Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-08-05, 08:03 Autor: Mariusz Majeran

Muzyka alternatywna zagości w Tarnowcu. W weekend szykuje się "Tarnogranie"

Tarnogranie 2019 [fot. Daniel Klimczak]
Tarnogranie 2019 [fot. Daniel Klimczak]
Trzy gwiazdy i dziesięciu wykonawców konkursowych usłyszymy na V Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej "Tarnogranie" w Tarnowcu w gminie Lubsza. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie "Tarnowiec wczoraj, dzisiaj i jutro".
Członkowie stowarzyszenia interesują się muzyką alternatywną od lat, stąd pomysł na tego typu imprezę.

- Gwiazda wieczoru będzie zespół Tabu - mówi prezeska stowarzyszenia Wioletta Frankiewicz. - Wiem, że zespół Tabu przyciągnie dużą liczbę osób. Bo jest znanym zespołem, fajnym zespołem, jest skocznym zespołem. Za każdym razem jest to uczta taka muzyczna. Mamy też zespół Cała Góra Barwinków. No i zespół SID Opolski punkrockowy zespół.

"Tarnograniu" towarzyszy także Konkurs Zespołów Muzyki Alternatywnej.

- Dostaliśmy w tym roku dwadzieścia zgłoszeń - dodaje organizatorka. - Dziesięć zespołów tylko wybieramy. Z całej Polski ludzie się zgłaszają. Mamy już dwa zgłoszenia na następny rok, na następną szóstą edycję. Coraz więcej osób się dowiaduje o tym festiwalu i chce wziąć w nim udział.

Impreza rozpocznie się przesłuchaniem zespołów konkursowych w sobotę (6 sierpnia) o godzinie 15.00. A od godziny 20.00 na scenie zaczną występować gwiazdy. Festiwalowi będą towarzyszyć między innymi warsztaty rzeźbiarskie i robienia biżuterii.

A wszystko w Ogrodzie marzeń i wspomnień w Tarnowcu. Obowiązują wejściówki w formie cegiełek. Radio Opole jest od pierwszej edycji festiwalu patronem medialnym "Tarnogrania".
Wioletta Frankiewicz cz. 1
Wioletta Frankiewicz cz. 2

Kultura i rozrywka

2022-08-07, godz. 14:44 Haja wygrywa "Tarnogranie". Wrocławianie będą nagrywać w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wrocławska Haja z nagrodą główną części konkursowej tegorocznego Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej 'Tarnogranie' w Tarnowcu. Jurorzy przyznali zespołowi… » więcej 2022-08-04, godz. 15:30 Artyści festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne" w muzycznym hołdzie dla abp Alfonsa Nossola Muzyczne podarki w postaci dwóch koncertów kameralnych, utrzymanych głównie w stylistyce barokowej, przygotowali dla arcybiskupa Alfonsa Nossola, czyli Emerytowanego… » więcej 2022-08-04, godz. 15:00 GSW w Opolu: utalentowani mieszkańcy Pasieki poszukiwani W ramach trwającego Festiwalu Wyspy Pasieki w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej chce uroczyście podsumować projekt i jednym z elementów pikniku na Pasiece… » więcej 2022-08-04, godz. 09:00 W Prudniku można być bliżej... poezji. Parkowa Aleja Słowa zaprasza Jedną z nowych atrakcji Prudnika jest Aleja Słowa. To miejsce, które ma honorować poetów związanych z Prudnikiem i ziemią prudnicką, ale nie tylko. W Parku… » więcej 2022-08-03, godz. 16:00 Taras Muzeum Śląska Opolskiego zamieni się w niecodzienną estradę Przed nami pierwszy występ uczestników 32. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu, czyli młodych muzyków z różnych zakątków Europy, ale też m.in… » więcej 2022-08-03, godz. 13:33 Koncert wykładowców i uroczyste wyróżnienie dla prof. Tomasza Tomaszewskiego na początek podwójnego, muzycznego … Tradycyjnym koncertem wykładowców rozpoczął się (02.08) 32. Międzynarodowy Kurs Muzyczny w Opolu oraz powiązany z wydarzeniem 15. Festiwal 'Śląskie Lato… » więcej 2022-08-03, godz. 12:20 Obrazy Jana Gruszki w Fotogalerii MBP w Opolu [ZDJĘCIA] Jan Gruszka prezentuje swoje malarstwo w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Na wystawie zatytułowanej 'Piękno natury' możemy zobaczyć jego… » więcej 2022-08-03, godz. 09:40 XV Jazz Prudnik Festival 2022 rusza w najbliższy piątek Prudnicki Ośrodek Kultury dopina ostatnie klamry XV Jazz Prudnik Festivalu. Tegoroczna jubileuszowa impreza będzie gościła wykonawców z obrzeży jazzu. Czeka… » więcej 2022-08-02, godz. 17:11 Sztuka ilustracyjna zagościła na przystankach w Opolu Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego wyszedł z pracami studentów i pracowników w przestrzeń miejską Opola. Powiększone, w formie plakatu, prace zawisły… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »