Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-21, 14:00 Autor: Jakub Biel

Dogrywka wyborcza w toku. Głosują m.in. mieszkańcy Tarnowa Opolskiego [ZDJĘCIA]

Druga tura wyborów samorządowych w Tarnowie Opolskim [fot. Marcin Boczek]
Druga tura wyborów samorządowych w Tarnowie Opolskim [fot. Marcin Boczek]
Druga tura wyborów samorządowych w Tarnowie Opolskim [fot. Marcin Boczek]
Druga tura wyborów samorządowych w Tarnowie Opolskim [fot. Marcin Boczek]
Trwa druga tura wyborów samorządowych. W 23 gminach województwa opolskiego wyborcy ponownie wybrali się do urn, aby zagłosować na wójta, burmistrza czy prezydenta miasta. Jednym z takich miejsc jest gmina Tarnów Opolski, gdzie mieszkańcy wybierają nowego wójta.
- Głosowaliśmy na tę samą osobę, co poprzednio. Mamy nadzieję, że się uda.
- Obywatelski obowiązek spełniony…
- Oczywiście, dajemy dobry przykład, jak pan widzi.

- Warto głosować, żeby na przyszłość było lepiej, żeby po prostu nam się żyło w gminie lepiej. Ten wybór jest taki sam jak w poprzedniej turze.

- Warto, bo to jest obowiązek każdego mieszkańca naszej społeczności, naszego kraju. To jest jak codzienne picie kawy z rana, tak samo dzisiaj trzeba iść na wybory.

I poszliśmy, choć jak podkreśla Izabela Radzewicz, zastępca przewodniczącego Komisji Wyborczej nr 5 w Tarnowie Opolskim, ruch w komisji wyborczej do godziny 12:00 był mniejszy niż w poprzedniej turze.

- Nie było żadnych nieprawidłowości. Frekwencja mniejsza niż dwa tygodnie temu, ale ogólnie spokojnie.

Głosowanie potrwa do godziny 21:00.Do tego czasu obowiązuje cisza wyborcza.
Mieszkańcy gminy Tarnów Opolski
Izabela Radzewicz

Wiadomości z regionu

2024-05-29, godz. 22:03 "Różnorodność jest siłą i zasobem". Szymon Hołownia w Opolu Marszałek Sejmu RP Szymon Hołownia przyjechał dzisiaj (29.05) do Opola. Wsparł Różę Thun, która startuje w eurowyborach z listy Trzeciej Drogi w okręgu… » więcej 2024-05-29, godz. 20:00 Strażacy świętowali w Prudniku. Wręczono odznaczenia i awanse Dzień Strażaka obchodzono oficjalnie oraz piknikowo w Prudniku. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia, awanse i nagrody rzeczowe. Za oddaną służbę… » więcej 2024-05-29, godz. 19:00 Opolscy policjanci gotowi do sezonu nad jeziorami turawskimi Policja oficjalnie rozpoczęła sezon wodny nad jeziorami turawskimi. Funkcjonariusze zapowiadają patrole na wodzie, nad wodą i wytężone kontrole trzeźwości… » więcej 2024-05-29, godz. 18:00 Metamorfoza DPS-u w Prudniku. Będą komfortowe warunki pobytu seniorów i niepełnosprawnych Więcej udogodnień i pomieszczeń dla pensjonariuszy - to efekt gruntownej modernizacji Domu Pomocy Społecznej w Prudniku. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę… » więcej 2024-05-29, godz. 17:15 Jednak weto. Prezydent Andrzej Duda zadecydował w sprawie uznania języka śląskiego Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz języku regionalnym i przekazał ustawę Sejmowi do ponownego… » więcej 2024-05-29, godz. 16:52 Dramatyczna sytuacja pracowników walcowni z Zawadzkiego. "Szukamy rozwiązań" Sytuacja w Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem jest dramatyczna. Do końca września prace straci ponad 400 osób. Dziś (29.05) z częścią załogi zakładu, jego… » więcej 2024-05-29, godz. 16:15 Do rodziny Odry Opole dołączyło sześć kolejnych lokalnych klubów Rodło Opole, UKP Gol Opole, UKS Dziesiątka Opole, LZS Sławice, Groszmal Opole oraz LZS Grudzice - te kluby sportowe stały się oficjalnymi partnerami Odry… » więcej 2024-05-29, godz. 16:15 Podczas remontu pałacu w Wysokiej odkryto unikatowe malowidła cenionego artysty z XVIII wieku Wyjątkowe odkrycie w pałacu w Wysokiej. Podczas prac remontowych w głównym salonie zabytkowego obiektu natrafiono na malowidła ścienne Fratiska Sebastiniego… » więcej 2024-05-29, godz. 15:30 Uczniowie opolskiej "dziewiątki" nie zapomną o gen. Andersie Gen. Władysław Anders od dziś będzie lepiej znany uczniom opolskiego liceum nr 9. Na ścianie placówki odsłonięto poświęconą mu tablicę, a młodzież… » więcej 2024-05-29, godz. 13:20 Wjechał ciężarówką w słup i ogrodzenie domu w Kopicach, a następnie uciekł Mieszkańców jednej z posesji w Kopicach (gm. Grodków) obudził dziś hałas. W przydrożny słup, ogrodzenie posesji i dom tuż po 6:30 uderzył samochód ciężarowy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »