Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-26, 18:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Witold Zembaczyński w Radiu Opole: "Wyobrażam sobie jedną szeroką listę opozycji. Jeżeli tak się nie stanie, to wygramy te wybory w kilku blokach"

Witold Zembaczyński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Witold Zembaczyński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Czy opozycja się dogada i jakie są możliwości wystartowania z jednej listy? O tym w audycji Otwarty Mikrofon Radia Opole mówił Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej. Zdaniem opolskiego parlamentarzysty, jedna lista i zagłosowanie na osobę z opozycji, z którą głosujący się utożsamiają, to najlepsze rozwiązanie.
- Obserwując jednak sytuację na rynku politycznym może to być to najbardziej trudna do osiągnięcia droga - mówi Witold Zembaczyński. - Druga droga wiedzie pod górę, ale to jest też droga, która wiedzie opozycję do zwycięstwa. Bo to już czuć i naprawdę jesteśmy przekonani, że wygramy te wybory i widzimy to również na twarzach i ustach naszych wyborców czy ogólnie Polaków. To jest sytuacja, w której pójdziemy do wyborów w kilku komitetach, co wynika z interesów poszczególnych ugrupowań. Nie jestem fanem tego rozwiązania, ale my jako Koalicja Obywatelska jesteśmy również gotowi do tego startu samodzielnego.

- Nie wyobrażam sobie wspólnej listy z Jarosławem Gowinem czy z jego ludźmi - zapewnia poseł Nowoczesnej. - Wyobrażam sobie jedną szeroką listę tej opozycji, która jest opozycją parlamentarną, pozaparlamentarną od lat w Polsce. I to byłoby najlepsze rozwiązanie, optymalne ze względu na ordynację. Jeżeli tak się nie stanie, to wygramy te wybory w kilku blokach.

Jak podkreśla Witold Zembaczyński to, co łączy Koalicję Obywatelską to wspólna chęć poradzenia sobie z inflacją czy odblokowanie zielonej energii.
Witold Zembaczyński cz.1
Witold Zembaczyński cz.2

Wiadomości z regionu

2022-11-29, godz. 17:50 Kolejne zatrzymania ws. obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo prowadzi opolska prokuratura 26 osób zostało zatrzymanych w sprawie obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo od dwóch lat jest prowadzone wspólnie przez wydział ds. przestępczości… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 "Płatek śniegu" zamontowany na Wieży Zachodniej murów obronnych w Byczynie Specjalny dźwig wciągnął nową więźbę dachową na Wieżę Zachodnią zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Rewitalizacja tej części obwarowań rozpoczęła… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 Opolskie szpitale przyjmą pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Trwają przygotowania Opolskie szpitale przygotowują się do ewentualnego przyjęcia pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Wojewoda opolski spotkał się ze starostami, którzy… » więcej 2022-11-29, godz. 15:14 Włamywał się do budynku i wycinał instalację elektryczną. Szkody na 100 tys. złotych [FILM] Aby zdobyć pieniądze, wycinał instalację elektryczną w niezamieszkałym domu. Wpadł, bo jego obecność zaniepokoiła sąsiadów. » więcej 2022-11-29, godz. 14:55 Gigantyczny pawilon dydaktyczny w szkole rolniczej w Bogdańczowicach. Rusza budowa Ponad 8,5 miliona złotych będzie kosztować budowa wielofunkcyjnej hali dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. Inwestycja ruszy… » więcej 2022-11-29, godz. 14:15 Radni wojewódzcy zgodni. Rosną dotacje na opolski sport Samorząd województwa opolskiego z roku na rok przeznacza coraz więcej pieniędzy na sport. W 2015 roku z budżetu regionu na kulturę fizyczną przeznaczono… » więcej 2022-11-29, godz. 12:40 Tragiczny listopad na opolskich drogach. W policyjnych statystykach odnotowano kolejny śmiertelny wypadek Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności śmiertelnego wypadku w Żywocicach. Wczoraj (28.11) późnym popołudniem na drodze krajowej 45, na wysokości… » więcej 2022-11-29, godz. 12:39 Autostrada A4: węzeł Opole Południe zamknięty do 16 grudnia Nie do 30 listopada, a do 16 grudnia będzie zamknięty węzeł autostradowy Opole Południe - informuje opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i… » więcej 2022-11-29, godz. 12:01 Rynek w Baborowie odzyska dawny blask. Rozpoczyna się remont centralnego placu miasta Rozpoczyna się pierwszy etap przebudowy rynku w Baborowie. Centralny plac miasta całkowicie zmieni swój dotychczasowy wygląd. Na początek zostanie wymieniona… » więcej 2022-11-29, godz. 10:40 Kranówka z sieci Michałówek już zdatna do spożycia - informują służby sanitarne Mieszkańcy miejscowości Michałówek, Sosnówka i Grodziec w gminie Niemodlin już mogą pić i korzystać z kranówki. Jak potwierdził Powiatowy Inspektor… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »