Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-16, 18:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Poseł Zembaczyński pyta wojewodę o Odrę

Poseł Witold Zembaczyński [fot.M.Matuszkiewicz]
Poseł Witold Zembaczyński [fot.M.Matuszkiewicz]
Poseł Witold Zembaczyński [fot.M.Matuszkiewicz]
Poseł Witold Zembaczyński [fot.M.Matuszkiewicz]
Śnięte ryby, zdjęcie ilustracyjne [fot. mat. Koła PZW Reńska Wieś Kofama]
Śnięte ryby, zdjęcie ilustracyjne [fot. mat. Koła PZW Reńska Wieś Kofama]
Poseł Witold Zembaczyński chce dowiedzieć się, jakie działania podjął wojewoda opolski Sławomir Kłosowski w sprawie katastrofy ekologicznej na Odrze. W oficjalnym piśmie pyta między innymi, kiedy do urzędu dotarła informacja o śnięciu ryb oraz jakie skutki zanieczyszczenia wystąpiły na terenie województwa.
- Według moich informacji te ścieki nie pochodzą ani od Elektrowni Opole, ani od spółki WiK, czy Grupy Azotów z Kędzierzyna-Koźla. Tropy prowadzą do odcinka rzeki Odry między Brzegiem a Oławą, dlatego chce sprawdzić, co w tej kwestii zrobił urząd wojewódzki - dodaje Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej.

- Chcę, żeby udzielił informacji odnośnie do działań Wód Polskich wokół trzymania wysokich stanów w zbiornikach retencyjnych na Odrze i w jej dopływach. Chodzi tu o Małą Panew, czy Nysę Kłodzką. Dlaczego nie padła decyzja ratunkowa, dlaczego nie rzucono koła ratunkowego dla Odry. Chcę, żeby wojewoda opowiedział, od kiedy miał informację o tej klęsce i dlaczego dalej nic nie wiadomo. Dlaczego w dalszym ciągu nie ma oficjalnych komunikatów, jakie rekomendacje wydał pan wojewoda w związku z tym stanem skażenia Odry.

Wojewoda opolski przekazał nam, że nie będzie publicznie komentował sprawy. Z pismem posła już się zapoznał i udzieli mu odpowiedzi we wskazanym terminie, czyli w ciągu 7 dni.

Dodajmy, że podobne zapytania poseł Zembaczyński skierował również do resortu klimatu i środowiska oraz infrastruktury oraz do Wód Polskich.
Witold Zembaczyński

Wiadomości z regionu

2022-10-02, godz. 20:10 Tradycyjna kuchnia ze szczyptą nowoczesności. W Kurzniach uczono, jak na nowo odkrywać śląskie specjały Tradycyjna kuchnia może smakować jeszcze lepiej w nowoczesnym wydaniu. Dziś (02.10) przekonywały o tym uczestniczki warsztatów kulinarnych 'Z kaszą w kuchni… » więcej 2022-10-02, godz. 20:00 "Zmotoryzowani" strażnicy miejscy z Brzegu. "W ostatnich miesiącach załatwiamy znacznie więcej spraw niż dotychcz… Zakup samochodu był strzałem w dziesiątkę - tak pierwsze miesiące korzystania ze swojego radiowozu podsumowują brzescy strażnicy miejscy. Dotychczas funkcjonariusze… » więcej 2022-10-02, godz. 19:30 W Krzywiźnie upamiętniono księdza Michała Norka. "To chyba jedyny niezłomny kapłan z Ziemi Kluczborskiej" Przed kościołem pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzywiźnie odsłonięto dziś (02.10) tablicę upamiętniającą księdza Michała Norka. To… » więcej 2022-10-02, godz. 17:11 Jesienna burza na Opolszczyźnie. Drzewo przewróciło się na samochody w Opolu Burza z ulewnym deszczem oraz porywistym wiatrem przeszła przez województwo opolskie. Opolscy strażacy odnotowali już kilka interwencji. » więcej 2022-10-02, godz. 16:00 Food trucki na opolskim rynku. "Chętnie sięgamy po nowe smaki" Jeszcze dziś (02.10) na opolskim rynku można skosztować kulinarnych specjałów z różnych zakątków świata. » więcej 2022-10-02, godz. 15:00 Strzelce Opolskie: rusza dodatkowy nabór na mieszkania w ramach programu "Twoje M" Mieszkańcy Strzelec Opolskich, którzy marzą o' własnym gniazdku', mogą je jeszcze otrzymać. W poniedziałek (03.10) rusza dodatkowy nabór na mieszkania… » więcej 2022-10-02, godz. 14:00 Czworonogi z Namysłowa będą mogły zakosztować wolności. W mieście powstaną dwa wybiegi dla psów Moda na psie wybiegi dotarła do Namysłowa. Tamtejszy magistrat planuje budowę dwóch takich miejsc. » więcej 2022-10-02, godz. 12:15 15 procent mieszkańców Opolszczyzny nie skorzystało z bonu turystycznego. Pieniądze jednak nie przepadną Rodzice, którzy jeszcze nie skorzystali z Polskiego Bonu Turystycznego, mają więcej czasu by zapłacić nim za pobyt w hotelach czy udział w imprezach tur… » więcej 2022-10-02, godz. 12:00 Zamknięto drogę w Dąbrówce Łubniańskiej. Obowiązują dwie trasy objazdu Uwaga kierowcy! Ekipy remontowe całkowicie zamknęły przejazd przez most w Dąbrówce Łubniańskiej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu informuje, że w związku… » więcej 2022-10-02, godz. 10:20 Wypadek na DW 423 Opole - Krapkowice. Droga w Choruli jest zablokowana Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 423 w Choruli w powiecie krapkowickim po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »