Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-01-06, 12:00 Autor: Mariusz Majeran

Plany Prudnickiego Ośrodka Kultury na 2021 rok

Sylwia Gawłowska [fot. Marek Bohdan]
Sylwia Gawłowska [fot. Marek Bohdan]
Od 1 grudnia Prudnickim Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Publiczną w Prudniku kieruje dr Sylwia Gawłowska, która w nowy rok wchodzi z nowymi pomysłami, ale chce także kontynuować imprezy muzyczne, które mają już swoją historię.
- Działalność planujemy dwutorowo: offline w naszej siedzibie i online w internecie - podkreśla dyrektorka ośrodka. - Działania online'owe już są w tej chwili realizowane, bo rozpoczęły się ferie. I te ferie w formule online przez najbliższe dwa tygodnie będziemy realizowali. A jeśli chodzi o offline, żywię ogromna nadzieję, że Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w sierpniu tego roku będzie możliwy. Bardzo duży nacisk chciałabym położyć na działalność wiejskich ośrodków kultury, które są częścią Prudnickiego Ośrodka Kultury. I myślę, że to jest wielkie wyzwanie. Moim marzeniem i planem jest stworzenie działania artystyczno-edukacyjnego dedykowanego pamięci kardynała Wyszyńskiego i jego myśli teologicznej i językowej.

Dr Sylwia Gawłowska do tej pory kojarzona była z Muzeum Polskiej Piosenki, prowadziła również w Radiu Opole program poświęcony polskiej piosence. Jej zainteresowanie zespołem Republika być może zaowocuje dużą ogólnopolską imprezą muzyczną. Należy do grona Akademii Fonograficznej, która nominuje artystów do Fryderyków.
Sylwia Gawłowska

Kultura i rozrywka

2021-02-24, godz. 17:00 Kolejny krok do utworzenia muzeum porcelany tułowickiej. Gmina pozyskała pieniądze na doposażenie Przeszklone witryny i ławki, które zostaną zainstalowane w poczekalni. Takie wyposażenie trafi w ramach projektu 'Ceramika tułowicka po KOLEI' do tworzonego… » więcej 2021-02-24, godz. 14:00 Jacek Podsiadło opowie w bibliotece o archaizmach Opolski poeta Jacek Podsiadło w ramach cyklu 'Fajne komplety' spotka się z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Ponieważ biblioteka organizuje… » więcej 2021-02-24, godz. 12:00 Pierwsza w tym roku premiera w Kochanowskim Teatr imienia Jana Kochanowskiego, po remoncie i pandemicznym zamknięciu, po raz pierwszy zaprezentuje opolskiej publiczności premierę teatralną. Przygotowany… » więcej 2021-02-24, godz. 10:00 Autorka "Bezmatek" opowie o swojej twórczości w WBP w Opolu Mira Marcinów była gościem poniedziałkowych Rewirów Kultury i opowiadała o swojej twórczości literackiej. Autorka spotka się z czytelnikami Wojewódzkiej… » więcej 2021-02-23, godz. 20:00 Można zgłaszać pomysły na maskotkę Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Trwa konkurs na projekt maskotki Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, który świętuje w tym roku swoje 50-lecie. » więcej 2021-02-23, godz. 17:00 Muzeum Wsi Opolskiej czeka na opolskie kroszonki. Termin zgłaszania prac do konkursu mija 26.02 Do 26 lutego Muzeum Wsi Opolskiej czeka na prace do 30. edycji wojewódzkiego konkursu plastyki obrzędowej 'Kroszonki Opolskie 2021'. Prace konkursowe w tym roku… » więcej 2021-02-23, godz. 14:00 Ponad dwieście grafik na wystawie w Galerii BONK w Opolu [ZDJĘCIA] Działająca od roku na opolskim rynku Galeria BONK tym razem przygotowała dla miłośników sztuki międzynarodową wystawę grafik. W kilku pomieszczeniach… » więcej 2021-02-23, godz. 10:00 Nad Jeziorem Nyskim odbędzie się festiwal gitarowy. To impreza nie tylko dla zaawansowanych muzyków Ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Nyskim szykuje nie lada atrakcję dla gitarzystów, jak i osób, które dopiero chcą nauczyć się gry na tym instrumencie… » więcej 2021-02-22, godz. 18:45 "Szansa na sukces"… szansą na karierę młodego wokalisty z naszego regionu Dominik Wąsik z powiatu głubczyckiego weźmie udział w najbliższym odcinku muzycznego show 'Szansa na sukces' na antenie TVP2. Utalentowany wokalista zaśpiewa… » więcej 2021-02-22, godz. 14:04 Mira Marcinów - autorka książki "Bezmatek" - będzie gościem WBP w Opolu Tegoroczna laureatka Paszportu Polityki będzie gościła w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Spotkanie z pisarką w najbliższa sobotę (27.02) o godzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »