Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-04-07, 13:26 Autor: Mariusz Majeran

Stwórz artystyczne wideo i wygraj nagrody - proponuje dom kultury w Prudniku

Willa Fränkla w Prudniku, w której mieści się Prudnicki Ośrodek Kultury © (fot. Jan Poniatyszyn / AFRO)
Willa Fränkla w Prudniku, w której mieści się Prudnicki Ośrodek Kultury © (fot. Jan Poniatyszyn / AFRO)
Prudnicki Ośrodek Kultury ogłasza konkurs on-line na twórcze wideo z czasów zarazy pod tytułem "Covideo". Celem konkursu jest pobudzenie do kreatywnego działania lokalnej społeczności poprzez zaangażowanie uczestników w tworzenie atrakcyjnych i nowoczesnych materiałów w postaci nagrań video.
- Mamy trzy kategorie - dodaje dyrektorka placówki dr Sylwia Gawłowska. - Będą to kategorie: Najlepszy Wykon, Super Kreator i Najlepsze Efekty Specjalne. Chcemy w ten sposób promować twórczość, która powstaje w tym trudnym dla wszystkich, dla twórców i dla odbiorców, okresie.

- Przygotowaliśmy także artystyczne nagrody - dodaje dyrektorka. - Oferujemy dla laureatów tego konkursu sesję nagraniową w Studiu Nagrań Prudnickiego Ośrodka Kultury. Sesję fotograficzną, która może mieć miejsce w zabytkowej Willi Frankla. I także jesteśmy w stanie w ramach nagrody wyprodukować dla laureatów live session w sali widowiskowo-kinowej Prudnickiego Ośrodka Kultury. Czy to będzie forma koncertu czy występu wraz z promocją takiego materiału za pomocą internetu.

Konkurs trwa do 16 maja. Szczegóły na stronie internetowej Prudnickiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Miejskiej w Prudniku. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Sylwia Gawłowska cz. 1
Sylwia Gawłowska cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-04-20, godz. 20:08 Środa w Instytucie Śląskim. Tym razem dyskusja naukowa będzie poświęcona "Encyklopedii Wiedzy o Śląsku" Instytut Śląski w Opolu zaprasza na otwarte spotkanie naukowe z cyklu 'Środy w Instytucie Śląskim'. Tym razem będzie dotyczyło wznowionego wydania 'Encyklopedii… » więcej 2021-04-20, godz. 19:01 Można jeszcze zgłaszać propozycje piosenek dla multimedialnej fontanny w Dobrodzieniu. Zdecydują internauci Mieszkańcy Dobrodzienia mogą jeszcze zgłaszać propozycje piosenek, które będą prezentowane przez multimedialną fontannę w Rynku. » więcej 2021-04-20, godz. 15:00 Kolejna odsłona "Zaczytane Opolskie" Tym razem czytelnicy będą mogli poznać debiutancką książkę mieszkającej w Skarbimierzu Anny Listowskiej. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne spotkanie… » więcej 2021-04-19, godz. 14:01 "Poufne" - spotkanie on-line z Mikołajem Grynbergiem W ramach obchodów 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przygotowała spotkanie autorskie z fotografem i pisarzem… » więcej 2021-04-17, godz. 19:00 "Zachodni wiatr" w Galerii Aneks. Wystawa Pauliny Ptaszyńskiej 'Zachodni wiatr' to instalacja Pauliny Ptaszyńskiej, którą można oglądać w Galerii Aneks przy placu Teatralnym w Opolu. Artystka jest wykładowczynią Wydziału… » więcej 2021-04-17, godz. 15:57 Wystartował pierwszy numer Literackiego Kwartalnika Fantastycznego „O!Fka!” To bezpłatna i łatwo dostępna propozycja czytelnicza od członków Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix. Nazwa kwartalnika nawiązuje do naszego regionu, a dokładnie… » więcej 2021-04-17, godz. 07:30 Portrety z pasją - poznaj twórców z gminy Kolonowskie nie wychodząc z domu Twórców i artystów mieszkających w gminie Kolonowskie oraz ich dzieła można poznać bez wychodzenia z domu. Cykl „Portrety z pasją” to filmy przedstawiające… » więcej 2021-04-16, godz. 14:30 Konkurs recytatorski „Jugend trägt Gedichte vor” Jeszcze tylko tydzień mają chętni do zgłoszenia się do konkursu recytatorskiego w języku niemieckim organizowanym przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne… » więcej 2021-04-15, godz. 18:30 "Zachodni wiatr" powieje w Galerii Aneks Zmienia się ekspozycja w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Od piątku (16.04) będziemy mogli zobaczyć projekt Pauliny Ptaszyńskiej zatytułowany… » więcej 2021-04-15, godz. 15:00 W Filharmonii Opolskiej trwa nagranie koncertu online Filharmonia Opolska, jak inne instytucje kultury pozostaje zamknięta, ale nie zapomina o melomanach. Nagrywa najbliższy koncert kameralny. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »