Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-06-20, 00:22 Autor: Katarzyna Zawadzka

59. KFPP: Upalna noc i gorące piosenki. "To już lato" na finał niedzieli w amfiteatrze [DUŻO ZDJĘĆ]

Filip Gurłacz, koncert „To już lato!” czyli wakacyjne, opolskie przeboje, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Filip Gurłacz, koncert „To już lato!” czyli wakacyjne, opolskie przeboje, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Już możemy narzekać na upały, albo przypomnieć sobie wakacyjne hiy. I taki koncert "To już lato!, czyli wakacyjne opolskie przeboje" zagościł w amfiteatrze i wprawił w doskonały nastrój zgromadzoną tu publiczność. W koncercie wyreżyserowanym przez Beatę Szymańską w roli prowadzących debiutowali Katarzyna Żak i Robert Rozmus. Wakacyjne przeboje zaśpiewali m.in.: Ania Rusowicz, Anna Wyszkoni, Olga Bończyk, Sławek Uniatowski, Łukasz Zagrobelny, Rafał Brzozowski czy Jan Traczyk.
W tym koncercie nie mogło zabraknąć piosenek "To już lato!" czy "Wakacje". Wykonali je członkowie Kabaretu OTTO, a wśród nich Ryszard Makowski. - Spotkaliśmy się po wielu latach i jest tak jakbyśmy rozstali się wczoraj - mówi satyryk. - Okazuję się, że jest tak, jakby tych lat nie było. Oczywiście po nas trochę widać, że one są, natomiast jeśli chodzi o nasze relacje, to tak jak kiedyś było bardzo sympatyczne to teraz też są bardzo sympatyczne, a może nawet jeszcze bardziej - dodaje.

- W pełni zaufaliśmy reżyserce tego koncertu Beacie Szymańskiej - mówi aktorka i wokalistka Olga Szomańska. - Ona doskonale wie, jak ułożyć ten koncert, aby to było cały czas stopniowane i było coraz piękniej. Ja mam akurat taką przyjemność śpiewać piosenkę Bajmu "Piechotą do lata", wiec bardzo trudny utwór i wspaniały aranż Grzesia Urbana. Atmosfera zakulisowa jest też bardzo ważna. My wszyscy bardzo lubimy się, więc się też bardzo wspieramy - dodaje.

Piosenkę z repertuaru Ireny Santor pt. "Już nie ma dzikich plaż" zaśpiewała aktorka i wokalistka Katarzyna Żak. - Ucieszyłam się, bo ona też trochę jest o mnie i o każdym z nas. Każdy ma jakieś wspomnienia, nawet młodzi ludzie i za czymś tęsknią. Te złote, dzikie plaże są synonimem takiego wytchnienia w życiu. Takiego przelotnego szczęścia, a przecież każdy takie w swoim życiu złapał - dodaje.

Przed nami ostatni poniedziałkowy koncert 59. KFPP. Będzie koncert pt. "Scena alternatywna - Romantyczność". Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.
Ryszard Makowski
Olga Szomańska
Katarzyna Żak

Kultura i rozrywka

2023-05-27, godz. 21:30 O sytuacji kultury wysokiej. Konferencja z udziałem ekspertów i twórców w Radiu Opole [ZDJĘCIA] Muzycy, publicyści, aktorzy i znawcy kultury z całej Polski rozmawiali o sytuacji kultury wysokiej we współczesnym świecie. » więcej 2023-05-27, godz. 13:00 Deszcz nagród dla zwycięzców konkursów języka i wiedzy o mniejszości niemieckiej Uczniowie, rodzice i nauczyciele odebrali nagrody w dwóch konkursach organizowanych przez mniejszość niemiecką. Laureaci posługują się językiem naszych… » więcej 2023-05-26, godz. 10:30 Trzy jubileusze w OTLiA. Krystian Kobyłka świętuje 40 lat pracy Przed nami aż 3 jubileusze w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. 40-lecie pracy artystycznej będzie świętował w sobotę (27.05) dyrektor tej placówki - Krystian… » więcej 2023-05-25, godz. 21:45 W Dzień Matki można zobaczyć popularny spektakl "Pomoc Domowa" w Kluczborku Są jeszcze bilety na piątkowy (26.06) spektakl 'Pomoc Domowa' w kluczborskim Centrum Kultury. To farsa o losach męża, żony, kochanka i kochanki, których… » więcej 2023-05-25, godz. 17:00 "Uwielbiam tę orkiestrę". Dyrygentka-rezydentka Hanna Hurkot w Filharmonii Opolskiej Finałowy koncert w ramach projektu 'Dyrygentka-rezydentka' zabrzmi w najbliższy piątek (26.05) w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2023-05-25, godz. 16:13 Korona żniwna z Gogolina może trafić na krajową listę dziedzictwa. Mieszkanki złożyły wniosek Wniosek o wpisanie tradycji wyplatania korony żniwnej na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego złożyły mieszkanki Gogolina, a dokładnie… » więcej 2023-05-25, godz. 15:31 OFFPOLE w Opolu. Równolegle do 60.KFPP będzie też alternatywa Gdy w opolskim amfiteatrze ruszą koncerty 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Stegu Arenie rozpocznie się święto rocka, hip-hopu i jazzu. Dwa dni (9-10.06)… » więcej 2023-05-25, godz. 11:15 "Festiwal to duma Opola". Za dwa tygodnie rusza święto polskiej piosenki - Jesteśmy kojarzeni w Polsce z piękną historią polskiej kultury i trzeba o to dbać - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Arkadiusz Wiśniewski, prezydent… » więcej 2023-05-24, godz. 18:17 1000 absolwentów w 45 lat. Jubileusz szkoły muzycznej w Strzelcach Opolskich Blisko tysiącem absolwentów może pochwalić się Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Strzelcach Opolskich. W tym roku placówka świętuje 45-lecie, w związku… » więcej 2023-05-24, godz. 12:25 Z fonoteki Radia Opole do filmu. Festiwalowe archiwa zagoszczą w produkcji na 60. urodziny KFPP Wspomnienia twórców czy budowniczych dekoracji, anegdoty z życia gwiazd, a do tego archiwalne nagrania m.in. z zasobów Radia Opole. To wszystko znajdzie się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »