Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-09-13, 17:45 Autor: Mariusz Majeran

Piosenki z repertuaru Wodeckiego i Zauchy zabrzmiały w zabytkowych wnętrzach w Głuchołazach

Koncert Take Style w Głuchołazach [fot. Mariusz Majeran]
Koncert Take Style w Głuchołazach [fot. Mariusz Majeran]
Opolska formacja Take Style z wokalistką Żanetą Plotnik zaprezentowała słuchaczom muzyczną ucztę w zabytkowych wnętrzach Waldschule w Parku Zdrojowym w Głuchołazach.
- Przez całe lato organizowaliśmy tu koncerty, by przybliżyć ten teren turystom - mówi Joanna Krawczych-Gluch, prezes Fundacji Benevolens. - To właśnie miejsce było inspiracją do tego, żeby stworzyć tutaj Dom Artysty. I zainaugurowaliśmy w maju tego roku koncerty promenadowe. Było ich dziewięć. Chcieliśmy zakończyć je koncertem inauguracyjnym. I stąd właśnie przy Europejskich Dniach Dziedzictwa to był ostatni koncert z cyklu. Natomiast my chcemy, aby ta kultura i sztuka tutaj trwała, rozbrzmiewała. Nie tylko muzyka, ale i malarstwo, rzeźba.

- Mamy w swoim repertuarze utwory wielu artystów, ale pomyśleliśmy, że zaraz po opolskim festiwalu dobrze będzie przypomnieć piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego i Andrzeja Zauchy - mówi skrzypek zespołu Take Style Arkadiusz Tomasz Czyżewski. - Dla muzyka zawodowego też trudny repertuar. To jest specyficzny repertuar, aranżacje. Wszyscy to znają, wszyscy to nucą. W związku z tym jest jakby dodatkowa odpowiedzialność, żeby zinterpretować dobrze te nuty, ten tekst, muzykę, harmonię. Aczkolwiek my podchodzimy do tego po swojemu.

Teren parku w 2016 roku został zrewitalizowany przez Fundację Benovolens. Na dniach zostanie oddany do użytku odnowiony Dom Artysty.
Joanna Krawczych-Gluch
Arkadiusz Tomasz Czyżewski

Kultura i rozrywka

2021-09-24, godz. 19:25 Już jutro rusza międzynarodowy Festiwal Kino Dzieci. Co czeka najmłodszych widzów? Filmy pełno i krótkometrażowe, animacje, czy dokumenty przeznaczone dla najmłodszych widzów. To wszystko czeka na uczestników 8. Festiwalu Filmowego Kino… » więcej 2021-09-24, godz. 16:07 Przed urzędem miasta w Nysie można już przysiąść na ławce z Jerzym Kozarzewskim Jerzy Kozarzewski ps. Konrad, twórca nyskiej szkoły muzycznej, poeta, społecznik i żołnierz ma już swój pomnik w Nysie. Przed urzędem miasta stanęła… » więcej 2021-09-24, godz. 15:30 Przed nami wielki finał 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Dzieła Ludwiga van Beethovena, Piotra Czajkowskiego oraz Mieczysława Karłowicza usłyszymy dziś (24.09) wieczorem podczas finałowego koncertu 29. Śląskiego… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 "Łap RAP" w Muzeum Polskiej Piosenki. Na początek warsztaty taneczne Jakub 'Grędziu' Gręda, wielokrotny laureat konkursów tanecznych poprowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży. To wydarzenie otworzy projekt edukacyjno-artystyczny… » więcej 2021-09-23, godz. 18:21 45.OKT: Publiczność żywiołowo przyjęła "Lalkę" z Teatru Słowackiego w Krakowie Za nami adaptacja 'Lalki' Bolesława Prusa w reżyserii Wojciecha Klemma z Teatru Słowackiego w Krakowie. To pierwszy spektakl 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych… » więcej 2021-09-23, godz. 14:10 Ewa Winnicka o Małej Polsce w Ameryce. Spotkanie w WBP 'Greenpoint. Kroniki Małej Polski' - o tej książce Ewa Winnicka opowie dziś (23.09) w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. W reportażu sięga do początków… » więcej 2021-09-23, godz. 13:12 Festiwal beethovenowski w Głogówku z niesłabnącą interakcją między wykonawcami i publicznością Obszerne dzieła Ludwiga van Beethovena oraz Fryderyka Chopina na wiolonczelę i fortepian zabrzmiały w środowy wieczór(22.09), na przedostatnim koncercie 29… » więcej 2021-09-22, godz. 15:51 Kocert Stanisława Soyki rozpocznie "Wrzosowisko" w Kędzierzynie-Koźlu Miłośnicy łagodnych dźwięków będą mogli nacieszyć uszy podczas festiwalu „Wrzosowisko”. Impreza rozpoczyna się jutro (23.09) w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-09-22, godz. 13:06 Chopin u Beethovena - koncerty 29. Śląskiego Festiwal im. Ludwiga van Beethovena z niesłabnącym zainteresowaniem Przedsmak konkursu chopinowskiego zafundowała Aleksandra Świgut publiczności zgromadzonej podczas czwartego (21.09) koncertu 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga… » więcej 2021-09-22, godz. 10:45 Za nami finałowy koncert II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych W Filharmonii Opolskiej wystąpiło 15 artystów wytypowanych z grupy 34 osób, które zgłosiły się do tegorocznego festiwalu. Finaliści tym razem nie śpiewali… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »