Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-02-17, 10:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Po raz 17. będzie można charytatywnie pojeździć na łyżwach. Przed nami Wielkie Ślizganie

Przed nami 17. edycja Wielkiego Ślizgania w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przed nami 17. edycja Wielkiego Ślizgania w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przed nami 17. edycja Wielkiego Ślizgania w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przed nami 17. edycja Wielkiego Ślizgania w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przed nami 17. edycja Wielkiego Ślizgania w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przed nami 17. edycja Wielkiego Ślizgania w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
"Jazda z pomocą" - to hasło tegorocznej 17. edycji Wielkiego Ślizgania na opolskim lodowisku Toropol. Na łyżwach w szczytnym celu będzie można pojeździć 4 marca. Tym razem dochód uzyskany ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony dla Michała Kostona ze Strzelec Opolskich. Organizatorem wydarzenia jest Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej.
- W tym roku zdecydowaliśmy się pomóc naszemu rówieśnikowi, ponieważ Michał ma 16 lat, który cierpi na idiopatyczną skoliozę młodzieńczą - mówi Anna Walecko, kierownik biura Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej.

- Stwierdziliśmy, że w tym roku może warto skupić się na kimś, kto jest w podobnym wieku do wieku docelowego naszych odbiorców. Zawsze pomagaliśmy takim mniejszym dzieciom, które miały po roczku, po dwa latka, a teraz skupiamy się na młodzieży. Wiemy, że Michał pierwszą operację będzie miał w tym samym czasie, co Wielkie Ślizganie, wtedy będzie we Włoszech. My zbieramy na drugą operację. Chcielibyśmy zebrać 2 tysiące złotych.

- Poślizgać się będzie można za symboliczną złotówkę - dodaje Anna Franik ze Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej.

- Będzie można wypożyczyć łyżwy, będą też wolontariusze, którzy będą pomagali dzieciom w jeździe, jeśli będą miały problemy. Na miejscu będą również pingwinki. Przygotowaliśmy też stoiska z malowaniem twarzy, robienie przypinek, także będzie bardzo dużo atrakcji dla dzieci.

W tym roku zaplanowano pięć ślizgawek o godzinie 12:30, 14:30, 16:30, 18:30 i 20:15.

Oprócz głównej akcji zaplanowano również zbiórkę materiałów higienicznych dla opolskich domów dziecka.
Anna Walecko
Anna Franik

Wiadomości z regionu

2023-06-05, godz. 21:36 "Znaleźliśmy źródło zanieczyszczenia i nie odpuścimy". PZW po śnięciu ryb w Białej Głuchołaskiej Łącznie ponad 200 kg śniętych ryb zebrali wędkarze z Białej Głuchołaskiej, na odcinku od Rudawy w dół. Sprawę śnięcia, które zauważono przed weekendem… » więcej 2023-06-05, godz. 16:40 Spór o kursowanie autobusów na linii Opole-Kluczbork Komercyjne Linie Autobusowe LUZ zarzucają Starostwu Powiatowemu, że faworyzuje PKS Kluczbork kosztem prywatnego przedsiębiorcy. Starosta odpowiada, że LUZ… » więcej 2023-06-05, godz. 16:30 "Boskie Buenos" na powitanie w Opolu? Opolanie wybrali patronkę placu przed dworcem Olga Sipowicz, czyli Kora zwyciężyła w plebiscycie na patronkę placu przed dworcem PKP w Opolu. W głosowaniu wzięło udział 1477 osób. » więcej 2023-06-05, godz. 16:15 Brzeg chce mieć "elektryki" w komunikacji miejskiej. Pomóc w ich zakupie mają pieniądze od rządu Na ulice Brzegu wyjechał na testy pierwszy autobus o napędzie elektrycznym. Sprawdzano, czy tego typu rozwiązanie sprawdzi się w tamtejszej komunikacji mi… » więcej 2023-06-05, godz. 16:03 Nowe centrum na mapie Opola. Młodzi Niemcy zachęcają do integracji W Opolu rozpoczyna działalność Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej. Jego twórcy za cel stawiają sobie integrację, nie tylko środowisk mniejszościowych… » więcej 2023-06-05, godz. 15:00 "By podtrzymać nadzieję, że wojna na Ukrainie kiedyś się skończy". Spotkanie z młodymi strażakami z Ukrainy Młodzież z Ukrainy miała okazję zobaczyć, jak działa opolska straż pożarna. Okazją do tego były mistrzostwa w sporcie pożarniczym rozegrane w Wołc… » więcej 2023-06-05, godz. 14:30 W Opolu zorganizowano piknik "Razem dla środowiska". Szkoły odebrały czeki na organizację pracowni przyrodniczych Wszystkie formacje mundurowe oraz instytucje, które dbają o naturę prezentują się na opolskim pikniku 'Razem dla środowiska'. Organizatorem imprezy, która… » więcej 2023-06-05, godz. 13:55 Pijani kierowcy zatrzymani w powiecie nyskim. Jeden z nich wszczął awanturę w markecie Pijany mężczyzna przyjechał do sklepu i wszczął awanturę z personelem placówki. Do tych zdarzeń doszło w sobotni wieczór (03.06) w Pakosławicach, w… » więcej 2023-06-05, godz. 12:28 Kolejne inwestycje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Wymiana sześciu wind i termomodernizacja części kompleksu od ulicy Górnej - to inwestycje za ponad 5 mln zł, które właśnie zakończono w Uniwersyteckim… » więcej 2023-06-05, godz. 11:40 Spór o transport na trasie Opole - Kluczbork. LUZ z odmową zmiany rozkładu jazdy [INTERWENCJA] Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »