Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-01-20, 16:40 Autor: Wiktoria Palarczyk

Autor "Szadzi" Igor Brejdygant spotka się z czytelnikami w stolicy regionu

Autor "Szadzi" Igor Brejdygant spotka się z czytelnikami w stolicy regionu[Fot. Magda Wolna]
Autor "Szadzi" Igor Brejdygant spotka się z czytelnikami w stolicy regionu[Fot. Magda Wolna]
Autor "Szadzi" - powieści na podstawie, której w Opolu był kręcony nowy telewizyjny serial, spotka się z czytelnikami stolicy regionu. Spotkanie zaplanowano we wtorek (21.01) w MBP w Opolu
Igor Brejdygant urodził się w Poznaniu. Jest scenarzystą, pisarzem, reżyserem, producentem reklam, fotografem i aktorem. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na wydziale organizacji sztuki filmowej.

Popularność przyniosły mu powieści kryminalne, takie jak "Paradoks", "Szadź" i "Rysa" oraz "Układ". Właśnie na podstawie tych pozycji powstają scenariusze do filmów i seriali.

W listopadzie zeszłego roku w stolicy regionu przez kilka dni pracowała ekipa filmowa TVN. Zdjęcia do serialu "Szadź" na podstawie powieści Igora Brejdyganta były kręcone m.in. na Placu Wolności, przy Szpitalnej i przy budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Premierę zaplanowano na wiosnę.

Spotkanie z autorem powieści kryminalnych Igorem Brejdygantem poprowadzi Mateusz Torzecki.

Wydarzenie zaplanowano na jutro (21.01) na godzinę 18.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Wstęp wolny.

Kultura i rozrywka

2021-09-18, godz. 11:30 Przybliżą kultury, złagodzą stereotypy i uprzedzenia. Zbliża się 5. edycja Festiwalu Kultur i Języków Świata Wiele spotkań autorskich, bloki filmowe, a także wydarzenia w formie online. W ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu już… » więcej 2021-09-18, godz. 08:30 Opolcon znowu przyciąga rzeszę fanów fantastyki. Ruszyła 8. edycja konwentu Wiele prelekcji, gier planszowych, a także spotkań z gośćmi specjalnymi. To wszystko czeka na miłośników fantastyki w ramach konwentu o nazwie ''Opolcon''… » więcej 2021-09-17, godz. 20:00 Słoneczna Italia w obrazie i na fotografii w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego [ZDJĘCIA] Miłośnicy słonecznych Włoch, a także obrazów i fotografii będą zadowoleni z wystawy dostępnej w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Ekspozycja zatytułowana… » więcej 2021-09-17, godz. 18:00 Pieczenie placków drwala, robienie ziołowych kadzideł czy tworzenie soli kąpielowej? Sobota z jarmarkiem w grodzie… Przeróżne warsztaty rękodzielnicze i kulinarne, występy muzyczne oraz degustacja potraw regionalnych. Tak w dużym skrócie w sobotę (18.09) będzie wyglądać… » więcej 2021-09-17, godz. 16:30 Nowa wystawa historyczna przed budynkiem Archiwum Państwowego [ZDJĘCIA] Archiwum Państwowe w Opolu, wraz z Polskim Towarzystwem Historycznym w Opolu, przygotowało wystawę czasowa zatytułowaną 'Mówiące znaki władzy'. Na planszach… » więcej 2021-09-17, godz. 14:30 Głogówek: od soboty rozpoczyna się muzyczne święto spod znaku Beethovena 6 koncertów, w tym występy 3 orkiestr, 2 recitale fortepianowe i zróżnicowany repertuar, w którym nie zabraknie dzieł znanych i cenionych, jak choćby koncert… » więcej 2021-09-17, godz. 12:00 45. OKT: dziś premiera przedstawienia "Amator 2020" naszego rodzimego teatru Teatr Opole w koprodukcji z Teatrem Śląskim w Katowicach przy okazji 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 'Klasyka żywa' przedstawi opolską premierę przedstawienia… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Jury 23. Oleskiego Konkursu Fotograficznego do końca października czeka na zdjęcia amatorów Można już zgłaszać zdjęcia do 23. Oleskiego Konkursu Fotograficznego. Jak co roku, mogą wziąć w nim udział ludzie z całej Polski. » więcej 2021-09-16, godz. 21:10 Opo Festival zamiast Opole Songwriters Festival. Pierwsze koncerty w ścisłym centrum miasta już w piątek i sobotę Przed nami pierwszy weekend z Opo Festival, czyli klubową wersją Opole Songwriters Festival. Jednym z głównych celów jest promocja muzyki alternatywnej. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Sto fotografii sprzed stu lat na wystawie w opolskim skansenie Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na otwarcie wystawy, która jest pokłosiem badań historycznych i wywołania stu fotografii utrwalonych na szklanych kliszach przez… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »