Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-03, 17:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto"

WORD w Opolu [fot. WORD]
WORD w Opolu [fot. WORD]
Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają, jeśli chodzi o zdających za pierwszym razem. Na 10 kandydatów 3 opuszcza WORD jako "zwycięzcy".
Jak przekazuje Edward Kinder, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu przy wyjeździe z egzaminatorem "na miasto" egzaminowani najczęściej nie ustępują pierwszeństwa przejazdu i zbyt późno reagują na sygnały świetlne.

- Na placu manewrowym nie dają rady przejść elementu, który jest sprawdzany od czasu... powstania WORD-ów - dodaje Kinder. - Kłopot sprawia przejechanie po łuku, a więc do przodu, do tyłu. To dziwi, bo w zasadzie to prosta czynność, która powinna być realizowana.

Kandydat na kierowcę - rekordzista próbuje już od przeszło 30 miesięcy. Na koncie ta osoba ma ponad 100 niezdanych egzaminów, już praktycznych. Dyrektor WORD w Opolu mówi, że spotykał się z tą osobą, chcąc delikatnie zasugerować, czy naprawdę warto.

- Osoba powiedziała, że wiele energii i środków wyłożyła na kurs, dodatkowe jazdy i systematycznie, bodajże od trzech lat osoba ta przychodzi, podchodzi do tego egzaminu i nie radzi sobie z tym egzaminem.

Dodajmy, że na dziś prawo nie pozwala zabraniać, w trybie decyzji administracyjnej, takim "rekordzistom" podchodzenia do kolejnych egzaminów.
Edward Kinder 1
Edward Kinder 2

Wiadomości z regionu

2024-07-24, godz. 07:48 Psy zostawione bez wody, budy ze starej lodówki. Latem więcej interwencji TOZ Po kilkanaście telefonów z prośbą o interwencję odbierają każdego dnia wolontariusze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu. Lato to dla nich czas… » więcej 2024-07-24, godz. 06:58 Środa w regionie pod znakiem burz. Jest ostrzeżenie IMGW Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami wydało IMGW. Od południa dla całego regionu prognozowane są burze opadami deszczu. » więcej 2024-07-23, godz. 20:20 Budowa ronda na Olesno zakończona, ale prace na DK45 trwają Dobre wiadomości dla kierowców korzystających z drogi krajowej 45 między Opolem a Kluczborkiem. Od środy (24.07) do użytku zostanie oddane nowe rondo, przy… » więcej 2024-07-23, godz. 17:30 W środę w Opolu zawyją syreny. To tylko przegląd techniczny Jutro (24.07) w Opolu będą wyły syreny. Wydział kryzysowy urzędu miasta informuje o planowanym przeglądzie stanu technicznego urządzeń. Sygnały będą… » więcej 2024-07-23, godz. 17:05 W Kluczborku wraca temat farmy wiatrowej. Mieszkańcy mają wątpliwości Czy w gminie Kluczbork będzie zgoda na budowę farmy wiatrowej? Po dzisiejszym spotkaniu przedstawicieli zainteresowanej firmy z mieszkańcami wydaje się, że… » więcej 2024-07-23, godz. 16:08 80 lat leżał w Starej Stobrawie! Znalezisko to broń używana przez Niemców Pistolet z czasów drugiej wojny światowej udało się wczoraj (22.07) wyłowić z dna Starej Stobrawy, w okolicy Kluczborka. Przypomnijmy, zorganizowano tam… » więcej 2024-07-23, godz. 15:40 "Pierwszy raz mamy przyrost". W szkołach podległy powiatowi prudnickiemu nie będzie zwolnień nauczycieli Nadspodziewanie dobrze wypadł nabór uczniów do szkół średnich w powiecie prudnickim. Spokojni o zatrudnienie mogą być nauczyciele. W ostatnich latach blisko… » więcej 2024-07-23, godz. 14:43 Będzie nowe rondo i estakada przy CUP w Opolu. MZD ogłosiło przetarg Poprawi się dojazd do Centrum Usług Publicznych w Opolu. Miejski Zarząd Dróg w Opolu ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy dla tej inwestycji. Chodzi… » więcej 2024-07-23, godz. 14:23 Jest szerzej i bezpieczniej. Koniec remontu drogi w Niwkach w powiecie opolskim Zakończył się remont drogi powiatowej w Niwkach. Inwestycja, której celem była poprawa bezpieczeństwa kierowców i pieszych, została zrealizowana przez… » więcej 2024-07-23, godz. 13:19 Wody w Jeziorze Otmuchowskim coraz więcej. Wędkarze już mogą łowić W Jeziorze Otmuchowskim jest coraz więcej wody, a wędkarze już mogą łowić ryby z brzegu akwenu. Przypomnijmy, Wody Polskie prowadzą tam na szeroką skalę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »