Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-21, 12:38 Autor: Marzena Śmierciak

Spokojna niedziela wyborcza. Policja nie musiała do tej pory interweniować

Głosowanie [fot. Wanda Kownacka]
Głosowanie [fot. Wanda Kownacka]
Druga tura wyborów samorządowych na Opolszczyźnie przebiega bardzo spokojnie - informuje opolska policja. Opolscy policjanci od wczesnych godzin porannych czuwają nad bezpiecznym przebiegiem wyborów.
- Na ten moment na terenie całej Opolszczyzny nie musieliśmy podejmować żadnych interwencji przed lokalami wyborczymi. Nie podejmowaliśmy również żadnych interwencji na prośbę komisji wyborczych. Również wczorajszy dzień (20.04) przebiegł bardzo spokojnie. Nie odnotowaliśmy incydentów w związku ze złamaniem ciszy wyborczej -mówi sierżant sztabowa Marta Białek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Dodajmy, w niemal co trzeciej gminie i w ponad połowie miast prezydenckich w Polsce obywatele wybierają wójtów, burmistrzów i prezydentów. W województwie opolskim do wyborczych urn idą dziś mieszkańcy 23 gmin.

Przypomnijmy, druga tura w regionie trwa w gminach: Biała, Brzeg, Głuchołazy, Gogolin, Grodków, Kamiennik, Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice, Lubsza, Namysłów, Olszanka, Otmuchów, Pakosławice, Praszka, Prudnik, Skarbimierz, Skoroszyce, Strzelce Opolskie, Strzeleczki, Tarnów Opolski, Tułowice, Wilków i w gminie Zdzieszowice.

Jak poinformowała Państwowa Komicja Wyborcza, w skali kraju druga tura wyborów samorządowych przebiega spokojnie, choć nie obyło się bez incydentów - doszło do 76 przestępstw i wykroczeń. Lokale wyborcze otwarto zgodnie z planem. Głosowanie potrwa potrwa do 21:00. Do tego czasu obowiązuje cisza wyborcza.
Marta Białek

Wiadomości z regionu

2024-05-29, godz. 22:03 "Różnorodność jest siłą i zasobem". Szymon Hołownia w Opolu Marszałek Sejmu RP Szymon Hołownia przyjechał dzisiaj (29.05) do Opola. Wsparł Różę Thun, która startuje w eurowyborach z listy Trzeciej Drogi w okręgu… » więcej 2024-05-29, godz. 20:00 Strażacy świętowali w Prudniku. Wręczono odznaczenia i awanse Dzień Strażaka obchodzono oficjalnie oraz piknikowo w Prudniku. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia, awanse i nagrody rzeczowe. Za oddaną służbę… » więcej 2024-05-29, godz. 19:00 Opolscy policjanci gotowi do sezonu nad jeziorami turawskimi Policja oficjalnie rozpoczęła sezon wodny nad jeziorami turawskimi. Funkcjonariusze zapowiadają patrole na wodzie, nad wodą i wytężone kontrole trzeźwości… » więcej 2024-05-29, godz. 18:00 Metamorfoza DPS-u w Prudniku. Będą komfortowe warunki pobytu seniorów i niepełnosprawnych Więcej udogodnień i pomieszczeń dla pensjonariuszy - to efekt gruntownej modernizacji Domu Pomocy Społecznej w Prudniku. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę… » więcej 2024-05-29, godz. 17:15 Jednak weto. Prezydent Andrzej Duda zadecydował w sprawie uznania języka śląskiego Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz języku regionalnym i przekazał ustawę Sejmowi do ponownego… » więcej 2024-05-29, godz. 16:52 Dramatyczna sytuacja pracowników walcowni z Zawadzkiego. "Szukamy rozwiązań" Sytuacja w Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem jest dramatyczna. Do końca września prace straci ponad 400 osób. Dziś (29.05) z częścią załogi zakładu, jego… » więcej 2024-05-29, godz. 16:15 Do rodziny Odry Opole dołączyło sześć kolejnych lokalnych klubów Rodło Opole, UKP Gol Opole, UKS Dziesiątka Opole, LZS Sławice, Groszmal Opole oraz LZS Grudzice - te kluby sportowe stały się oficjalnymi partnerami Odry… » więcej 2024-05-29, godz. 16:15 Podczas remontu pałacu w Wysokiej odkryto unikatowe malowidła cenionego artysty z XVIII wieku Wyjątkowe odkrycie w pałacu w Wysokiej. Podczas prac remontowych w głównym salonie zabytkowego obiektu natrafiono na malowidła ścienne Fratiska Sebastiniego… » więcej 2024-05-29, godz. 15:30 Uczniowie opolskiej "dziewiątki" nie zapomną o gen. Andersie Gen. Władysław Anders od dziś będzie lepiej znany uczniom opolskiego liceum nr 9. Na ścianie placówki odsłonięto poświęconą mu tablicę, a młodzież… » więcej 2024-05-29, godz. 13:20 Wjechał ciężarówką w słup i ogrodzenie domu w Kopicach, a następnie uciekł Mieszkańców jednej z posesji w Kopicach (gm. Grodków) obudził dziś hałas. W przydrożny słup, ogrodzenie posesji i dom tuż po 6:30 uderzył samochód ciężarowy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »