Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-17, 09:10 Autor: Tomasz Cichoń

Zatrucie Odry. Wojewoda opolski: Nie uważam, by do skażenia Odry doszło na terenie Opolszczyzny

Śnięte ryby, zdjęcie ilustracyjne [fot. mat. Koła PZW Reńska Wieś Kofama]
Śnięte ryby, zdjęcie ilustracyjne [fot. mat. Koła PZW Reńska Wieś Kofama]
Sławomir Kłosowski [fot. Mateusz Boczek]
Sławomir Kłosowski [fot. Mateusz Boczek]
- Woda na opolskim odcinku Odry ani nie była, ani nie jest do tej pory skażona żadnymi niebezpiecznymi substancjami - powiedział w "Porannej Rozmowie Radia Opole" wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.
- Nie mieliśmy tego typu przypadków, poza jednym na Kanale Kędzierzyńskim. Tam przez cały czas sytuacja była, biorąc pod uwagę pozostałą część kraju, pozostałe województwa, stabilna. Powiedziałbym nawet, że dobra - dodaje wojewoda.

- Nie uważam, by do tego skażenia doszło na terenie województwa opolskiego. Na terenie naszego województwa mamy do czynienia z infrastrukturą wodną w postaci 13 śluz. Nie ma takiej opcji, żeby te śluzy, jeżeli byłoby jakieś zjawisko przyduchy czy jakiekolwiek inne śnięcia ryb, ażeby te śluzy czy jazy, te 13 jazów, nie gromadziły tych padniętych ryb. Wiadomym jest, że naturalne przeszkody gromadzą śnięte ryby, a w województwie opolskim takiego zjawiska nie mieliśmy ani do Brzegu, ani poniżej Brzegu - komentuje wojewoda.
Sławomir Kłosowski wojewoda opolski
Sławomir Kłosowski wojewoda opolski

Wiadomości z regionu

2024-02-22, godz. 20:01 W Głuchołazach z ogromnej fali uchodźców pozostali już tylko Ukraińcy mający pracę W gminie Głuchołazy znacznie ubyło uchodźców z Ukrainy. W sobotę (24.02) przypada druga rocznica pełnoskalowej agresji Rosji na to państwo. Militarny atak… » więcej 2024-02-22, godz. 19:57 "Opolskie 20 lat w UE''. Spotkanie z mieszkańcami Nysy Edukacja, inwestycje drogowe i współpraca - to niektóre z tematów, które wojewoda Monika Jurek i marszałek Andrzej Buła poruszali podczas spotkania się… » więcej 2024-02-22, godz. 18:15 Sprawa Sergieja B. ponownie na wokandzie Na wokandę sądu w Opolu wróciła sprawa Sergieja B., Białorusina z polskim paszportem. » więcej 2024-02-22, godz. 17:18 Seniorka z Zawadzkiego padła ofiarą oszustwa "na policjanta". Straty mogły być wyższe 30 tysięcy złotych w wyniku oszustwa metodą 'na policjanta' straciła 81-letnia mieszkanka Zawadzkiego. Oszust poinformował seniorkę, że jej pieniądze chcą… » więcej 2024-02-22, godz. 17:04 Eurovelo 9 przez Głuchołazy z nową ścieżką Samorządowcy z Głuchołaz w porozumieniu z Czechami zmienili przebieg międzynarodowego szlaku rowerowego EuroVelo 9. Teraz cykliści mogą ominąć ruchliwe… » więcej 2024-02-22, godz. 16:53 Oleska firma zainwestuje w strefie ekonomicznej 20 milionów złotych. To będzie trzecia hala 20 milionów złotych zainwestuje spółka Wisen z Olesna w tamtejszej strefie ekonomicznej. Tereny należą do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, której… » więcej 2024-02-22, godz. 16:46 Pobicie w Kędzierzynie-Koźlu. Ruszył proces Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces Piotra K. Mężczyzna oskarżony jest o pobicie i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu innego mężczyzny. Do zdarzenia… » więcej 2024-02-22, godz. 16:15 Upływający czas, walka dobra ze złem w spektaklu "Momo" w opolskich lalkach [ZDJĘCIA] Przed nami kolejna lutowa premiera w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Tym razem na Dużej Scenie zobaczymy przedstawienie 'Momo'. To adaptacja książki Michaela… » więcej 2024-02-22, godz. 15:56 Wracali z badań technicznych. Auto strażaków wpadło do stawu Prawdziwy pech strażaków ochotników z OSP Gracze. W drodze powrotnej z badań technicznych do macierzystej jednostki, kierowca samochodu pożarniczego stracił… » więcej 2024-02-22, godz. 15:07 Opole: rowerzysta ukarany mandatem. Spowodował kolizję na pl. Konstytucji 3 Maja Potrącenie rowerzysty na pl. Konstytucji 3 Maja w Opolu. Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, to zdarzenie zostało zakwalifikowane jako… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »