Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-30, 08:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opolskie: prawie dwa tys. pacjentów skorzystało z rehabilitacji pocovidowej

Zdjęcie ilustracyjne. Rehabilitacja pocovidowa [fot. D. Klimczak]
Zdjęcie ilustracyjne. Rehabilitacja pocovidowa [fot. D. Klimczak]
Rehabilitacja [fot. Daniel Klimczak]
Rehabilitacja [fot. Daniel Klimczak]
Ponad 1800 osób zgłosiło się na rehabilitację pocovidową w naszym regionie. Program nadzorowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Opieka pacjentów realizowana jest na kilka sposobów, w tym stacjonarnie, ambulatoryjnie oraz w miejscu zamieszkania.
- O tym, na jaką rehabilitację kierowani są pacjenci, decydują lekarze po wykonanej diagnostyce. Ta opieka stacjonarna podzielona jest na poszczególne obszary. Rehabilitacją oddechową i ogólnoustrojową zajmują się szpitale w Korfantowie, Kup i Pokoju - mówi Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego.

- A tych mieszkańców, którzy mają problemy związane z pamięcią, obszarem psychologicznym kierujemy do Centrum Terapii Nerwic w Mosznej. Oprócz tego jest rehabilitacja i usprawnianie, które ma miejsce w domach pacjentów. Jest także rehabilitacja, która prowadzona jest w ambulatoriach, gabinetach fizjoterapeutycznych. 58 gabinetów z całego naszego województwa zgłosiło się do tego projektu.

- Jeśli chodzi o wolne miejsca, to na rehabilitację stacjonarną już ich nie ma, ale nadal można skorzystać z tej opieki świadczonej w domu - dodaje Zuzanna Donath-Kasiura.

Zgłosić się można między innymi przez internet, wypełniając specjalną ankietę na stronie takdlazdrowia.opolskie.pl.

Łączny koszt projektu to niemal 12 milionów złotych.
Zuzanna Donath-Kasiura

Wiadomości z regionu

2023-02-03, godz. 17:30 Na początek 32 lokale. W Strzelcach Opolskich coraz bliżej budowy bloku w ramach SIM Prawie 200 mieszkań powstanie w Strzelcach Opolskich w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Nowe lokale będą mieścić się w rejonie ul. Kazimierza… » więcej 2023-02-03, godz. 17:00 Opolska psychiatria dziecięca przepełniona. Problemem są braki w kadrze medycznej Opolska psychiatria dziecięca pęka w szwach. Od kilku tygodni brakuje tam miejsc. Hospitalizowani pacjenci leżą nawet na korytarzu. Powodów jest klika, ale… » więcej 2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Policja szuka wandala, który popisał farbą zabytkowe mury w Byczynie Nieznany jak na razie sprawca pomazał czarnym sprayem zabytkowe mury w Byczynie. Wulgarny napis pojawił się minionej nocy. » więcej 2023-02-03, godz. 15:14 Opolskie w "młodej" wersji. Nowe logo stworzyła nastolatka Na kubkach, parasolach, czy długopisach województwa zagości wkrótce nowe logo 'Młode Opolskie'. Jego autorką jest uczennica zespołu Szkół Rolniczych im… » więcej 2023-02-03, godz. 15:04 Zbiegł z miejsca wypadku, a potem podpalił auto? Kędzierzyńscy policjanci nie wykluczają takiego przebiegu zdarze… Kędzierzyńska policja nie wyklucza, że spalone auto w Cisku należy do sprawcy wczorajszego (02.02) wypadku przy ul Łukasiewicza. Przypomnijmy, po godzinie… » więcej 2023-02-03, godz. 12:30 Wszystkie ręce na pokład. Mieszkańcy Strzelec Opolskich nadal zbierają na operację Michała Prawie 60 tys. zł jest już na koncie zbiórki, którą w listopadzie zarejestrowało Strzeleckie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej. Pieniądze… » więcej 2023-02-03, godz. 12:17 Trudne warunki jazdy na opolskich drogach. Pługi pracują. Ale czy nie jest ich za mało? Uwaga kierowcy. Trudne warunki na drogach. Ślisko jest między innymi na ulicach w stolicy regionu. Kierowcy mają problem, aby podjechać pod wiadukt na Ozimskiej… » więcej 2023-02-03, godz. 11:15 Potrzebne wsparcie finansowe. Więcej petentów OPS-u w Białej Przybywa osób starających się o wsparcie finansowe z Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej. Powodem jest wzrost cen towarów, opłat i usług. W swoim budżecie… » więcej 2023-02-03, godz. 10:47 Karina Bedrunka odchodzi z urzędu marszałkowskiego. Zmiana nie ma związku z anonimem 1 marca Karina Bedrunka, szefująca wydziałowi funduszy unijnych w samorządzie województwa odchodzi z pracy. W urzędzie przepracowała 25 lat. Teraz, jak przekazał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »