Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-24, 21:00 Autor: Daniel Klimczak

Oprócz remontu kryty basen w Namysłowie ma zostać także unowocześniony. W przyszłym roku będzie gotowa dokumentacja

Kryty basen w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Kryty basen w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Do końca czerwca przyszłego roku ma być gotowy projekt remontu krytej pływalni w Namysłowie. Dokumentacja pozwoli między innymi ubiegać się o zewnętrzne pieniądze na rozpoczęcie inwestycji.
Oprócz przywrócenia możliwości kąpieli w basenie, miasto chce także położyć większy nacisk na bezpieczeństwo użytkowników, w tym modernizację instalacji do uzdatniania wody. Burmistrz Bartłomiej Stawiarski wskazuje, że impulsem do podjęcia takiej decyzji jest trwająca obecnie epidemia.

- Doświadczenia związane z koronawirusem skłoniły nas do takiej refleksji, że też warto by było zadbać bardziej o takie bezpieczeństwo sanitarne na basenie, bo nie wiadomo, czy jakieś sytuacje epidemiczne nie będą się w przyszłości powtarzać i nie będzie konieczności dostosowania się do wymogów. Także chcielibyśmy od razu, żeby on był pod względem sanitarnym bezpieczniejszy - dodaje.

W tym celu na basenie mają pojawić się nowe filtry, a także lampy UV zapewniające dodatkową ochronę przed pływającymi w wodzie drobnoustrojami. Ponadto plany zakładają także wymianę oświetlenia na system wykorzystujący diody LED, nową instalację wodno-kanalizacyjną, a także kratki przelewowe i modernizację układu wentylacji. Remontu mają doczekać się także dach oraz szatnia i kotłownia.

Dodajmy, że plany władz miasta zakładają ponowne uruchomienie basenu jeszcze przed końcem obecnej kadencji samorządu. Według wstępnych szacunków koszt remontu może wynieść około 7 milionów złotych, jednak bardziej precyzyjna wycena będzie znana po opracowaniu kosztorysu inwestorskiego.
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2021-01-24, godz. 20:15 Dwa boiska w gminie Walce z nowym oświetleniem Dzięki zaangażowaniu sportowców, bez wielkich kosztów, można prowadzić wieczorne rozgrywki na głównym boisku w Walcach oraz na treningowym w Kromołow… » więcej 2021-01-24, godz. 20:00 Droga krajowa 46 Nysa - Opole w Pakosławicach zablokowana po zderzeniu dwóch osobówek [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy, mamy utrudnienia w Pakosławicach w powiecie nyskim. Na drodze krajowej 46 Nysa - Opole tuż przed 18:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów… » więcej 2021-01-24, godz. 20:00 Raport dnia: spadła liczba zakażeń i zgonów. Od poniedziałku szczepienia seniorów, wolnych terminów do końca marca… 104 nowe przypadki zakażeń koronawirusem i zero zgonów zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-01-24, godz. 19:45 Śmierć 40-letniego rowerzysty na DK46 w Niemodlinie Nie żyje rowerzysta, który przewrócił się dziś (24.01) po godz. 16.00 w Niemodlinie na drodze krajowej nr 46 Nysa - Opole. » więcej 2021-01-24, godz. 18:09 Jutro rusza akcja szczepień przeciw SARS-CoV-2 skierowana do seniorów. Wszystkie terminy do końca marca zajęte W poniedziałek (25.01) rozpoczynają się szczepienia osób powyżej 70. roku życia. Proces będzie prowadzony w ponad 5 tysiącach punktów w kraju. Wszystkie… » więcej 2021-01-24, godz. 17:15 Opole: "Chcemy pomagać naszym uczniom". Rada rodziców Zespołu Szkół Specjalnych odwołuje Walentynkowy Bal Charytatywny… Za miesiąc miał się odbyć po raz trzeci Walentynkowy Bal Charytatywny 'Bal Serc'. Jednak ze względu na pandemię zostaje on przesunięty. Na razie nie wiadomo… » więcej 2021-01-24, godz. 16:15 Testy na koronawirusa robią od ręki, nie trzeba się rejestrować Osoby, które zostały skierowane na test na obecność wirusa SARS-CoV-2 w Kędzierzynie-Koźlu, nie muszą się rejestrować telefonicznie, żeby to zrobić… » więcej 2021-01-24, godz. 14:22 Kolejna ofiara zatrucia tlenkiem węgla. Nie żyje 51-letni mieszkaniec Krępnej Tragiczna interwencja strażaków w miejscowości Krępna w powiecie krapkowickim. Przed godziną 13.00 w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego znaleźli… » więcej 2021-01-24, godz. 14:00 Dąbrowa wsparła organizacje pozarządowe. Najwięcej przeznaczono na sport Zdrowie i sport - organizacje zajmujące się tymi dziedzinami zyskały wsparcie z Dąbrowy. Gmina podzieliła dotacje dla Trzeciego Sektora. » więcej 2021-01-24, godz. 13:43 Klub w Nysie został otwarty pomimo zakazów. Na miejscu interweniowała policja, urząd celny i sanepid Mimo panujących zakazów i obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią, wczoraj (24.01) kilkaset osób odwiedziło klub Nitro w Nysie. Właściciel lokalu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »