Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-03-22, 19:45 Autor: Bogusław Kalisz

6 kandydatów walczy o fotel burmistrza Brzegu. Przedwyborcza debata Radia Opole [ZDJĘCIA, FILM]

Debata w Brzegu [fot. Sławomir Mielnik]
Debata w Brzegu [fot. Sławomir Mielnik]
Debata w Brzegu [fot. Sławomir Mielnik]
Debata w Brzegu [fot. Sławomir Mielnik]
Za nami ostatnia w tym tygodniu przedwyborcza debata w Radiu Opole. W auli Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu spotkało się sześcioro kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza Brzegu.
To Grzegorz Chrzanowski z KWW Łączy nas Brzeg - Grzegorz Chrzanowski, Krzysztof Grabowiecki z KWW Krzysztofa Grabowieckiego, Violetta Jaskólska-Palus z KW TRZB, Tomasz Kubiak z KWW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni, obecny burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak z KW Prawo i Sprawiedliwość i Waldemar Wysocki z KKW Koalicja Obywatelska.

Ubiegający się o urząd burmistrza Brzegu zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi budowy obwodnicy miasta, rewitalizacji krytego basenu oraz tego, jak wykorzystać wielokulturowość miasta.

Debatę poprowadził Daniel Klimczak.

W przyszłym tygodniu zaplanowaliśmy trzy przedwyborcze debaty. Będziemy w Oleśnie, Kluczborku oraz Prudniku. Po świętach wielkanocnych odwiedzimy jeszcze Namysłów i Kędzierzyn-Koźle. W Opolu odbędą się dwie debaty: jedna będzie poświęcona wyborom prezydenta, druga wyborom do Sejmiku Województwa Opolskiego.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, ewentualna druga tura wyborów dwa tygodnie później.

Dodajmy, że przedwyborcze debaty Radia Opole transmitujemy w Radiu Opole między, a także za pośrednictwem strony internetowej www.radio.opole.pl, na radiowym kanale w serwisie YouTube oraz na facebooku Radia Opole. Start - po 18:00, po wiadomościach Radia Opole.
6 kandydatów walczy o fotel burmistrza Brzegu. Przedwyborcza debata Radia Opole

Wiadomości z regionu

2024-04-12, godz. 12:31 Posadź drzewo z Nadleśnictwem Opole. Akcja SadziMY przyciągnęła tłumy Buk, jarząb czy dąb - to tylko część sadzonek drzew, które trafią do opolan w ramach kolejnej edycji akcji SadziMY, czyli wielkiego narodowego sadzenia… » więcej 2024-04-12, godz. 12:25 Nie ma lekarzy, nie będzie przyjęć. Problemy szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Od poniedziałku (15.04) oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu nie będzie przyjmował nowych pacjentów. » więcej 2024-04-12, godz. 12:03 Test wiedzy, tor przeszkód i strzelanie. Nastolatkowie na turnieju klas mundurowych Reprezentacje jedenastu szkół rywalizują w 7. Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego. Każda drużyna składa się z dwóch dziewcząt… » więcej 2024-04-12, godz. 12:01 Antoni Konopka o słabym wyborczym wyniku ludowców: trzeba to przeanalizować i wyciągnąć wnioski - Liczyliśmy na więcej, sondaże były dla nas optymistyczne, z dużej chmury oczekiwania co do liczby mandatów, jest jeden - przyznał w Porannej Rozmowie… » więcej 2024-04-12, godz. 11:37 Romeo-niszczyciel zatrzymany. Źle ulokowane uczucia odreagował z użyciem młotka Zarzut niszczenia mienia usłyszał 38-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Jest on podejrzany o zniszczenie samochodów oraz witryn lokalu usługowego. W autach… » więcej 2024-04-12, godz. 10:34 Zderzenie w centrum Opola Do zderzenia trzech aut doszło w centrum Opola. Jak przekazali nam strażacy do zdarzenia doszło po 9.00 w okolicach skrzyżowania ul. Wrocławskiej z Niemodlińską… » więcej 2024-04-12, godz. 09:29 Druga tura w Tułowicach. Szykuje się zacięta rywalizacja o fotel burmistrza Urzędujący Andrzej Wesołowski czy kandydat Jacek Patrys? Druga tura wyborów samorządowych przesądzi, kto będzie burmistrzem Tułowic przez pięć najbliższych… » więcej 2024-04-12, godz. 08:59 Szósty raz zwycięstwo. Plany burmistrzów Kluczborka i Wołczyna na kolejną kadencję Zarządzają gminami od 22 lat i nadal uważają, że mają wiele do zrobienia. Mowa o Jarosławie Kielarze, burmistrzu Kluczborka i Janie Leszku Wiącku, burmistrzu… » więcej 2024-04-12, godz. 08:36 Hobby Horse zawita do Prudnika. To już dyscyplina sportu Zawody Hobby Horse po raz pierwszy odbędą się w Prudniku. Uczestnicy, używając drewnianych koni na patyku, zwanych właśnie hobby horses, pokonywać będą… » więcej 2024-04-12, godz. 08:00 Uwaga rodzice z Opola! Ruszają darmowe badania słuchu i wzroku pierwszoklasistów Rusza bezpłatny program wczesnego wykrywania wad słuchu i wzroku u dzieci z Opola. Od piątku (12.04) rodzice uczniów klas pierwszych mogą rejestrować dzieci… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »