Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-12, 19:57 Autor: Mariusz Majeran

Opolanie wysłuchali najpiękniejszych polskich piosenek w Filharmonii Opolskiej [ZDJECIA]

Piotr Furtas [fot. Mariusz Majeran]
Piotr Furtas [fot. Mariusz Majeran]
Koncert "Uciekaj moje serce" przyciągnął miłośników piosenki w różnym wieku. Na scenie wystąpili soliści z towarzyszeniem zespołu Take Style i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej.
Aranżacje znanych, popularnych utworów, które słyszeliśmy w oryginale na opolskim festiwalu, przygotował Piotr Furtas, który również dyrygował orkiestrą.

- Jestem bardzo zadowolony z tego koncertu - podkreśla nasz redakcyjny kolega Piotr Furtas. - Oczywiście, że jestem zadowolony z tego projektu. Dlatego, że jest to koncert, który przedstawia nam wszystkie najpiękniejsze polskie duety miłosne i tematy filmowe. Tych koncertów mieliśmy okazje, w składzie z wokalistami i sekcją rytmiczną, z różnymi filharmoniami, zagrać około dziesięć. Tutaj z Filharmonia Opolską ja miałem okazję grać pięć razy. Takich koncertów w roku można zagrać kilka ale nie kilkadziesiąt.

Wśród solistek wystąpiła nasza redakcyjna koleżanka Żaneta Plotnik.

- Długo czekaliśmy, aby zaprezentować się publiczności - dodaje wokalistka. - Zaśpiewałam taki wspaniały duet z Tomaszem Sterą "Nie dokazuj", wiec z takim przymrużeniem oka. Bo ten koncert to taki bardzo opolski projekt. Zaczęła się pandemia, my mieliśmy ten koncert zaplanowany, przerwa i później wracamy jakby tej pandemii nie było.

Koncert prowadziła dziennikarka Radia Opole Agnieszka Wawer Krajewska.

Radio Opole było patronem medialnym tego wydarzenia.
Piotr Furtas
Żaneta Plotnik

Kultura i rozrywka

2021-08-02, godz. 12:19 Międzynarodowy Kurs Muzyczny w Opolu zainaugurowany dziełami Paderewskiego i Żeleńskiego Dziełami kameralnymi polskich kompozytorów w wykonaniu Katarzyny Polonek (wiolonczela), Krzysztofa Polonka (skrzypce), Michała Mickera (altówka) i Adama Tomaszewskiego… » więcej 2021-08-02, godz. 09:15 3 duety fortepianowe na jednym koncercie: kameralistyka fortepianowa nowością Międzynarodowego Kursu Muzycznego w O… 'Wieczór na cztery ręce' czyli półrecitale duetów fortepianowych zabrzmią w drugim dniu (02.08) 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego odbywającego się… » więcej 2021-08-01, godz. 18:30 Kryminalny sierpień w Radiu Opole? Od poniedziałku na naszej antenie nowa powieść "Ostre cięcie" Drugą część wakacji rozpoczynamy powieścią radiową Adama Budzika 'Ostre cięcie'. Akcja tej książki toczy się w Opolu i jest klasycznym kryminałem… » więcej 2021-08-01, godz. 13:45 Muzycznie oddadzą hołd Powstańcom Warszawskim Do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni zachęca opolan Męski Zespół Wokalno-Instrumentalny „Metronom”. Koncert zaplanowano na niedzielę, na godz… » więcej 2021-08-01, godz. 11:00 Namysłowskie kino "pod chmurką" przyciąga mieszkańców. "Zawsze mamy komplet widzów" Spore zainteresowanie tegorocznymi seansami w ramach letniego kina plenerowego w Namysłowie. Do tej pory każdy z wyświetlanych filmów zgromadził na dziedzińcu… » więcej 2021-07-31, godz. 20:09 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny i 14. Festiwal Śląskie Lato Muzyczne od niedzieli na Opolszczyźnie Po rocznej przerwie wymuszonej sytuacją pandemiczną powraca do Opola Międzynarodowy Kurs Muzyczny (MKM) oraz towarzyszący mu festiwal Śląskie Lato Muzyczne… » więcej 2021-07-31, godz. 13:30 Przed biblioteką stanęła specjalna wrzutnia na książki Trezor biblioteczny to nowe urządzenie, które stanęło przed budynkiem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelcach Opolskich. Umożliwia ono czytelnikom… » więcej 2021-07-30, godz. 19:30 Zespół Clock Machine zagra na Letniej Scenie NCPP W opolskim amfiteatrze w ramach Letniej Sceny NCPP wystąpi krakowska formacja Clock Machine. Ze względu na obostrzenia pandemiczne koncert odbędzie się na… » więcej 2021-07-30, godz. 16:23 58. KFPP: Sabina Szewczyk wygrała opolskie eliminacje do Debiutów i powalczy o Karolinkę Opolskie jury ogłosiło zwycięzcę eliminacji do festiwalowego koncertu Debiutów. Na deskach opolskiego amfiteatru wystąpi Sabina Szewczyk, która zaśpiewa… » więcej 2021-07-30, godz. 09:00 58. KFPP: Wiemy, kto zaśpiewa w koncercie Premier i w Debiutach Telewizja Polska wybrała wykonawców, których usłyszymy podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncertach Premier i Debiutów. Zakończył… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »