Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-12-01, 11:30 Autor: Mariusz Majeran

Nie żyje opolski muzyk Piotr Skrzypiec

Piotr Skrzypiec [fot. zespołu Take Style]
Piotr Skrzypiec [fot. zespołu Take Style]
W szpitalu w Opolu zmarł Piotr Skrzypiec. Był pianistą, aranżerem, kompozytorem, pedagogiem i animatorem kultury. Był założycielem i prowadzącym Wokalne Studio Kształcenia Jazzowego w Opolu oraz Studio Piosenki Debiut w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie pracował.
W lutym tego roku w audycji Żanety Plotnik "Swego nie znacie" Piotr Skrzypiec tak opowiadał o łączeniu pracy pedagoga z byciem muzykiem:

- Ja myślę, że albo jesteśmy bardziej pedagogami, albo muzykami. I teraz jak rozgraniczyć, postawić ten środek. I to jest bardzo trudne. Oczywiście to bycie pedagogiem odbija się na jakości muzyka, bo niestety nie da się całej energii skupić na tym, żeby być jednym albo drugim. Chciałoby się to lepiej zrobić, a trzeba jakoś to dzielić rozsądnie - zaznaczył Piotr Skrzypiec w lutym 2021 roku w Radiu Opole.

W 2019 roku otrzymał wraz z żoną nagrodę miasta Opola dla animatorów kultury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury. Członek opolskiego zespołu jazzowego Take Style. Wystąpił na festiwalu „Jazz nad Odrą”, Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w koncercie „Debiuty”, „Jazz w Rudnikach”. Pracował w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, współpracował z Teatrem imienia Jana Kochanowskiego w Opolu i Opolskim Teatrem Lalki i Aktora. Akompaniator i współtwórca Radiowego Kabaretu Teka w Radiu Opole. W kwietniu tego roku miał przejść na emeryturę, ale chciał dalej kształcić młodych wokalistów.

Prowadził również ze swoją żoną Małgorzatą Sury-Skrzypiec przez kilka lat audycje muzyczne w Radiu Opole.

O śmierci artysty poinformowali przyjaciele z zespołu Take Style.
Piotr Skrzypiec

Kultura i rozrywka

2022-01-25, godz. 08:00 50-letnie magnetofony i radia można zobaczyć w gorzowskiej galerii "Kredens" Stare magnetofony szpulowe, gramofony oraz radia lampowe i tranzystorowe są prezentowane obecnie przez galerię 'Kredens' w Gorzowie Śląskim. » więcej 2022-01-24, godz. 18:00 Prudnik: opóźnienia w remoncie powstającej galerii sztuki Przeciąga się remont związany z utworzeniem Prudnickiej Galerii Sztuki. Prezentowane tam będą przed wszystkim obrazy znanej artystki Hanny Bakuły. W przetargu… » więcej 2022-01-24, godz. 13:55 WOŚP w Głubczycach po raz pierwszy zagra z własnym sztabem Głubczyce w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy będą miały swój własny sztab. Jego szefem został Piotr Soczyński, starosta… » więcej 2022-01-23, godz. 09:15 "Rzeźby tańczące" można oglądać w praszkowskim muzeum. To 30 figur związanych z breakdance Wystawę o tytule 'Rzeźby' Wojciech Pondela prezentuje aktualnie Muzeum w Praszce. To 30 eksponatów różnej wielkości, które artysta wykonał z różnego… » więcej 2022-01-22, godz. 17:30 "Obiekty" Wojciecha Brzeszczaka w Galerii Aneks w Opolu [ZDJĘCIA] Zdjęcia, które powstały przy okazji dokumentacji byłych Zakładów Bawełnianych 'Frotex' w Prudniku po przekształceniu technicznym stały się artystyczną… » więcej 2022-01-22, godz. 11:19 Dzień Babci i Dziadka w Filharmonii Opolskiej Specjalny koncert rodzinny przygotowała Filharmonia Opolska. 'Radosne świętowanie - koncert dla Babci i Dziadka' zabrzmi dziś (22.01) w sali koncertowej f… » więcej 2022-01-21, godz. 17:53 Muzyka i tekst w Filharmonii Opolskiej Piątkowy koncert kameralny w Filharmonii Opolskiej łączy literaturę z muzyką. Lutosławski Quartet wykona Sonatę Kreutzerowską. Usłyszymy dwa utwory muzyczne… » więcej 2022-01-21, godz. 07:39 Niemieckie kino na opolskich ekranach. "To są filmy szczególnie wybrane" Pokazem w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć najnowsze produkcje naszych… » więcej 2022-01-20, godz. 19:15 Potrafią podkreślić urodę kobiet i tworzyć spektakularne makijaże. Studentki nyskiej kosmetologii pokazały co p… Studentki Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie udowodniły podczas egzaminu zaliczeniowego na kierunku… » więcej 2022-01-20, godz. 14:28 Poszukiwani miłośnicy sztuki, malarstwa, rzeźby i teatru. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza do grupy twórczej… Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu we współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego poszukuje chętnych osób do stworzenia grupy twórczej ''Pralnia''. Zgłosić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »