLREGIO upamiętni 78. rocznicę pierwszego transportu powstańców warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf… » więcej 2022-10-04, godz. 08:00 Wojtek Mazolewski nagrywa w Radiu Opole muzykę do przedstawienia [ZDJĘCIA, FILM] W połowie listopada czeka nas kolejna premiera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Muzykę do sztuki stworzył Wojtek Mazolewski, który wraz z zespołem… » więcej 2022-10-03, godz. 17:00 Wystawa książek fotograficznych w bibliotece W ramach 12. Opolskiego Festiwalu Fotografii w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu dostępna jest wystawa zatytułowana 'Zdjęć nie wyrzuca się'. Wystawa… » więcej 2022-10-03, godz. 14:38 Christiane Hoffmann spotkała się z czytelnikami w Opolu [ZDJĘCIA] Niemiecka pisarka, dziennikarka i zastępca rzecznika rządu federalnego Niemiec Christiane Hoffman promowała w Opolu swoją najnowszą książkę. W publikacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »