Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-21, 07:30 Autor: Roman Juranek

Ruszyła wyborcza dogrywka. Wszystkie lokale w regionie otwarto o godzinie 07:00

Głosowanie [fot. Jędrzej Łuczak]
Głosowanie [fot. Jędrzej Łuczak]
Rozpoczęło się głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych. - Nie ma informacji, by były jakieś zakłócenia - przekazał Radiu Opole Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
- Wszystkie lokale, wydaje się na ten moment (godz. 07:30), że zostały otwarte bez zakłóceń. Nie mamy żadnych informacji o tym, żeby jakieś zakłócenia po otwarciu nastąpiły, więc wydaje się, że wszystko jest w porządku. Wszystkie karty do głosowania dojechały i głosowanie w regionie rozpoczęło się.

Jak dodał Rafał Tkacz, nie odnotowano dotychczas incydentów. - Jeśli chodzi o przypadki łamania ciszy wyborczej, to ja takich informacji nie otrzymałem. Krajowe Biuro Wyborcze również. Też nie było sygnałów z policji, że jakieś problemy były, więc przyjmuje, że na ten moment jest spokojnie i w porządku.

W naszym regionie wyborcza dogrywka potrzebna jest w 23 gminach. I tak głosowanie odbywa się w gminach: Biała, Brzeg, Głuchołazy, Gogolin, Grodków, Kamiennik, Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice, Lubsza, Namysłów, Olszanka, Otmuchów, Pakosławice, Praszka, Prudnik, Skarbimierz, Skoroszyce, Strzelce Opolskie, Strzeleczki, Tarnów Opolski, Tułowice, Wilków i w gminie Zdzieszowice.

Mieszkańcy głosują w tych samych obwodach, co 7 kwietnia. Otrzymają jedną kartę do głosowania z nazwiskami dwóch kandydatów. Dodajmy, że obowiązuje cisza wyborcza. W tym czasie nie można podejmować żadnych działań promujących któregoś z kandydatów biorących udział w drugiej turze.
Rafał Tkacz
Rafał Tkacz

Wiadomości z regionu

2024-05-29, godz. 22:03 "Różnorodność jest siłą i zasobem". Szymon Hołownia w Opolu Marszałek Sejmu RP Szymon Hołownia przyjechał dzisiaj (29.05) do Opola. Wsparł Różę Thun, która startuje w eurowyborach z listy Trzeciej Drogi w okręgu… » więcej 2024-05-29, godz. 20:00 Strażacy świętowali w Prudniku. Wręczono odznaczenia i awanse Dzień Strażaka obchodzono oficjalnie oraz piknikowo w Prudniku. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia, awanse i nagrody rzeczowe. Za oddaną służbę… » więcej 2024-05-29, godz. 19:00 Opolscy policjanci gotowi do sezonu nad jeziorami turawskimi Policja oficjalnie rozpoczęła sezon wodny nad jeziorami turawskimi. Funkcjonariusze zapowiadają patrole na wodzie, nad wodą i wytężone kontrole trzeźwości… » więcej 2024-05-29, godz. 18:00 Metamorfoza DPS-u w Prudniku. Będą komfortowe warunki pobytu seniorów i niepełnosprawnych Więcej udogodnień i pomieszczeń dla pensjonariuszy - to efekt gruntownej modernizacji Domu Pomocy Społecznej w Prudniku. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę… » więcej 2024-05-29, godz. 17:15 Jednak weto. Prezydent Andrzej Duda zadecydował w sprawie uznania języka śląskiego Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz języku regionalnym i przekazał ustawę Sejmowi do ponownego… » więcej 2024-05-29, godz. 16:52 Dramatyczna sytuacja pracowników walcowni z Zawadzkiego. "Szukamy rozwiązań" Sytuacja w Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem jest dramatyczna. Do końca września prace straci ponad 400 osób. Dziś (29.05) z częścią załogi zakładu, jego… » więcej 2024-05-29, godz. 16:15 Do rodziny Odry Opole dołączyło sześć kolejnych lokalnych klubów Rodło Opole, UKP Gol Opole, UKS Dziesiątka Opole, LZS Sławice, Groszmal Opole oraz LZS Grudzice - te kluby sportowe stały się oficjalnymi partnerami Odry… » więcej 2024-05-29, godz. 16:15 Podczas remontu pałacu w Wysokiej odkryto unikatowe malowidła cenionego artysty z XVIII wieku Wyjątkowe odkrycie w pałacu w Wysokiej. Podczas prac remontowych w głównym salonie zabytkowego obiektu natrafiono na malowidła ścienne Fratiska Sebastiniego… » więcej 2024-05-29, godz. 15:30 Uczniowie opolskiej "dziewiątki" nie zapomną o gen. Andersie Gen. Władysław Anders od dziś będzie lepiej znany uczniom opolskiego liceum nr 9. Na ścianie placówki odsłonięto poświęconą mu tablicę, a młodzież… » więcej 2024-05-29, godz. 13:20 Wjechał ciężarówką w słup i ogrodzenie domu w Kopicach, a następnie uciekł Mieszkańców jednej z posesji w Kopicach (gm. Grodków) obudził dziś hałas. W przydrożny słup, ogrodzenie posesji i dom tuż po 6:30 uderzył samochód ciężarowy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »