Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-11-05, 16:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Główni aktorzy już na planie. W Opolu kolejne zdjęcia do serialu "Szadź"

Akcja serialu "Szadź" dzieje się w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Akcja serialu "Szadź" dzieje się w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Akcja serialu "Szadź" dzieje się w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Akcja serialu "Szadź" dzieje się w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Akcja serialu "Szadź" dzieje się w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Akcja serialu "Szadź" dzieje się w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
W Opolu trwają zdjęcia do serialu telewizji TVN - "Szadź". Nowa produkcja stacji będzie opowiadała o historii policjantki, która tropi seryjnego mordercę, a oparta jest na książce Igora Brejdyganta.
W rolach głównych zobaczymy Aleksandrę Popławską i Macieja Stuhra.

- To jest thriller z wątkami kryminalnymi - mówi reżyser Sławomir Fabicki. - Od początku znamy mordercę. Wiemy, że jest to Maciej Stuhr. Natomiast nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby widz wszedł w pewną intrygę, którą ten morderca buduje. W pewną grę, którą on prowadzi z główną bohaterką, policjantką.

- No na szczęście nie wszystkie karty się odsłaniają na samym początku - przekonuje Maciej Stuhr, który gra Piotra Wolnickiego. - Szybko się okazuje, że inne pytania stają się co najmniej tak samo ciekawe, jeżeli nie ciekawsze. Dlaczego on to robi? W jaki sposób zaciera ślady? Jak się do tego przygotowuje? No i w końcu, czy go złapią i jak ta cała układanka się ułoży? Jaki w tym jest tajemniczy, złowrogi sens?

- Bardzo ważnym tutaj wątkiem jest wątek prywatny - dodaje Aleksandra Popławska, serialowa komisarz Agnieszka Polkowska. - Gdyż Agnieszka Polkowska jest byłą alkoholiczką, która próbuje stanąć na nogi, odzyskać swoje życie na nowo. Zawalczyć o nie jeszcze raz. A przede wszystkim stara się zawalczyć o zdobycie zaufania do swojej córki, które przez swoją chorobę straciła.

Efekty serialowej pracy zobaczymy wiosną przyszłego roku. Wówczas pierwsze odcinki trafią do internetu. Premiera telewizyjna planowana jest jesienią 2020 roku.
Na planie serialu "Szadź"

Kultura i rozrywka

2021-09-17, godz. 20:00 Słoneczna Italia w obrazie i na fotografii w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego [ZDJĘCIA] Miłośnicy słonecznych Włoch, a także obrazów i fotografii będą zadowoleni z wystawy dostępnej w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Ekspozycja zatytułowana… » więcej 2021-09-17, godz. 18:00 Pieczenie placków drwala, robienie ziołowych kadzideł czy tworzenie soli kąpielowej? Sobota z jarmarkiem w grodzie… Przeróżne warsztaty rękodzielnicze i kulinarne, występy muzyczne oraz degustacja potraw regionalnych. Tak w dużym skrócie w sobotę (18.09) będzie wyglądać… » więcej 2021-09-17, godz. 16:30 Nowa wystawa historyczna przed budynkiem Archiwum Państwowego [ZDJĘCIA] Archiwum Państwowe w Opolu, wraz z Polskim Towarzystwem Historycznym w Opolu, przygotowało wystawę czasowa zatytułowaną 'Mówiące znaki władzy'. Na planszach… » więcej 2021-09-17, godz. 14:30 Głogówek: od soboty rozpoczyna się muzyczne święto spod znaku Beethovena 6 koncertów, w tym występy 3 orkiestr, 2 recitale fortepianowe i zróżnicowany repertuar, w którym nie zabraknie dzieł znanych i cenionych, jak choćby koncert… » więcej 2021-09-17, godz. 12:00 45. OKT: dziś premiera przedstawienia "Amator 2020" naszego rodzimego teatru Teatr Opole w koprodukcji z Teatrem Śląskim w Katowicach przy okazji 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 'Klasyka żywa' przedstawi opolską premierę przedstawienia… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Jury 23. Oleskiego Konkursu Fotograficznego do końca października czeka na zdjęcia amatorów Można już zgłaszać zdjęcia do 23. Oleskiego Konkursu Fotograficznego. Jak co roku, mogą wziąć w nim udział ludzie z całej Polski. » więcej 2021-09-16, godz. 21:10 Opo Festival zamiast Opole Songwriters Festival. Pierwsze koncerty w ścisłym centrum miasta już w piątek i sobotę Przed nami pierwszy weekend z Opo Festival, czyli klubową wersją Opole Songwriters Festival. Jednym z głównych celów jest promocja muzyki alternatywnej. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Sto fotografii sprzed stu lat na wystawie w opolskim skansenie Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na otwarcie wystawy, która jest pokłosiem badań historycznych i wywołania stu fotografii utrwalonych na szklanych kliszach przez… » więcej 2021-09-16, godz. 16:30 Muzyka organowa zabrzmi w Nowej Cerekwi w ramach międzynarodowego festiwalu Kurs mistrzowski z udziałem wybitnego czeskiego organisty, zakończony koncertem, odbędzie się w piątek (17.09) w Nowej Cerekwi, w ramach 6. Międzynarodowego… » więcej 2021-09-16, godz. 14:00 45. OKT: wystawa fotograficzna towarzysząca konfrontacjom [ZDJĘCIA] W tym roku Opolskie Konfrontacje Teatralnie nie wychodzą poza Teatr Opole. Wyjątkiem jest wystawa fotograficzna na placu Teatralnym. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »