Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-26, 16:15 Autor: Grzegorz Frankowski

Rozpoczyna się rozbudowa więzienia w Nysie. Powstanie pawilon dla 200 osadzonych

ZK Nysa będzie mieć nowy pawilon - [fot: Grzegorz Frankowski]
ZK Nysa będzie mieć nowy pawilon - [fot: Grzegorz Frankowski]
ZK Nysa będzie mieć nowy pawilon - [fot: Grzegorz Frankowski]
ZK Nysa będzie mieć nowy pawilon - [fot: Grzegorz Frankowski]
ZK Nysa będzie mieć nowy pawilon - [fot: Grzegorz Frankowski]
ZK Nysa będzie mieć nowy pawilon - [fot: Grzegorz Frankowski]
ZK Nysa będzie mieć nowy pawilon - [fot: Grzegorz Frankowski]
ZK Nysa będzie mieć nowy pawilon - [fot: Grzegorz Frankowski]
W Zakładzie Karnym w Nysie powstanie nowy pawilon dla więźniów. Dwukondygnacyjny budynek przy ul. Kościuszki będzie mógł pomieścić około 200 osadzonych. W ramach inwestycji realizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości powstaną również sale widzeń, wieża obserwacyjna i plac spacerowy, a budynki wartowni i administracji więziennej zostaną rozbudowane.
Przetarg na budowę pawilonu wygrało Państwowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego "Pomet", specjalizujące się w robotach dla służby więziennej. Pierwsze prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

- Ta jedna z największych w ostatnim czasie inwestycji ma na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim funkcjonariuszom służby więziennej – mówi Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości.

- Żeby wykonywali swoją pracę, swoją codzienną służbę w jak najlepszych warunkach. Żeby mogli korzystać z najnowocześniejszych technologii, z najlepszych dostępnych technologii, jakie są w tej chwili dostępne na rynku związane z zabezpieczeniami. Żeby też skutecznie chronili społeczeństwo przed sprawcami przestępstw, ale też oczywiście w dobrych warunkach ich resocjalizowali.

- To nie tylko inwestycja w obszarze infrastruktury służby więziennej, to również inwestycja, która zasili bezpośrednio lokalny budżet – powiedział Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

- Pieniądze zostaną w województwie opolskim, w powiecie nyskim i docelowo powstanie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy właśnie tutaj w Nysie. Znakomita współpraca i z powiatem, i z gminą Nysa. Dlatego ta decyzja pana ministra Zbigniewa Ziobro i Michała Wosia jest taka, a nie inna i to jest bardzo pozytywne dla województwa opolskiego.

- Rządowe inwestycje w naszej gminie, to dla nas szansa na rozwój – dodaje Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy

- Kolejne miejsca pracy. Także trzeba się tylko radować i docenić to, że wreszcie po wielu latach całkiem innej polityki obecny rząd wspiera małe i średnie miasta. Tego do tej pory nie było. Do tej pory było tak, że duże miasta miały być lokomotywami wzrostu. Miały ciągnąć inne miasta. To oczywiście spaliło na panewce. Natomiast teraz wreszcie takie miasta, jak Nysa mają swój czas. Czas, kiedy rząd zauważa potrzebę tych miast i to nas bardzo cieszy, a mnie szczególnie, bo jednak każdy kolejny dźwig w Nysie, to są miejsca pracy i radość dla wszystkich mieszkańców.

Zakład Karny w Nysie jest jednostką typu zamkniętego i półotwartego, przeznaczoną dla odbywających wyrok po raz pierwszy. Obecnie może pomieścić 750 więźniów.
Nowy pawilon penitencjarny ma kosztować blisko 45 mln złotych. Inwestycja ma zostać zakończona w 2024 roku.
Michał Woś
Janusz Kowalski
Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2022-11-29, godz. 17:50 Kolejne zatrzymania ws. obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo prowadzi opolska prokuratura 26 osób zostało zatrzymanych w sprawie obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo od dwóch lat jest prowadzone wspólnie przez wydział ds. przestępczości… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 "Płatek śniegu" zamontowany na Wieży Zachodniej murów obronnych w Byczynie Specjalny dźwig wciągnął nową więźbę dachową na Wieżę Zachodnią zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Rewitalizacja tej części obwarowań rozpoczęła… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 Opolskie szpitale przyjmą pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Trwają przygotowania Opolskie szpitale przygotowują się do ewentualnego przyjęcia pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Wojewoda opolski spotkał się ze starostami, którzy… » więcej 2022-11-29, godz. 15:14 Włamywał się do budynku i wycinał instalację elektryczną. Szkody na 100 tys. złotych [FILM] Aby zdobyć pieniądze, wycinał instalację elektryczną w niezamieszkałym domu. Wpadł, bo jego obecność zaniepokoiła sąsiadów. » więcej 2022-11-29, godz. 14:55 Gigantyczny pawilon dydaktyczny w szkole rolniczej w Bogdańczowicach. Rusza budowa Ponad 8,5 miliona złotych będzie kosztować budowa wielofunkcyjnej hali dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. Inwestycja ruszy… » więcej 2022-11-29, godz. 14:15 Radni wojewódzcy zgodni. Rosną dotacje na opolski sport Samorząd województwa opolskiego z roku na rok przeznacza coraz więcej pieniędzy na sport. W 2015 roku z budżetu regionu na kulturę fizyczną przeznaczono… » więcej 2022-11-29, godz. 12:40 Tragiczny listopad na opolskich drogach. W policyjnych statystykach odnotowano kolejny śmiertelny wypadek Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności śmiertelnego wypadku w Żywocicach. Wczoraj (28.11) późnym popołudniem na drodze krajowej 45, na wysokości… » więcej 2022-11-29, godz. 12:39 Autostrada A4: węzeł Opole Południe zamknięty do 16 grudnia Nie do 30 listopada, a do 16 grudnia będzie zamknięty węzeł autostradowy Opole Południe - informuje opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i… » więcej 2022-11-29, godz. 12:01 Rynek w Baborowie odzyska dawny blask. Rozpoczyna się remont centralnego placu miasta Rozpoczyna się pierwszy etap przebudowy rynku w Baborowie. Centralny plac miasta całkowicie zmieni swój dotychczasowy wygląd. Na początek zostanie wymieniona… » więcej 2022-11-29, godz. 10:40 Kranówka z sieci Michałówek już zdatna do spożycia - informują służby sanitarne Mieszkańcy miejscowości Michałówek, Sosnówka i Grodziec w gminie Niemodlin już mogą pić i korzystać z kranówki. Jak potwierdził Powiatowy Inspektor… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »