Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-03, 17:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto"

WORD w Opolu [fot. WORD]
WORD w Opolu [fot. WORD]
Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają, jeśli chodzi o zdających za pierwszym razem. Na 10 kandydatów 3 opuszcza WORD jako "zwycięzcy".
Jak przekazuje Edward Kinder, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu przy wyjeździe z egzaminatorem "na miasto" egzaminowani najczęściej nie ustępują pierwszeństwa przejazdu i zbyt późno reagują na sygnały świetlne.

- Na placu manewrowym nie dają rady przejść elementu, który jest sprawdzany od czasu... powstania WORD-ów - dodaje Kinder. - Kłopot sprawia przejechanie po łuku, a więc do przodu, do tyłu. To dziwi, bo w zasadzie to prosta czynność, która powinna być realizowana.

Kandydat na kierowcę - rekordzista próbuje już od przeszło 30 miesięcy. Na koncie ta osoba ma ponad 100 niezdanych egzaminów, już praktycznych. Dyrektor WORD w Opolu mówi, że spotykał się z tą osobą, chcąc delikatnie zasugerować, czy naprawdę warto.

- Osoba powiedziała, że wiele energii i środków wyłożyła na kurs, dodatkowe jazdy i systematycznie, bodajże od trzech lat osoba ta przychodzi, podchodzi do tego egzaminu i nie radzi sobie z tym egzaminem.

Dodajmy, że na dziś prawo nie pozwala zabraniać, w trybie decyzji administracyjnej, takim "rekordzistom" podchodzenia do kolejnych egzaminów.
Edward Kinder 1
Edward Kinder 2

Wiadomości z regionu

2023-02-08, godz. 21:45 Gorąca dyskusja na spotkaniu o obwodnicy Lędzin. "Rozmowa o nowym przebiegu drogi zawsze jest trudna" Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się popołudniowe spotkanie informacyjne w sprawie planowanej budowy obwodnicy Lędzin obok Opola. » więcej 2023-02-08, godz. 20:30 Zmiany cywilizacyjne, ale też rozwój diagnostyki. Dzieci ze spektrum autyzmu przybywa Wzrasta liczba wydawanych orzeczeń, które mówią o spektrum autyzmu. Jak podkreślają eksperci wpływ na to mają zmiany cywilizacyjne, ale też rozwój diagnostyki… » więcej 2023-02-08, godz. 20:05 Radio Opole wśród nagrodzonych. Wojewoda przyznał statuetki za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu" Radio Opole docenione. Po raz pierwszy w historii wojewoda opolski podsumował wydarzenia, projekty i inicjatywy patriotyczne zrealizowane w ubiegłym roku przez… » więcej 2023-02-08, godz. 20:00 Namysłów wybuduje kompleks sportowy. Będzie na nim miejsce dla piłkarzy i nie tylko Namysłów przymierza się do kolejnej inwestycji w sport. Tym razem tamtejszy magistrat chce zbudować kompleks boisk przy ulicy Braterskiej. » więcej 2023-02-08, godz. 20:00 Opaski dla seniorów. Komprachcice chcą rozszerzyć system teleopieki Komprachcicki 'Korpus Wsparcia Seniorów' będzie rozszerzony. Kolejnych kilkadziesiąt opasek bezpieczeństwa chce rozdać w tym roku wśród osób starszych… » więcej 2023-02-08, godz. 19:00 Pod Brzegiem zatruły się dwa bieliki. Nie wiadomo, czy to celowe działanie W ostatnich dniach pod Brzegiem odnaleziono dwa chore bieliki. Ptaki się zatruły. Na razie nie można stwierdzić, że było czyjeś celowe działanie. » więcej 2023-02-08, godz. 18:30 Stowarzyszenie Kobiet Żędowickich od lat pielęgnuje tradycję skubania pierza Skubać pierze każdy może. Udowodniają to panie ze Stowarzyszenia Kobiet Żędowickich, które zaangażowane są w pielęgnowanie tej tradycji. » więcej 2023-02-08, godz. 18:00 W środku bez problemu, na zewnątrz przeszkadza zima. Remont SOSW w Kluczborku Na etapie prac wykończeniowych jest remont Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku. » więcej 2023-02-08, godz. 17:15 Wycinka drzew pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem. "Zagrażały bezpieczeństwu ludzi" Były nadgryzione przez bobry lub po prostu suche. Mowa o drzewach, które jeszcze niedawno rosły wzdłuż kanału hutniczego pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem… » więcej 2023-02-08, godz. 17:00 Wójt gminy Zębowice pozostaje osobą niekaraną. Apelacja przyniosła efekt Sąd Okręgowy w Opolu warunkowo umorzył postępowanie karne na roczny okres próby wobec Waldemara Czai, wójta gminy Zębowice. Okres próby. Samorządowiec… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »