Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-27, 08:00 Autor: Daniel Klimczak

Pod koniec przyszłego roku namysłowski kryty basen znów będzie otwarty. Obok obiektu powstanie również tężnia

Kryty basen w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Kryty basen w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Podpisanie umowy na remont krytego basenu w Namysłowie [fot. UM Namysłów]
Podpisanie umowy na remont krytego basenu w Namysłowie [fot. UM Namysłów]
Podpisanie umowy na remont krytego basenu w Namysłowie [fot. UM Namysłów]
Podpisanie umowy na remont krytego basenu w Namysłowie [fot. UM Namysłów]
Wkrótce rozpocznie się długo wyczekiwany remont namysłowskiego krytego basenu. Władze miasta właśnie podpisały umowę z wykonawcą prac.
Inwestycja pozwoli uruchomić nowe atrakcje dla dzieci oraz rozwiązania pomocne w leczeniu schorzeń dróg oddechowych. Jak wskazuje burmistrz Bartłomiej Stawiarski, część pływalni zostanie w praktyce zbudowana od nowa.

- Najtrudniejszym elementem tej inwestycji jest wyburzenie i budowa zupełnie od podstaw niecki basenowej. Do tego cała infrastruktura typu filtry. Całe to serce basenu zostanie wymienione. Zmodernizowana zostanie strefa rekreacyjna dla dzieci i przywrócone do użytku sauny - zapowiada.

Ponadto na miejscu ma znaleźć się gabinet pulmonologa, a przed obiektem stanie pierwsza w mieście tężnia solankowa.

Całość będzie kosztować około 12 milionów złotych, jednak 2/3 tej kwoty pochodzi z rządowego dofinansowania. W kolejnych latach planowany jest także remont dachu oraz wymiana instalacji elektrycznej.

Rozpoczynające się niebawem prace mają potrwać 450 dni, co oznacza, że w grudniu przyszłego roku mieszkańcy po raz pierwszy od ponad 4 lat będą mogli korzystać z tej formy rekreacji.

Przypomnijmy, że pływalnia została zamknięta po ujawnieniu wad konstrukcyjnych jednej z niecek. Jak wówczas argumentowano, jej dalsze użytkowanie mogło doprowadzić do katastrofy budowlanej.
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 18:45 Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA] Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających… » więcej 2022-12-03, godz. 18:34 Opole: potrącenie pieszego na przejściu. Kierowca był nietrzeźwy Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Fabrycznej i Armii Krajowej. » więcej 2022-12-03, godz. 18:00 "By pokazać, że jest wśród nas życzliwość". Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole Mikołaje i Mikołajowe, od przedszkolaka do seniora, przeszli w marszu przez Opole - To manifestacja dobroci i życzliwości - przekonują organizatorzy ze stowarzyszenia… » więcej 2022-12-03, godz. 17:15 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 16:30 Autobusy rozpoczynają kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne Od przyszłego tygodnia uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych… » więcej 2022-12-03, godz. 15:30 Ruszyły szkolenia dla społecznych strażników rybackich. "Trzeba czuć tę misję" Działają pro bono, a więc za darmo i w czasie wolnym, ale dla dobra każdego z nas. Państwowa Straż Rybacka szuka chętnych, którzy chcą dołączyć do… » więcej 2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »