Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-19, 23:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

59. KFPP: Magdalena Meg Krzemień wygrała Debiuty 2022! Znacie ją z Radia Opole [ZDJĘCIA]

Magdalena Meg Krzemień z Karolinką, “Debiuty”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Magdalena Meg Krzemień z Karolinką, “Debiuty”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Magdalena Meg Krzemień zwyciężyła w konkursie Debiutów 59. KFPP w Opolu. To do niej powędrowała nagroda Karolinki im. Anny Jantar. Artystka wystąpiła w amfiteatrze z piosenką "Od dzisiaj". Dodajmy, że Meg Krzemień była prowadzącą audycję Dobre Granie Ekstra w Radiu Opole.
- Ja zawsze marzyłam, żeby wystąpić na deskach opolskiego amfiteatru. Próbowałam wiele razy dostać się do koncertu "Debiuty" i nareszcie jest, udało się - mówiła jeszcze przed występem Magdalena Meg Krzemień.

- Ja się cieszę, że się nie poddałam, bo już wielokrotnie miałam takie myśli, że: a wyślę, a i tak z tego nic nie będzie. Jednak nie do trzech razy sztuka, bo w moim przypadku to było chyba z 11 prób. Co roku wysłałam masę zgłoszeń. Próbowałam się tutaj dostać od 17. roku życia. W końcu się udało, nareszcie tu jestem i jestem bardzo szczęśliwa, że mogę tu być.

A tuż po ogłoszeniu werdyktu naszej reporterce powiedziała tak:

- Ja się totalnie nie spodziewałam, że to się wydarzy. Tym bardziej, że w koncercie "Debiutów" było bardzo dużo fantastycznych osób, wszyscy świetnie śpiewali. Ja naprawdę kibicowałam wielu osobom, miałam nawet swoich faworytów. Fajną też mieliśmy atmosferę na kulisach, więc ja obstawiałam swoje typy. Ja w ogóle nie afirmowałam, żeby wygrać. W żaden sposób nie przyszło mi to do głowy. Za każdym razem, kiedy wychodzę na scenę, to przyświeca mi jedna myśl, zaśpiewaj tak, żebyś była dumna i żeby córka była z ciebie dumna. Dla mnie to jest najważniejsze, żeby pokazać prawdę i ja ją chciałam dzisiaj pokazać.

Natomiast nagrodę publiczności otrzymał Wiktor Kowalski, który zaśpiewał piosenkę "Co dnia". Laureat Nagrody Publiczności, jest także zwycięzcą tegorocznej "Szansy na sukces". Jak mówił w rozmowie z Radiem Opole, to wyróżnienie jest dla niego bardzo ważne.

- Nagroda publiczności moim zdaniem dla artysty jest tą najważniejszą nagrodą. To jest władza ludzi nad tym, co im się podoba, czego chcą słuchać. To nie jest wąskie grono osób, tylko rzesza ludzi i to oni decydują czego chcą słuchać, na kogo chcą głosować. To jest najpiękniejsze, że tak chce większość. To jest dla mnie najpiękniejsza nagroda.

Debiutanci walczyli o nagrodę Karolinki im. Anny Jantar już po raz 40. W koncercie wzięło udział dziesięcioro wykonawców, wyłonionych według następujących zasad: sześcioro wskazała Rada Programowa KFPP, dwoje to zwycięzcy programu „Szansa na sukces”, jeden został wybrany spośród laureatów Festiwalu „Zaczarowana Piosenka” oraz jednego wytypowało Miasto Opole.
Magdalena "Meg" Krzemień
Wiktor Kowalski
Magdalena Meg Krzemień w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Wiadomości z regionu

2023-09-25, godz. 19:15 Wybory 2023. W Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano debatę senacką O kulturze debaty publicznej rozmawiano dziś (25.09) w Kędzierzynie-Koźlu. W Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowano debatę senacką, której celem było szerzenie… » więcej 2023-09-25, godz. 19:15 "Opolska średnicówka" trafi na wokandę NSA. MZD w roli skarżącego Miejski Zarząd Dróg w Opolu złożył zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego na decyzję sądu niższej instancji, który zajmował się planami opolskiej… » więcej 2023-09-25, godz. 19:11 Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy nabiera kształtów. Podpisano pierwsze porozumienie Ma być szansą na dalszy rozwój miasta i wykorzystanie Odry. W Kędzierzynie-Koźlu podpisano list intencyjny pomiędzy Grupą Azoty ZAK S.A a KGHM Polska Miedź… » więcej 2023-09-25, godz. 19:02 Wybory 2023. PSL chce reaktywacji opolskich "Skorpionów" 'Skorpiony' wrócą do Opola - zapowiadają politycy PSL, którzy zorganizowali dziś (25.09) konferencję prasową w stolicy regionu. » więcej 2023-09-25, godz. 19:01 Młodzi Ukraińcy w prudnickich szkołach. Ich liczba podobna do frekwencji z zeszłego roku Blisko 80 młodych obywateli Ukrainy uczy się w prudnickich placówkach oświatowych. Ich frekwencja w szkołach podstawowych i średnich jest podobna do zes… » więcej 2023-09-25, godz. 17:45 Pędzą jak szaleni, ale przy miernikach prędkości hamują. Akcja w Kędzierzynie-Koźlu 129 km/h zamiast „pięćdziesiątki” w terenie zabudowanym. Tyle na liczniku miał jeden z kierowców, który jechał przez osiedle Cisowa. Dziś (25.09) w… » więcej 2023-09-25, godz. 17:00 Wybory 2023. Wojciech Komarzyński chce deklaracji opozycji w sprawie elektrowni - Oczekuję jasnej deklaracji od posła Tomasz Kostusia, że będzie bronił Elektrowni Opole - mówił dziś (25.09) Wojciech Komarzyński. » więcej 2023-09-25, godz. 16:00 Ruszyła opolska wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych. W zasobach kilkaset urządzeń Wnioski można składać przez internet, a sprzęt można dostać 'pod drzwi'. W Opolu uruchomiono wypożyczalnię technologii wspomagających dla osób z nie… » więcej 2023-09-25, godz. 15:43 WYBORY 2023. Konflikt Zembaczyński - Kukiz trwa. Tym razem w tle referendum i broszura "Demokracja bezpośrednia" - 4 września poseł Kukiz mówił, że jego fundacja nie będzie brała udziału w promocji referendum. Mija 20 dni i Paweł Kukiz zmienia zdanie o 180 stopni… » więcej 2023-09-25, godz. 15:20 Wybory 2023. "Piątka Lorenca". Rektor PO zaprezentował najważniejsze postulaty Edukacja, wspólnota, technologie, inwestycje i sport - prof. Marcin Lorenc, kandydat do Senatu z listy Prawa i Sprawiedliwości przedstawił swój program. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »