Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-17, 14:05 Autor: Katarzyna Doros

Opole ponownie "zagra" w produkcji filmowej? Trwają rozmowy z ogólnopolską stacją telewizyjną

Zdjęcia do serialu kryminalnego "Szadź" w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Zdjęcia do serialu kryminalnego "Szadź" w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Zdjęcia do serialu kryminalnego "Szadź" w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Zdjęcia do serialu kryminalnego "Szadź" w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Opole ma szanse ponownie stać się tłem do kolejnej produkcji telewizyjnej. Miasto prowadzi w tej sprawie rozmowy z dużym nadawcą ogólnopolskim.
- Poprzez lokowanie Opola w filmie czy serialu miasto zyskuje możliwość prezentacji szerokiej publiczności miejsc i atrakcji, które warto odwiedzić i zobaczyć w naszym mieście - mówi Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Opola. - Poprzez powiązanie tych miejsc z losami bohaterów filmowych mamy szansę zachęcić w ten sposób do podążania śladem tych bohaterów i poczucia klimatu miasta, który jest w tego rodzaju produkcjach filmowych. Opole prowadzi rozmowy z ogólnopolską stacją telewizyjną odnośnie promocji na antenie w ramach filmu. Zdjęcia do tego filmu byłyby realizowane już w tym roku. Byłaby to druga po "Szadzi" produkcja filmowa, której akcja zostałaby osadzona w naszym mieście.

Prezydent Opola na najbliższej sesji rady miasta zwróci się z prośbą o przyznanie pieniędzy w kwocie 369 tysięcy złotych na ten cel. Dodajmy, że emisja filmu jest planowana wiosną 2022 roku.

Przypomnijmy, że siedmioodcinkowy serial "Szadź" został zrealizowany na podstawie książki Igora Brejdyganta i opowiadał o historii policjantki, która tropiła seryjnego mordercę. W rolach głównych wystąpili Aleksandra Popławska i Maciej Stuhr. Serial na początku dostępny był na platformie internetowej, jesienią ubiegłego roku wyemitowano go na antenie stacji TVN. Średnio każdy z odcinków gromadził przed telewizorami 1,2 miliona widzów.
Łukasz Śmierciak

Wiadomości z regionu

2021-09-27, godz. 21:30 82 lata temu zawiązano pierwsze struktury Polskiego Państwa Podziemnego. W Opolu upamiętniono te wydarzenia [ZDJĘC… Msza święta, salwa honorowa, apel pamięci, złożenie kwiatów i odczytanie listu od premiera Mateusza Morawieckiego. Tak wyglądały dzisiejsze (27.09) uroczystości… » więcej 2021-09-27, godz. 20:45 Raport dnia. Ponad 400 nowych infekcji w całej Polsce, nie zanotowano żadnego zgonu. Są nowe zakażenia COVID-19 wśród… 4 kolejne osoby zaraziły się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (27.09) o 421 nowych zakażeniach w całej Polsce. » więcej 2021-09-27, godz. 19:55 Dwa pozytywne wyniki testu na COVID-19 w PSP 1 w Opolu. Jest kwarantanna Kolejne przypadki koronawirusa wśród opolskich uczniów. Jak informuje opolski ratusz COVID-19 stwierdzono u dwóch uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr… » więcej 2021-09-27, godz. 18:30 W Opolu powstanie nowy POZ. Będzie działać w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Czy będzie kto miał leczyć potr… Nowa przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych powstanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Placówka ma służyć przede wszystkim… » więcej 2021-09-27, godz. 18:04 To zostało z przystanku w Jasionie. Policja zna już sprawcę zniszczenia Wczoraj (26.09) około południa policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu wiaty na trasie Prudnik-Dytmarów. » więcej 2021-09-27, godz. 17:15 W Głubczycach stanęła społeczna lodówka. "Żeby nieść pomoc tym, którzy sami nie zawsze są w stanie sobie por… Przed urzędem gminy w Głubczycach stanęła 'lodówka społeczna'. Każdy, kto chce pomóc potrzebującym, może tam zostawić niewykorzystane przez siebie produkty… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Sebastian Świderski wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej! "Zrobię wszystko, żeby pracować i żeby… Sebastian Świderski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej przy okazji Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Podanie strzykawką leku do oka - startuje nowatorski program leczenia cukrzyków. Będzie prowadzony w dwóch szpitalach… Dwa szpitale w województwie- placówki w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie - będą prowadzić nowatorski program leczenia pacjentów cierpiących na cukrzycowy obrzęk… » więcej 2021-09-27, godz. 15:25 Duże zaskoczenie i wielka niewiadoma. Komentarze po wyborach w Niemczech [AKTUALIZACJA] - Mamy do czynienia z historyczną porażką CDU/CSU - tak wczorajsze (26.09) wybory w Niemczech ocenia Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-09-27, godz. 15:05 Groźny pożar mieszkania w Brzegu. Z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej Ogień pojawił się dziś (27.09) około godz. 12:50 w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przy ul. Garbarskiej. Ewakuowano z niego 7 osób. Dwie z nich oraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »