Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-06-20, 22:29 Autor: Katarzyna Zawadzka

59. KFPP: Energia artystów spoza głównego nurtu na koniec festiwalu [ZDJĘCIA, FILM]

Marta Zalewska „Scena alternatywna – Romantyczność”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Marta Zalewska „Scena alternatywna – Romantyczność”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Czwarty dzień 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu to koncert artystów, którzy tworzą poza głównym nurtem. W ramach koncertu "Scena alternatywna - Romantyczność" wystąpili m.in. Hedone, KIWI, Nela, P.Unity czy String Connection. Ponadto ze względu na 200. rocznicę wydania "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza - pojawiły się cytaty w interpretacji aktora Henryka Talara.
Dla artystów młodego pokolenia, którzy wystąpili na "Scenie alternatywnej" koncert był przeżyciem. Nela, czyli Nela Szadkowska, wykonała trzy utwory "Obieg", "To nie my" i premierowy "Czekam na Ciebie". Wszystkie trzy powstały we współpracy z producentem Pepe. - Poznaliśmy się około miesiąc temu na próbie przed Opolem - mówi Nela. - Wcześniej pracowaliśmy zdalnie. Nawiązaliśmy kontakt przez internet. Od samego początku nasza współpraca odbywała się zdalnie. Myślę, że mamy bardzo podobne inspiracje. Dobrze rozumiemy się, więc nie było to problematyczne - dodaje.

- Bardzo się cieszę, że powstało coś takiego jak Scena Alternatywna i że zostałam zaproszona - mówiła KIWI, czyli Wiktoria Nazarian. - Troszkę zdziwiłam się, ale może to moja skromność, że to, co robię zostało dostrzeżone i że zostanie to ujęte w telewizji. Dla mnie to też jest zupełnie nowe przeżycie. Taka duża scena i to, ile osób tutaj nad tym pracuje. Jestem zaskoczona bardzo pozytywnie. Ta scena alternatywna tu jeszcze się przebija i mam nadzieję, że będzie rozwijać się i że nie zrezygnują z tego nurtu - dodaje.

Scena Alternatywna zakończyła tegoroczny 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Radio Opole było patronem medialnym.


Nela
KIWI

Kultura i rozrywka

2022-07-06, godz. 10:41 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie i spacer śladami Mariana Nowaka [ZDJĘCIA] Galeria Sztuki Współczesnej zamyka wystawę poświęconą opolskiemu rzeźbiarzowi Marianowi Nowakowi. Ekspozycja była dostępna przed siedzibą galerii od… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Przez wakacje zobaczymy włoskie filmy w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Stowarzyszenie 'Opolskie Lamy' przez wakacje zapraszają do WBP na projekcje filmów włoskich. Rusza projekt Lamy pod… » więcej 2022-07-05, godz. 15:11 Od tkactwa po gry RPG. Wakacje w grodzie rycerskim są pełne atrakcji Młody rycerz, archeolog, artysta lub gracz RPG. Gród rycerski w Biskupicach obok Byczyny znów tętni życiem. Prowadzone są tam kolonie tematyczne dla dzieci… » więcej 2022-07-05, godz. 13:30 Ruszyło wakacyjne kino na placu Teatralnym Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w poniedziałek wieczorem (4.07) zainaugurowała kino na placu Teatralnym w Opolu. Bezpłatne emisje filmów odbywają się… » więcej 2022-07-05, godz. 11:00 Joanna Siek opowiadała o zamku, którego... nie było Na podstawie swojej pracy licencjackiej, pod kierunkiem prof. Anny Pobóg-Lenartowicz Joanna Siek napisała książkę 'Zamek górny w Opolu'. Prezentowała swoją… » więcej 2022-07-05, godz. 07:44 Muzyka filmowa zabrzmiała w amfiteatrze [ZDJĘCIA] Filharmonicy opolscy zagrali przeboje muzyki filmowej w amfiteatrze. Muzykami dyrygował Przemysław Neumann. Orkiestrze towarzyszył chór Filharmonii Opolsk… » więcej 2022-07-04, godz. 15:00 W głubczyckim muzeum otwarto wystawę prac Zdzisława Wiatra W Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej do końca wakacji można oglądać prace Zdzisława Wiatra - urodzonego w tym mieście znanego rysownika, grafika, malarza… » więcej 2022-07-04, godz. 12:48 Domy kultury mogą wnioskować o pieniądze na projekty internetowe. Drugi nabór Narodowego Centrum Kultury Samorządowe instytucje kultury mogą starać się o unijne granty na konwersję cyfrową. Narodowe Centrum Kultury ogłosiło drugi nabór, gdzie można aplikować… » więcej 2022-07-03, godz. 16:00 Pracownia konserwatorska w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu będzie nowoczesna. Ruszył remont W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu ruszył długo wyczekiwany remont pracowni konserwatorskiej. Zyska ona nie tylko nowy sprzęt i oświetlenie, ale przede… » więcej 2022-07-03, godz. 12:00 Niedzielne koncerty w Muszli Leśnej umilą letnie spacery po Parku Zdrojowym w Głuchołazach Letnie niedzielne koncerty przez całe wakacje wypełnią Muszlę Leśną w Parku Zdrojowym w Głuchołazach. Najbliższy wystartuje już dziś (03.07) o godzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »