Radio Opole » Gospodarka
2022-10-04, 07:40 Autor: Daniel Klimczak

Po 11 latach koniec "fuszerki". Rusza remont dachów budynków na brzeskim stadionie

Stadion w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Stadion w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Stadion w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Stadion w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Stadion w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Stadion w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Stadion w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Stadion w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Stadion w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Stadion w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Budynki na brzeskim stadionie przejdą remont. Prace są konieczne, aby wyeliminować błędy, do których doszło jeszcze podczas budowy.
Obiekty są użytkowane od 11 lat. Jak jednak wskazuje dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu Krzysztof Kulwicki, ostatnio pojawiły się problemy z pokryciem dachów, których nie daje się rozwiązać w inny sposób niż przez wymianę.

- Membrana, którą dach został pokryty na etapie budowy, okazała się źle dobrana. Jej producent wycofał się z jej produkcji. Ona pod wpływem warunków atmosferycznych ulegała degradacji. Stosowaliśmy zabiegi, które miały zapobiec drobnym przeciekom, natomiast w tej chwili nie jesteśmy w stanie opanować tej sytuacji w inny sposób, jak tylko poprzez kompleksową wymianę całej membrany - wyjaśnia.

Prace prowadzone będą na 2 budynkach: klubowym i sportowym. Łączna powierzchnia dachów to ponad 1800 metrów kwadratowych.

Nowa membrana ma wytrzymać najmniej 10 lat. Na taki czas producent udziela gwarancji niezawodności. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu i potrwają do grudnia. Koszt to prawie 250 tysięcy złotych.
Krzysztof Kulwicki

Gospodarka

2022-12-07, godz. 11:30 Velux wręczy mniej wypowiedzeń, niż początkowo planowano. Zwolnienia rozpoczną się w styczniu W styczniu rozpocznie się proces redukcji etatów w namysłowskiej fabryce okien Velux. Firma porozumiała się już z pracownikami w kwestii zapowiadanych zwolnień… » więcej 2022-12-07, godz. 10:10 W Kędzierzynie-Koźlu żyje się dobrze. "Coś się w tym mieście dzieje" Kędzierzyn-Koźle zajął pierwsze miejsce w rankingu 'Gmina dobra do życia'. W przygotowanym przez Serwis Samorządowy PAP zestawieniu zwyciężył w kategorii… » więcej 2022-12-06, godz. 17:00 ECO dostarczy ciepło do mieszkańców Czarnowąs oraz Dobrzenia Wielkiego. Trzeba podpisać nowe umowy ECO będzie od 1 stycznia nowym sprzedawcą ciepła dla mieszkańców opolskiej dzielnicy Czarnowąsy oraz w gminie Dobrzeń Wielki, pod warunkiem uzyskania stosownych… » więcej 2022-12-06, godz. 16:26 Cyberbezpieczeństwo, inteligentne miasta - o tym dyskutują w PNT Opole przystąpiło do Sinotaic, czyli polskiego klastra Internetu Rzeczy i Sztucznej Inteligencji. » więcej 2022-12-06, godz. 14:16 Zdrowa węza to zdrowe pszczoły. Nyscy pszczelarze już po zakupach Nyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy z pieniędzy własnych oraz dotacji z urzędu marszałkowskiego kupiło półautomatyczną linię do produkcji węzy pszczelej… » więcej 2022-12-06, godz. 12:00 966 milionów euro dla Opolszczyzny, ale na co je wydać? Szczegółowy plan musi być gotowy na początku roku Pieniądze zatwierdzone. Kto i kiedy skorzysta pierwszy? Opolskie znalazło się w gronie 5 polskich województw, których plany wydatkowania pieniędzy unijnych… » więcej 2022-12-06, godz. 08:00 W Opolu mieszka się dobrze - wynika z rankingu Stolica regionu znalazła się w czołówce rankingu 'Gmina dobra dla życia'. Ten przygotowywany jest corocznie przez Serwis Samorządowy PAP. Opole zajęło… » więcej 2022-12-05, godz. 16:24 Opole: 7 firm zgłosiło się do przebudowy ulicy Krapkowickiej Czy ulica Krapkowicka w Opolu doczeka się przebudowy? To się okaże za kilka dni. Dziś (05.12) w opolskim ratuszu otwarto koperty z ofertami potencjalnych wykonawców… » więcej 2022-12-05, godz. 14:57 Ireneusz Jaki nadal prezesem WiK. Jest decyzja sądu Ireneusz Jaki może wrócić do pracy jako prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Wydział Gospodarczy Sądu Okręgowego w Opolu podjął decyzję o… » więcej 2022-12-05, godz. 13:15 Zadłużenie w ZUS-ie? Można się dogadać ZUS oferuje ulgi i umorzenia dla zadłużonych przedsiębiorców. Jest kilka sposobów, by uregulować zaległości z tytułu opłacania składek. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »