Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-30, 07:15 Autor: Daniel Klimczak

Wielka demolka na basenie w Namysłowie. To konieczne, by zbudować nieckę od nowa

Prace remontowe na basenie w Namysłowie [fot. Bartłomiej Stawiarski]
Prace remontowe na basenie w Namysłowie [fot. Bartłomiej Stawiarski]
Prace remontowe na basenie w Namysłowie [fot. Bartłomiej Stawiarski]
Prace remontowe na basenie w Namysłowie [fot. Bartłomiej Stawiarski]
Remont krytego basenu w Namysłowie przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie wykonawca prowadzi prace wyburzeniowe, które mają pozwolić na budowę nowej niecki pływalni.
Mieszkańcy, którzy chcą znów korzystać z oferty pływalni muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Jak mówi burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, skala prac jest bardzo duża, dlatego ich realizacja potrwa jeszcze kilkanaście miesięcy.

- Prace już idą pełną parą. Wykonawca jest na etapie wyburzania niecki, no bo to jest główne zadanie, takie najtrudniejsze przy tej inwestycji, właśnie wyburzenie niecki i skonstruowanie nowej. W tej chwili nie mamy jakichś sygnałów od wykonawcy, że coś się mocno opóźni. Termin zakończenia robót jest to grudzień przyszłego roku i w tej chwili wykonawca deklaruje, że on się z niego wywiąże - tłumaczy.

Całość będzie kosztować około 12 milionów złotych, jednak 2/3 tej kwoty pochodzi z rządowego dofinansowania. Prace te są niezbędne, by zamknięta we wrześniu 2019 roku pływalnia mogła znów służyć mieszkańcom.

Dodajmy, że oprócz remontu uszkodzonej niecki, zakres robót obejmuje także wymianę systemu filtracji, modernizację strefy rekreacji czy sauny. Ponadto w sąsiedztwie budynku zaplanowano budowę tężni.

W kolejnych latach miasto planuje też remont dachu czy wymianę instalacji elektrycznej.
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2023-02-03, godz. 20:30 KAS zlikwidowała nielegalny salon gier w powiecie nyskim Kolejny nielegalny salon gier w województwie opolskim namierzony i zlikwidowany. Tym razem na terenie powiatu nyskiego. W lokalu zatrzymano też poszukiwanego… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Koniec TOWU w centrum handlowym Turawa Park. Punkt pomocowy zmienia adres [ZDJĘCIA] Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy po 11 miesiącach funkcjonowania zakończył działalność w lokalu po byłym sklepie budowlanym przy centrum handlowym Turawa… » więcej 2023-02-03, godz. 18:34 Utrudnienia w ruchu w Nysie po wypadku na ul. Bema. Zderzyły się 3 pojazdy, jedna osoba trafiła do szpitala Tuż przed godziną 18:00 w Nysie doszło zdarzenia drogowego, w którym udział wzięły 3 auta. Wypadek miał miejsce na ulicy Bema - między Rondem Sikorskiego… » więcej 2023-02-03, godz. 18:22 Zaczyna brakować węgla. Osiem gmin składa zapotrzebowanie Osiem opolskich gmin zgłasza, że powoli zaczyna im brakować węgla na składach. Taką informację przekazał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski po spotkaniu… » więcej 2023-02-03, godz. 17:00 Opolska psychiatria dziecięca przepełniona. Problemem są braki w kadrze medycznej Opolska psychiatria dziecięca pęka w szwach. Od kilku tygodni brakuje tam miejsc. Hospitalizowani pacjenci leżą nawet na korytarzu. Powodów jest klika, ale… » więcej 2023-02-03, godz. 16:42 Dzień SPA w opolskiej Betanii. Uczennice zadbały o fryzury pacjentów hospicjum [ZDJĘCIA] Uczennice technikum fryzjerskiego przy ul. Struga w Opolu zorganizowały dzień SPA dla pacjentów hospicjum Betania. W ruch poszły nożyczki, szczotki i suszarki… » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Policja szuka wandala, który popisał farbą zabytkowe mury w Byczynie Nieznany jak na razie sprawca pomazał czarnym sprayem zabytkowe mury w Byczynie. Wulgarny napis pojawił się minionej nocy. » więcej 2023-02-03, godz. 16:00 Mija 29 lat od zakończenia produkcji nysek Dawniej można było je spotkać niemal na każdej ulicy. Dziś sprawne auta marki nysa to często prawdziwe perełki. » więcej 2023-02-03, godz. 15:14 Opolskie w "młodej" wersji. Nowe logo stworzyła nastolatka Na kubkach, parasolach, czy długopisach województwa zagości wkrótce nowe logo 'Młode Opolskie'. Jego autorką jest uczennica zespołu Szkół Rolniczych im… » więcej 2023-02-03, godz. 15:04 Zbiegł z miejsca wypadku, a potem podpalił auto? Kędzierzyńscy policjanci nie wykluczają takiego przebiegu zdarze… Kędzierzyńska policja nie wyklucza, że spalone auto w Cisku należy do sprawcy wczorajszego (02.02) wypadku przy ul Łukasiewicza. Przypomnijmy, po godzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »