Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-24, 12:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

Jedziemy po nowy, gdy zapasy się kończą. O dystrybucji węgla w gminie Niemodlin

Węgiel [fot. Maciej Marciński]
Węgiel [fot. Maciej Marciński]
Czekamy, aż nazbiera się wniosków na więcej ton i wtedy jedziemy po ładunek - tak sposób dystrybucji "rządowego" węgla opisuje burmistrz Niemodlina. Umowa na dostawę zawarta w zeszłym roku została wznowiona.
Firma zajmująca się logistyką odbiera towar z Węglokoksu w jednorazowej ilości 25 ton.

- W momencie, kiedy wyczerpuje się pula 25 ton jedziemy po następne 25 i wtedy unikamy zagrożenia, że gmina może pozostać z węglem. Bo my nie prowadzimy gospodarki magazynowej - wyjaśnia Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina.

Zgodnie z ostatnimi wypowiedziami premiera nie powinno być takiego ryzyka. Bo brana jest pod uwagę możliwość dystrybucji węgla także w kolejnym sezonie grzewczym. Ten temat poruszaliśmy dziś (24.01) w Porannej Rozmowie Radia Opole, której gościem był wojewoda Sławomir Kłosowski.

- Węgiel jest towarem niepsującym się, w związku z tym nie ma takiego zagrożenia, żeby coś się z tym węglem stało. Wydaje mi się, że to jest rozwiązanie takie korzystne dla mieszkańców.

Jak przekazuje burmistrz Niemodlina do tej pory z możliwości zakupu węgla po preferencyjnej cenie skorzystało 368 gospodarstw w gminie.
Dorota Koncewicz
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2023-04-01, godz. 22:30 Namysłów także zorganizuje wielkanocny jarmark. Atrakcji będzie można szukać na miejscowym rynku W tym roku w Namysłowie po raz pierwszy odbędzie się jarmark wielkanocny. Impreza będzie okazją do nabycia świątecznych ozdób, a przy tym wsparcia niepełnosprawnych… » więcej 2023-04-01, godz. 19:45 Tradycja trzyma się mocno. Gospodynie z gminy Skarbimierz mierzyły się w wielkanocnym konkursie [ZDJĘCIA] Stoły uginały się od smakołyków, kusiły zapachami, ale i kolorami - tak prezentował się XVI Konkurs na Babę i Palmę Wielkanocną w Łukowicach Brzeskich… » więcej 2023-04-01, godz. 18:30 Wypadek na DK 39 między Namysłowem a Kępnem. Wezwano LPR W Igłowicach na drodze krajowej nr 39 zderzyły się dwa samochody osobowe. Są osoby poszkodowane. » więcej 2023-04-01, godz. 17:00 Nietypowy dystans i dziwne wpisowe. Prima aprilis w Opolu na sportowo [ZDJĘCIA] Tu wszystko było z przymrużeniem oka, począwszy od wpisowego, startu, skończywszy na dystansach i strojach biegaczy. Opolski MOSiR z okazji przypadającego… » więcej 2023-04-01, godz. 14:45 Biegiem albo spacerem przez Bory Niemodlińskie. "Kiedyś maratony, teraz chodzenie z kijkami" Najważniejsze to ruszyć się z kanapy - tak zgodnie przyznawali uczestnicy biegu Daniela, który zgromadził ponad sto osób. Impreza już po raz drugi odbywała… » więcej 2023-04-01, godz. 14:00 Zniszczony plac przy remizie w Jemielnicy doczekał się remontu. Prace już ruszyły Ponad pół miliona złotych kosztuje remont placu przy remizie strażackiej w Jemielnicy. Gmina do przetargu podchodziła dwukrotnie. Za pierwszym razem umowa… » więcej 2023-04-01, godz. 12:30 Nie ma izby, będą kursy po mieście? Opole zlikwidowało "wytrzeźwiałkę" Oszczędności na poziomie miliona złotych rocznie da Opolu likwidacja izby wytrzeźwień - przekazuje rzecznik ratusza Adam Leszczyński. Dzisiaj (1.04) izba… » więcej 2023-04-01, godz. 12:00 W sezonie korzystać będzie można z kąpieliska Bolko, Malina i basenu "Błękitna Fala". Silesia bez ratowników Opolanie w tym roku podczas sezonu letniego będą mogli korzystać z dwóch kąpielisk - Malina i Bolko - oraz z basenu otwartego 'Błękitna Fala'. Jeśli chodzi… » więcej 2023-04-01, godz. 10:25 Rowerzysta doprowadził do kolizji Do tego zdarzenia doszło w Opolu Winowie, na drodze wojewódzkiej w kierunku Prudnika. » więcej 2023-04-01, godz. 08:45 Pośpiech słono kosztuje... szczególnie na przejeździe kolejowym [FILM] 2 tysiące złotych mandatu i 15 punktów karnych to kara dla kierowcy, który złamał kodeks drogowy na przejeździe kolejowym w Oleśnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »