Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-24, 17:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Policja rozpoczyna akcję "Bezpieczne wakacje". "Bezpieczeństwo na drogach to gra zespołowa"

Korek na autostradzie A4 [fot. Maciej Marciński]
Korek na autostradzie A4 [fot. Maciej Marciński]
Podkomisarz Dariusz Świątczak i podkomisarz Tomasz Kukułka KWP Opole [fot.P.Wójtowicz]
Podkomisarz Dariusz Świątczak i podkomisarz Tomasz Kukułka KWP Opole [fot.P.Wójtowicz]
Na drogach tego lata jest niebezpiecznie [fot. Mario]
Na drogach tego lata jest niebezpiecznie [fot. Mario]
Policja rozpoczyna w całym kraju akcję „Bezpieczne Wakacje”. Funkcjonariusze zapowiadają na drogach zwiększona liczbę patroli i zero litości dla piratów oraz kierujących pod wpływem alkoholu. W celu zminimalizowania liczby zdarzeń na drogach, mają pojawić się dodatkowe patrole.
Podkomisarz Dariusz Świątczak i podkomisarz Tomasz Kukułka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu apelują również do kierowców, by jadąc na wakacje kierować się zasadą ograniczonego zaufania. - Paradoksalnie to do wypadków dochodzi nie przy złej, ale słonecznej pogodzie, czyli takiej jak dzisiaj i na prostych odcinkach. Zwracajmy także uwagę na motocyklistów i rowerzystów. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach to gra zespołowa - mówi Świątczak.

Podkomisarz Tomasz Kukułka podkreśla, by wyruszając w podróż zadbać o bezpieczeństwo podróżnych, szczególnie dzieci w fotelikach. - Kolejny apel dotyczył kontroli sprawności pojazdów, czyli sprawdźmy światła mijania, kierunkowskazów czy stopu. Zaopatrzmy się także w płyny eksploatacyjne - kontynuował policjant, który podkreślił: - Odpoczywajmy, ponieważ zmęczony kierowca i opóźniony czas reakcji stwarza podobne zagrożenie, jak kierujący po spożyciu alkoholu.

Policjanci ruchu drogowego będą również kontrolować kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek oraz sprawdzać stan techniczny autobusów. Akcja "Bezpieczne wakacje" rusza dzisiaj (24.06), natomiast 30 czerwca policja przeprowadzi wzmożone kontrole na DK11, która przebiega od Kołobrzegu do Bytomia.
Dariusz Świątczak i Tomasz Kukułka

Wiadomości z regionu

2022-10-01, godz. 15:00 Nyski "Mechanik" będzie miał wirtualną strzelnicę Powiat nyski buduje wirtualną strzelnicę. Zlokalizowana zostanie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie, placówce oświatowej podlegającej… » więcej 2022-10-01, godz. 13:45 Brzeskie muzeum w ten weekend zaprasza seniorów na darmowe zwiedzanie. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji Do końca weekendu można brać udział w bezpłatnych warsztatach i prelekcjach w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Placówka zaprasza też na zwiedzanie swoich… » więcej 2022-10-01, godz. 13:30 Opole: dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu 1 Maja i Reymonta Do tego zdarzenia doszło przed godziną 13. Według wstępnych informacji nie ma osób poszkodowanych. » więcej 2022-10-01, godz. 12:30 Reaktywowane dyplomarium na Uniwersytecie Opolskim. Około 60 absolwentów w czarnych togach powróciło na wydział Około 60 tegorocznych absolwentów kierunków ekonomicznych Uniwersytetu Opolskiego wzięło udział w reaktywowanym po latach dyplomarium. » więcej 2022-10-01, godz. 11:15 Pandemia przyspieszyła rozwój innowacji w polskiej szkole, ale nadal jest o czym rozmawiać. Nauczyciele przyjechali… O innowacyjnej edukacji rozmawiają dzisiaj (01.10) nauczyciele i specjaliści w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym numer 1 w Opolu. Do stolicy województwa… » więcej 2022-10-01, godz. 10:30 Sobota z warsztatami ekologicznymi i pieczonym ziemniakiem w Kluczborku. Można pomóc Antosiowi z Wołczyna Na dwie ciekawe inicjatywy zaprasza Centrum Kultury w Kluczborku. Przed południem (o 11:00) rozpocznie się Eko-piknik dotowany przez urząd marszałkowski. » więcej 2022-10-01, godz. 08:00 Brzeg: remont ulicy Reymonta jednak z rządowym dofinansowaniem. Miasto chce szukać wykonawcy prac Ulica Reymonta w Brzegu zostanie wyremontowana. Miasto otrzymało dofinansowanie do tej inwestycji. » więcej 2022-10-01, godz. 07:15 Z ośmiu wariantów obwodnicy Zawady zostały trzy. "Z tymi, które otrzymały najwięcej punktów idziemy dalej" Trzy spośród ośmiu wariantów obwodnicy Zawady będzie brała pod uwagę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. Decyzja ma związek z zakończeniem… » więcej 2022-09-30, godz. 21:15 Czy burmistrz Brzegu porównał radnych do NKWD-owskich sądów doraźnych? "Zrozumiano mnie nieopatrznie. Przepraszam" Zaognia się konflikt między burmistrzem Brzegu a częścią radnych. Po jednej z kontroli komisji rewizyjnych, włodarz miasta nazwał jej członków 'dwojką'… » więcej 2022-09-30, godz. 20:50 Kolizja dwóch pojazdów w Opolu Przy skrzyżowaniu ulic Nysy Łużyckiej z Wrocławską zderzyła się cysterna z osobówką. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »