Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-17, 09:10 Autor: Tomasz Cichoń

Zatrucie Odry. Wojewoda opolski: Nie uważam, by do skażenia Odry doszło na terenie Opolszczyzny

Śnięte ryby, zdjęcie ilustracyjne [fot. mat. Koła PZW Reńska Wieś Kofama]
Śnięte ryby, zdjęcie ilustracyjne [fot. mat. Koła PZW Reńska Wieś Kofama]
Sławomir Kłosowski [fot. Mateusz Boczek]
Sławomir Kłosowski [fot. Mateusz Boczek]
- Woda na opolskim odcinku Odry ani nie była, ani nie jest do tej pory skażona żadnymi niebezpiecznymi substancjami - powiedział w "Porannej Rozmowie Radia Opole" wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.
- Nie mieliśmy tego typu przypadków, poza jednym na Kanale Kędzierzyńskim. Tam przez cały czas sytuacja była, biorąc pod uwagę pozostałą część kraju, pozostałe województwa, stabilna. Powiedziałbym nawet, że dobra - dodaje wojewoda.

- Nie uważam, by do tego skażenia doszło na terenie województwa opolskiego. Na terenie naszego województwa mamy do czynienia z infrastrukturą wodną w postaci 13 śluz. Nie ma takiej opcji, żeby te śluzy, jeżeli byłoby jakieś zjawisko przyduchy czy jakiekolwiek inne śnięcia ryb, ażeby te śluzy czy jazy, te 13 jazów, nie gromadziły tych padniętych ryb. Wiadomym jest, że naturalne przeszkody gromadzą śnięte ryby, a w województwie opolskim takiego zjawiska nie mieliśmy ani do Brzegu, ani poniżej Brzegu - komentuje wojewoda.
Sławomir Kłosowski wojewoda opolski
Sławomir Kłosowski wojewoda opolski

Wiadomości z regionu

2022-11-28, godz. 15:00 "Niewiarygodny partner" kontra "fałszowanie rzeczywistości". Spór o finanse namysłowskiego szpitala W projekcie przyszłorocznego budżetu Namysłowa nie zapisano wsparcia dla tamtejszego szpitala. Starostwo wzywa gminę do zwiększenia finansowania placówki… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 W Namysłowie nie wystarcza pieniędzy na wywożenie śmieci. Podwyżek nie będzie Opłaty pobierane od mieszkańców gminy Namysłów nie wystarczają na pokrycie wszystkich kosztów związanych z wywozem śmieci. Magistrat jednak nie chce sięgać… » więcej 2022-11-28, godz. 14:00 ZUS: ostatni dzwonek na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną Zaledwie kilkadziesiąt godzin pozostało na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną w ramach programu 'Dobry start'. Można je składać tylko trzema kanałami… » więcej 2022-11-28, godz. 12:30 Spali w pustostanie. Z pożaru uratowali ich policjanci Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci uratowali trzech mężczyzn z płonącego budynku. Do tej interwencji doszło w nocy z środy na czwartek (23-24.11). » więcej 2022-11-28, godz. 12:00 Opole: dwa tygodnie bez przejścia pod mostem wzdłuż kanału Młynówka Zamknięte na około dwa tygodnie zostanie dzisiaj (28.11) przejście pod mostem kolejowym wzdłuż kanału Młynówka w Opolu. Chodzi o trasę po stronie dworca… » więcej 2022-11-28, godz. 11:37 "Zając" dotarł. Nowa łódź ratownicza dla strażaków z OSP Mechnica-Kamionka 'Zając' jest już na stanie strażaków z OSP Mechnica-Kamionka w gminie Reńska Wieś . Mowa o nowoczesnej łodzi ratowniczej, na którą zrzutkę zrobiły władze… » więcej 2022-11-28, godz. 11:15 Z otwartym piwem na przesłuchanie. Wpadka na policyjnym parkingu Piłeś, nie jedź. Tej rady nie posłuchał 26-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który po spożyciu alkoholu przyjechał na tamtejszą… » więcej 2022-11-28, godz. 10:40 Polska 2050 wybrała władze wojewódzkie. "Ta drużyna zrobi dla Opolszczyzny wiele dobrego" - Wybór władz wojewódzkich jest zwieńczeniem naszych dotychczasowych trzyletnich działań - powiedział w 'Porannej Rozmowie Radia Opole' Adam Gomoła z zarządu… » więcej 2022-11-28, godz. 10:15 Będzie bezpieczniej. Na Górze św. Anny powstanie radar meteorologiczny Radar hydrologiczno-meteorologiczny powstanie na Górze św. Anny. Wojewoda opolski wydał decyzję na realizację inwestycji. Porozumienie w tej sprawie zawarto… » więcej 2022-11-28, godz. 09:00 Zalesie Śląskie szykuje się do przyszłorocznych obchodów 800-lecia wsi Mieszkańcy niewielkiej miejscowości w gminie Leśnica przygotowują ambitny program czterodniowej uroczystości » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »