Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-29, 19:00 Autor: Maja Laksy

"To doskonały materiał poglądowy na przyszłość". Radni Opola o miejskim raporcie dotyczącym pandemii koronawirusa

Sesja Rady Miasta Opole 29.09.22 [fot.Kasia Nowak]
Sesja Rady Miasta Opole 29.09.22 [fot.Kasia Nowak]
Opolski ratusz [fot. Marzena Śmierciak]
Opolski ratusz [fot. Marzena Śmierciak]
Miejski raport dotyczący przeciwdziałania COVID-19 i ściśle związany z wydatkami na pandemię koronawirusa był tematem dzisiejszej (29.09) sesji Rady Miasta Opola. Z przygotowanego przez urzędników dokumentu wynika, że nowa organizacja pracy, przejście na naukę zdalną i zabezpieczenie mieszkańców w środki ochronne, kosztowało miasto ponad 180 milionów złotych.
- Myślę, że to materiał przydatny dla wszystkich, nie tylko dla urzędu miasta, spółek, ale także dla innych środowisk zaangażowanych na przykład w pomoc społeczną - ocenia Piotr Mielec, radny Opola.

- Bardzo dobry materiał. Tak naprawdę, to co urodziło mi się w głowie po przeczytaniu tego materiału, to ma on swój walor nie tylko informacyjny, bo sami sobie uświadomiliśmy z jak wielkim problemem się stykaliśmy, jak wielki był to kryzys. Jest to doskonały materiał poglądowy na przyszłość. Odpowiada na pytanie, jak postępować w sytuacjach kryzysowych, jak działać.

- Ten raport wskazuje na wielkie zaangażowanie wszystkich osób, które zostały - jak my wszyscy - zaskoczone pandemią. Nikt nie jest w stanie przygotować się do takiej skali zachorowań, potrzeb i izolacji - zaznacza Barbara Kamińska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Opola.

- Ten raport jest bardzo obszerny i pokazuje wszystkie możliwe obszary, w których zaangażowali się pracownicy miasta wszystkich służb. Tych działań i przykładów jest bardzo dużo, bo dotyczą zarówno seniorów, osób o szczególnych potrzebach czy też związanych z organizacją szkół, placówek. Tego jest cała masa.

Dodajmy, że raport dostępny jest na stronie internetowej www.opole.pl.
Piotr Mielec
Barbara Kamińska

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 18:45 Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA] Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających… » więcej 2022-12-03, godz. 18:34 Opole: potrącenie pieszego na przejściu. Kierowca był nietrzeźwy Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Fabrycznej i Armii Krajowej. » więcej 2022-12-03, godz. 18:00 "By pokazać, że jest wśród nas życzliwość". Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole Mikołaje i Mikołajowe, od przedszkolaka do seniora, przeszli w marszu przez Opole - To manifestacja dobroci i życzliwości - przekonują organizatorzy ze stowarzyszenia… » więcej 2022-12-03, godz. 17:15 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 16:30 Autobusy rozpoczynają kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne Od przyszłego tygodnia uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych… » więcej 2022-12-03, godz. 15:30 Ruszyły szkolenia dla społecznych strażników rybackich. "Trzeba czuć tę misję" Działają pro bono, a więc za darmo i w czasie wolnym, ale dla dobra każdego z nas. Państwowa Straż Rybacka szuka chętnych, którzy chcą dołączyć do… » więcej 2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »