Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-30, 18:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Policyjna akcja "Bezpiecznie na wakacje" na DK 11. Funkcjonariusze nie tylko sprawdzają kierowców, ale też edukują

Trwa policyjna akcja "Bezpiecznie na wakacje" na DK 11 [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa policyjna akcja "Bezpiecznie na wakacje" na DK 11 [fot.M.Matuszkiewicz]
Trwa policyjna akcja "Bezpiecznie na wakacje" na DK 11 [fot. archiwum prywatne]
Trwa policyjna akcja "Bezpiecznie na wakacje" na DK 11 [fot. archiwum prywatne]
Trwa policyjna akcja "Bezpiecznie na wakacje" na DK 11 [fot. archiwum prywatne]
Trwa policyjna akcja "Bezpiecznie na wakacje" na DK 11 [fot. archiwum prywatne]
Kontrola prędkości pojazdów, stanu technicznego oraz edukowanie najmłodszych, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą. To tylko część działań, jakie przeprowadzają dzisiaj (30.06) policjanci w Bąkowie na drodze krajowej nr 11 podczas akcji "Bezpiecznie na wakacje". Funkcjonariuszom towarzyszy również WORD z Opola, który przygotował symulator zderzenia i dachowania oraz przedstawiciele z GDDKiA.
- Od wczesnych godzin porannych prowadzimy wzmożone działania kontrole tutaj, na DK 11. Ta trasa jest jednym z ważniejszych ciągów komunikacyjnych w naszym regionie. Ona zaczyna się w Bytomiu a kończy dopiero w Kołobrzegu - mówi podkom. Tomasz Kukułka z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu.

- Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat na całej tej drodze, a jest to odcinek 600 kilometrów, doszło do blisko 5000 kolizji drogowych i 300 wypadków. W tych zdarzeniach 300 osób doznało poważnych obrażeń ciała, a 50 osób zginęło. Dzisiaj oprócz takich działań kontrolnych, represyjnych, jak mierzenie prędkości, prowadzimy też takie działania profilaktyczne.

- Uświadamiamy też osoby przebywające tu, w Bąkowie, jak ważne jest bezpieczeństwo nad wodą. Podstawową zasadą jest zdrowy rozsądek - dodaje asp. szt. Dawid Gierczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

- Zwracamy uwagę przede wszystkim na to, aby na kąpielisku był ratownik. Po drugie, nie wchodzimy do wody, której nie znamy. Nie wskakujemy też do wody na przysłowiową bombę, gdzie w jednej sekundzie możemy już z tej wody nie wypłynąć. Poza tym nie spożywamy alkoholu. Alkohol zawsze jest tutaj złym doradcą, jeżeli chodzi o jakikolwiek wypoczynek, zabawę nad wodą.

Działania profilaktyczne skierowane są nie tylko do najmłodszych, ale również do ich rodziców oraz opiekunów kolonii. - Bezpieczne wakacje to takie, które są zaplanowane - podkreślają wypoczywający w ośrodku w Bąkowie.

- Ważne, aby słuchać ostrzeżeń ratowników. Na pewno możemy nad wodą korzystać z atrakcji, ale nie możemy skakać na główkę, gdzie nie wiemy jaka jest głębokość wody - mówi Dominik. - Przede wszystkim, żeby dzieci się nie utopiły oraz dorośli - dodaje pani Barbara. - Podstawą jest fotelik samochodowy z atestami, wszelkimi, jakie są możliwe. Na tym nie oszczędzamy absolutnie. Trzeba zawsze dobrze zapiąć dziecko - podkreśla pani Iza. - Trzeba mieć zawsze oczy dookoła głowy - mówi pani Joanna.

Akcja na DK 11 potrwa do godziny 20:00.
podkom. Tomasz Kukułka
asp. szt. Dawid Gierczyk
Wypoczywający

Wiadomości z regionu

2022-08-13, godz. 20:00 Na czym polega fenomen wojskowej grochówki? Ponoć to "magiczne ręce żołnierza" Żołnierska grochówka cieszy się niezmiennie dużą popularnością podczas pikników wojskowych. Nie inaczej było na błoniach Politechniki Opolskiej, bo… » więcej 2022-08-13, godz. 18:32 Budowa i rozbudowa świetlic wiejskich. Gmina Namysłów inwestuje w miejsca spotkań Namysłów chce rozbudowywać istniejące i tworzyć nowe wiejskie świetlice dla mieszkańców gminy. Właśnie trwa powiększenie miejsca spotkań mieszkańców… » więcej 2022-08-13, godz. 18:00 Absolwenci Legii Akademickiej już w stopniu kaprala rezerwy. To grupa 53 kobiet i mężczyzn z całej Polski Absolwenci Legii Akademickiej odebrali promocje na stopień kaprala rezerwy. W uroczystości na błoniach Politechniki Opolskiej brała udział grupa 53 kobiet… » więcej 2022-08-13, godz. 17:00 Ukraińscy żołnierze w opolskich szpitalach. "Otrzymujemy od razu historię choroby, aby przygotować oddział" Do czterech opolskich szpitali trafili czterej ranni żołnierze ukraińscy po przyjeździe pociągiem sanitarnym do Opola. Informowaliśmy wcześniej, że najciężej… » więcej 2022-08-13, godz. 16:16 "Wszyscy chcą być Jankami i Gustlikami". Czołg hitem pikniku wojskowego w Opolu [ZDJĘCIA] Czołg Leopard cieszy się największym zainteresowaniem podczas pikniku z okazji Święta Wojska Polskiego na błoniach Politechniki Opolskiej. Pikniki z inicjatywy… » więcej 2022-08-13, godz. 16:00 Jest nowy batalion w regionie. "I będziemy myśleć o kolejnym" 172. Batalion Lekkiej Piechoty będzie stacjonować w kompleksie koszarowym przy ulicy Domańskiego w Opolu. Dzisiaj (13.08) przedstawiono dowódcę, którym na… » więcej 2022-08-13, godz. 15:45 Specjalny pociąg z rannymi żołnierzami z Ukrainy w Opolu. Nasze szpitale zaopiekują się czterema osobami [ZDJĘCI… W nocy z piątku na sobotę na opolską stację PKP przyjechał z Przemyśla specjalny pociąg sanitarny z żołnierzami z Ukrainy, którzy zostali ranni w działaniach… » więcej 2022-08-13, godz. 14:30 Charytatywny konwój strażacki w Kórnicy pojedzie dla 2-letniej Wiktorii Już po raz trzeci w Kórnicy pojedzie konwój charytatywny. W tym roku strażacy z miejscowej OSP będą zbierać pieniądze dla 2-letniej Wiktorii Scheit, która… » więcej 2022-08-13, godz. 12:10 Oszuści próbują oferować pomoc ws. "czternastki". ZUS przypomina - emeryci i renciści dostaną pieniądze automat… Przed próbami oszustw w związku z wypłatami czternastej emerytury ostrzega Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Są już informacje o podszywaniu się pod pracowników… » więcej 2022-08-13, godz. 11:45 Lokalne grupy działania oraz przedsiębiorcy mogą już zgłaszać się do konkursu na najlepszy produkt turystyczny Ruszyła XIII edycja konkursu na najlepszy produkt turystyczny w regionie - OROT 2022. Jego celem jest przede wszystkim wyłonienie najbardziej atrakcyjnych i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »