Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-04-07, 13:26 Autor: Mariusz Majeran

Stwórz artystyczne wideo i wygraj nagrody - proponuje dom kultury w Prudniku

Willa Fränkla w Prudniku, w której mieści się Prudnicki Ośrodek Kultury © (fot. Jan Poniatyszyn / AFRO)
Willa Fränkla w Prudniku, w której mieści się Prudnicki Ośrodek Kultury © (fot. Jan Poniatyszyn / AFRO)
Prudnicki Ośrodek Kultury ogłasza konkurs on-line na twórcze wideo z czasów zarazy pod tytułem "Covideo". Celem konkursu jest pobudzenie do kreatywnego działania lokalnej społeczności poprzez zaangażowanie uczestników w tworzenie atrakcyjnych i nowoczesnych materiałów w postaci nagrań video.
- Mamy trzy kategorie - dodaje dyrektorka placówki dr Sylwia Gawłowska. - Będą to kategorie: Najlepszy Wykon, Super Kreator i Najlepsze Efekty Specjalne. Chcemy w ten sposób promować twórczość, która powstaje w tym trudnym dla wszystkich, dla twórców i dla odbiorców, okresie.

- Przygotowaliśmy także artystyczne nagrody - dodaje dyrektorka. - Oferujemy dla laureatów tego konkursu sesję nagraniową w Studiu Nagrań Prudnickiego Ośrodka Kultury. Sesję fotograficzną, która może mieć miejsce w zabytkowej Willi Frankla. I także jesteśmy w stanie w ramach nagrody wyprodukować dla laureatów live session w sali widowiskowo-kinowej Prudnickiego Ośrodka Kultury. Czy to będzie forma koncertu czy występu wraz z promocją takiego materiału za pomocą internetu.

Konkurs trwa do 16 maja. Szczegóły na stronie internetowej Prudnickiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Miejskiej w Prudniku. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Sylwia Gawłowska cz. 1
Sylwia Gawłowska cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-10-27, godz. 17:00 Wołczyńska tężnia solankowa ma szansę zostać sceną dla filharmoników i aktorów. "Marszałek Buła obiecał ws… Czy wołczyńska tężnia solankowa będzie miejscem organizacji koncertów muzyki poważnej i spektakli? Wiele na to wskazuje. » więcej 2021-10-27, godz. 13:58 W ramach Dni Kultury na Śląsku Niemieckim wystawa o hajmacie Centralne Muzeum Jeńców Wojennych otwiera w swojej siedzibie w Opolu wystawę czasową zatytułowana 'Obcy hajmat? Śląsk w 1945 roku i latach powojennych'. » więcej 2021-10-26, godz. 23:15 Literaci "rozmawiali" z Januszem Ireneuszem Wójcikiem podczas wieczoru wspomnień [ZDJĘCIA] Wieczór wspomnień twórczości i sylwetki Janusza Ireneusza Wójcika w rocznicę jego śmierci przerodził się w swoistą rozmowę ze zmarłym poetą. Taką… » więcej 2021-10-26, godz. 13:00 O biskupach polskich w czasach PRL - to temat kolejnego spotkania opolskiego "Przystanku Historia". Wykład wygłosi prof… Z wizytą do Opola przyjedzie w piątek (29.10) historyk prof. Jan Żaryn, który zajmuje się szczególnie badaniem historii Kościoła katolickiego w Polsce… » więcej 2021-10-26, godz. 11:30 Filmy o czarownicach i przyjaźni polsko-węgierskiej w kinie Studio MDK w Opolu Fundacja Filmowa Polscy Wychodźcy przygotowała opolską premierę swoich najnowszych filmów. W sali kinowej Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu zobaczymy dwa… » więcej 2021-10-25, godz. 14:45 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu świętuje 70 urodziny Podsumowaniem rocznych obchodów była uroczystość jubileuszowa, która odbyła się w Filharmonii Opolskiej. Podczas uroczystości nagrodzono obecnych i emerytowanych… » więcej 2021-10-25, godz. 12:30 Gmina Kietrz remontuje domy kultury w swoich sołectwach Wiejski Dom Kultury w Nowej Cerekwi przeszedł gruntowną modernizację wewnątrz. Prace obejmowały między innymi renowację parkietu w sali widowiskowej, remont… » więcej 2021-10-24, godz. 18:00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przypomni Janusza Ireneusza Wójcika 'Pielgrzym' tak Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zatytułowała wieczór poświęcony osobie i twórczości Janusza Ireneusza Wójcika, zmarłego rok temu… » więcej 2021-10-24, godz. 08:15 Jest cieplej, ładniej i bardziej ekologicznie. Wołczyński Ośrodek Kultury po remoncie Zakończyła się szeroka termomodernizacja Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Budynek z lat 60. ubiegłego wieku doczekał się estetycznego wyglądu, ale zakres… » więcej 2021-10-23, godz. 19:30 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w Teatrze Opole Spektakl 'Instytut' na podstawie książki Jakuba Żulczyka w reż. Jędrzeja Wieleckiego zobaczyli widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedstawienie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »