Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-25, 18:15 Autor: Artur Kowalczyk

Nietypowy "prezent" od osadzonych w Zakładzie Karnym w Nysie. Pomoże sfinansować leczenie 8-letniej Madzi

Nakrętki dla Madzi [fot. szer. Agnieszka Wilisowska-Bielak ]
Nakrętki dla Madzi [fot. szer. Agnieszka Wilisowska-Bielak ]
Zakład Karny w Nysie [fot. Artur Kowalczyk]
Zakład Karny w Nysie [fot. Artur Kowalczyk]
Podziękowania i nagrody dla Zakładu Karnego w Nysie nie są przypadkowe [fot. Artur Kowalczyk]
Podziękowania i nagrody dla Zakładu Karnego w Nysie nie są przypadkowe [fot. Artur Kowalczyk]
Trzydzieści tysięcy nakrętek przekazali osadzeni z Zakładu Karnego w Nysie oraz pracownicy kadry penitencjarnej na rzecz 8-latki z Racławic Śląskich. Dziecko od najmłodszych lat zmaga się z licznymi chorobami.
Pieniądze ze sprzedaży nakrętek pomogą sfinansować zabiegi rehabilitacyjne 8-latki.

- Historia udziału w akcjach charytatywnych naszego zakładu ma już wiele lat. Wiele osób chętnie w nich uczestniczy – cieszy się major Henry Hoc, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Nysie.

- Kadra penitencjarna nyskiej jednostki angażuje skazanych do działań na rzecz potrzebujących. Jedną z form pomocy jest zbieranie plastikowych nakrętek. Historia zbierania nakrętek i przekazywania ich na szczytne cele sięga 2014 roku. Oprócz osadzonych w akcji uczestniczą także funkcjonariusze i pracownicy.

Wcześniej były to podobne akcje, np. sprzedaż podczas specjalnego kiermaszu wykonanych przez osadzonych w Zakładzie Karnym w Nysie poduszek, bieżników, serwetek czy innych ozdób. A potem przekazanie zgromadzonych w ten sposób pieniędzy na potrzeby leczenia dziecka.

Osadzeni i pracownicy nyskiego więzienia uczestniczą też w zbiórkach żywności na rzecz najuboższych w regionie. Dary przekazują do Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie.
Major Henry Hoc

Wiadomości z regionu

2022-05-25, godz. 20:35 Opolskie organizacje pozarządowe będą szkolić na potęgę. Wyniki II Europejskiego Budżetu Obywatelskiego [LISTA] 25 organizacji pozarządowych będzie realizować różnego rodzaju szkolenia dzięki drugiej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzisiaj (25.05) w urzędzie… » więcej 2022-05-25, godz. 20:20 Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych uruchomiło fundusz interwencyjny dla uchodźców Ukraińscy uchodźcy, którzy nie mogą skorzystać z dostępnych form wsparcia, mogą zgłosić się po pomoc w ramach funduszu interwencyjnego. Taką pomoc świadczy… » więcej 2022-05-25, godz. 19:00 Weterani i uczestnicy misji pokojowych będą świętować w Opolu Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Opolu zaprasza na obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników… » więcej 2022-05-25, godz. 17:00 Festiwal pszczelarski w Opolu. Wystawa sprzętu, warsztaty i dużo miodu Pierwsza edycja Opolskiego Festiwalu Pszczelarskiego już w sobotę (28.05) w Opolu. » więcej 2022-05-25, godz. 16:30 Trzy opolskie miasta upamiętnią wieczorem zamordowanie rotmistrza Pileckiego Opole, Namysłów i Głuchołazy. Te opolskie miasta upamiętnią dzisiaj (25.05) 74. rocznicę zamordowania rotmistrza Witolda Pileckiego. O 21:30 w kilkudziesięciu… » więcej 2022-05-25, godz. 14:50 Karambol w Starym Oleśnie. Na DK 11 zderzyło się sześć samochodów Wypadek w Starym Oleśnie na DK11 na odcinku Olesno - Kluczbork. Według wstępnych informacji zderzyło się aż 6 pojazdów: samochód ciężarowy, bus i 4 samochody… » więcej 2022-05-25, godz. 14:47 Wypadek w zakładach papierniczych w Krapkowicach. Trzy osoby poparzone, lądował śmigłowiec LPR Do groźnego wypadku doszło w zakładach papierniczych w Krapkowicach. Trzy osoby zostały poszkodowane podczas wymiany jednej z zainstalowanych pomp. Jak przekazał… » więcej 2022-05-25, godz. 13:20 Złodziej "gapa" w rękach opolskich policjantów. Grozi mu 5 lat więzienia Policjanci z Opola zatrzymali mężczyznę, który w jednym z opolskich sklepów ukradł należący do ekspedientki, znajdujący się pod ladą portfel. Wyjął… » więcej 2022-05-25, godz. 12:15 Ósmoklasiści już po egzaminie z matematyki. "Było łatwiej niż na próbnym" Graniastosłup, twierdzenie Pitagorasa czy obliczenie prędkości. Z tymi zagadnieniami uczniowie szkół podstawowych mierzyli podczas egzaminu ósmoklasisty… » więcej 2022-05-25, godz. 12:15 Strzelecka policja publikuje nagranie z udziałem osoby podejrzewanej o rozbój Do zdarzenia doszło na początku marca tego roku na jednej ze stacji paliw w gminie Leśnica. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »