Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-01, 08:00 Autor: Joanna Matlak

Remonty na drogach krajowych w regionie. Sprawdzamy postęp prac

Rozbudowa DK45 Rogów Opolski – węzeł Opole Południe [fot. GDDKiA]
Rozbudowa DK45 Rogów Opolski – węzeł Opole Południe [fot. GDDKiA]
70 procent - takie jest zaawansowanie prac na drodze krajowej nr 45, od końca obwodnicy Praszki do granicy z województwem łódzkim.
Trwa tam przebudowa 7-kilometrowego odcinka, która polega m.in. na poszerzeniu pasów ruchu. - Wahadła cały czas tam występują. Wykonawca zrealizował już prace związane z układaniem poszczególnych warstw nawierzchni, więc kierowcy widzą postęp tych prac - mówi Agata Andruszewska, rzecznik GDDKiA w Opolu.

Z kolei połowę prac wykonano na DK 46 na wysokości Kamienicy, aż do początku obwodnicy Paczkowa. Droga jest obecnie zamknięta. - Wykonawca zakończył wszystkie prace związane z betonowaniem tego odcinka. Tu mamy utrudnienia, bo kierowcy poruszają się przez Kamienicę. Odcinek DK 46 jest zupełnie wyłączony - dodaje Andruszewska.

Finału prac na obu krajówkach można się spodziewać w drugim kwartale przyszłego roku.

Do końca roku zakończy się natomiast przebudowa drogi krajowej nr 45 na odcinku Rogów Opolski - węzeł autostradowy Opole Południe. Sam węzeł będzie zamknięty do połowy grudnia.
Agata Andruszewska
Agata Andruszewska

Wiadomości z regionu

2023-02-09, godz. 07:00 Prudnik: paradoksalnie niekorzystne trendy demograficzne sprzyjają rodzicom maluchów Spadek urodzeń i ubytek ludności powodują, że podczas nadchodzącego naboru nie zabraknie miejsc w prudnickich przedszkolach. Liczba dzieci kwalifikujących… » więcej 2023-02-08, godz. 21:45 Gorąca dyskusja na spotkaniu o obwodnicy Lędzin. "Rozmowa o nowym przebiegu drogi zawsze jest trudna" Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się popołudniowe spotkanie informacyjne w sprawie planowanej budowy obwodnicy Lędzin obok Opola. » więcej 2023-02-08, godz. 20:30 Zmiany cywilizacyjne, ale też rozwój diagnostyki. Dzieci ze spektrum autyzmu przybywa Wzrasta liczba wydawanych orzeczeń, które mówią o spektrum autyzmu. Jak podkreślają eksperci wpływ na to mają zmiany cywilizacyjne, ale też rozwój diagnostyki… » więcej 2023-02-08, godz. 20:05 Radio Opole wśród nagrodzonych. Wojewoda przyznał statuetki za "Patriotyzm w Myśli i Działaniu" Radio Opole docenione. Po raz pierwszy w historii wojewoda opolski podsumował wydarzenia, projekty i inicjatywy patriotyczne zrealizowane w ubiegłym roku przez… » więcej 2023-02-08, godz. 20:00 Namysłów wybuduje kompleks sportowy. Będzie na nim miejsce dla piłkarzy i nie tylko Namysłów przymierza się do kolejnej inwestycji w sport. Tym razem tamtejszy magistrat chce zbudować kompleks boisk przy ulicy Braterskiej. » więcej 2023-02-08, godz. 20:00 Opaski dla seniorów. Komprachcice chcą rozszerzyć system teleopieki Komprachcicki 'Korpus Wsparcia Seniorów' będzie rozszerzony. Kolejnych kilkadziesiąt opasek bezpieczeństwa chce rozdać w tym roku wśród osób starszych… » więcej 2023-02-08, godz. 19:00 Pod Brzegiem zatruły się dwa bieliki. Nie wiadomo, czy to celowe działanie W ostatnich dniach pod Brzegiem odnaleziono dwa chore bieliki. Ptaki się zatruły. Na razie nie można stwierdzić, że było czyjeś celowe działanie. » więcej 2023-02-08, godz. 18:30 Stowarzyszenie Kobiet Żędowickich od lat pielęgnuje tradycję skubania pierza Skubać pierze każdy może. Udowodniają to panie ze Stowarzyszenia Kobiet Żędowickich, które zaangażowane są w pielęgnowanie tej tradycji. » więcej 2023-02-08, godz. 18:00 W środku bez problemu, na zewnątrz przeszkadza zima. Remont SOSW w Kluczborku Na etapie prac wykończeniowych jest remont Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku. » więcej 2023-02-08, godz. 17:15 Wycinka drzew pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem. "Zagrażały bezpieczeństwu ludzi" Były nadgryzione przez bobry lub po prostu suche. Mowa o drzewach, które jeszcze niedawno rosły wzdłuż kanału hutniczego pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »