Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-10-16, 11:30 Autor: Mariusz Majeran

Wystawa obrazów abstrakcyjnych dwóch artystów w Galerii "Pierwsze Piętro" w Opolu [ZDJĘCIA]

Wernisarz Romualda Jeziorowskiego i Piotra Malarza w ZPAP [fot. Mariusz Majeran]
Wernisarz Romualda Jeziorowskiego i Piotra Malarza w ZPAP [fot. Mariusz Majeran]
Wernisarz Romualda Jeziorowskiego i Piotra Malarza w ZPAP [fot. Mariusz Majeran]
Wernisarz Romualda Jeziorowskiego i Piotra Malarza w ZPAP [fot. Mariusz Majeran]
Piotr Malarz i Romuald Jeziorowski postanowili zaprosić na swoją wspólna wystawę/ W Galerii Pierwsze Piętro ZPAP w Opolu zobaczymy obrazy abstrakcyjne pod wspólnym zaskakującym tytułem "Jesienne ciumkanie, czyli... nie lękajcie się!".
- Obrazy, które przygotowałem są mroczne, bo czasy mamy takie a nie inne - podkreśla Romuald Jeziorowski. - To są obrazy od 2019 roku do teraz, w zasadzie nie jest ich dużo, ale są, myślę, treściwe. Część jest wyciągnięta jakby z takich realizacji, które były multimedialne.

- A ja przywiozłem z Nysy bardzo kolorowe obrazy - dodaje Piotr Malarz. - Ja pozwoliłem sobie zrobić taką malutką retrospektywę. Są to obrazy z różnych epok. Praktycznie to są niedokończone obrazy ale ja bardzo się z tego cieszę. One mi jeszcze jakby więcej na wyobraźnię działają. Wyzwoliłem się troszeczkę, jeśli chodzi o kolor. Zabawa z kolorem jak najbardziej.

Wystawa będzie dostępna do 2 listopada w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu. Wstęp wolny. Radio Opole jest patronem medialnym wystawy.
Romuald Jeziorowski
Piotr Malarz

Kultura i rozrywka

2021-12-05, godz. 09:00 Będzie mikołajkowy koncert w Oleśnie dzięki współpracy szkoły muzycznej i domu kultury Koncert z okazji mikołajek zaplanowano na jutro (06.12) w Oleśnie. To inicjatywa Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia oraz Młodzieżowego Studium… » więcej 2021-12-04, godz. 18:10 ''Skupiamy się na tym, jak tworzyć ozdoby samodzielnie". W Reużytkowni warsztaty w duchu ''zero waste'' Wykonywanie drobnych ozdób świątecznych, prezentów czy nauka pakowania upominków niewielkim kosztem. W Reużytkowni w Opolu zorganizowano warsztaty ''zero… » więcej 2021-12-04, godz. 11:00 Pałac w Wysokiej w gminie Branice zaprasza na polsko-czeskie kolędowanie W pałacu w Wysokiej po raz dziewiąty odbędzie się dzisiaj (04.12) polsko-czeskie kolędowanie połączone z jarmarkiem świątecznym. » więcej 2021-12-04, godz. 09:00 Drewniane rzeźby, żelazne odlewy i spawane pręty na wystawie Ignacego Nowodworskiego [ZDJĘCIA] Dr Ignacy Nowodworski przygotował nową wystawę swoich prac. Na drugim piętrze Galerii ZPAP Pierwsze Piętro zobaczymy jego rzeźby pod wspólnym tytułem … » więcej 2021-12-03, godz. 20:20 Wernisaż warsztatów fotograficzno-malarskich "Cztery pory dnia" [ZDJĘCIA] Towarzystwo Przyjaciół Opola przygotowało razem ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków w Opolu wystawę uczestników warsztatów fotograficzno-malarskich… » więcej 2021-12-03, godz. 16:00 Od poniedziałku na antenie Radia Opole nowa powieść w odcinkach O historii opolskich Ślązaków, którzy wyemigrowali do Teksasu w Radiu Opole powstało wiele reportaży i programów. Tym razem od poniedziałku (06.12) zapraszamy… » więcej 2021-12-03, godz. 08:45 Z Kluczborka do Dubaju. 10 zdolnych wokalistek zaśpiewa na Światowym Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym 10 młodych wokalistek z kluczborskiej Fundacji Durecka Art poleci do Dubaju na Światowy Międzynarodowy Festiwal Artystyczny WAPA. » więcej 2021-12-02, godz. 17:15 Piątkowy wieczór z "Piękną i Bestią" w Oleśnie. Wstęp jest wolny, ale trzeba pamiętać o nowych restrykcjach Młodszą i starszą widownię Miejski Dom Kultury w Oleśnie zaprasza na jutrzejsze (03.12) widowisko teatralne, pt. 'Piękna i Bestia'. » więcej 2021-12-02, godz. 16:15 Uczestnicy Atelier Żyj Kolorowo pokażą swoje obrazy Towarzystwo Przyjaciół Opola powołało do życia Atelier Żyj Kolorowo, które zrzesza aktywnych miłośników sztuki. Pokłosiem pierwszej akcji jest wystawa… » więcej 2021-12-02, godz. 12:03 "Jesteśmy Tacy Sami". Muzyczna integracja 'Jesteśmy Tacy Sami' - pod takim hasłem zorganizowano V Ogólnopolski Festiwal Artystyczny. Wśród uczestników wydarzenia na scenie pojawiły się dzieci z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »