Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-25, 14:00 Autor: Witold Wośtak

Każdy może "zaprosić" funkcjonariuszy. Policjanci zachęcają do wezwania patrolu na miejsce wyjazdu autokarów wakacyjnych

Kontrola autokaru [archiwum policji]
Kontrola autokaru [archiwum policji]
Wakacyjny wyjazd wyłącznie sprawnym autokarem. Opolska policja przypomina o możliwości wezwania funkcjonariuszy na miejsce zbiórki przed rozpoczęciem podróży, zwłaszcza dzieci i młodzieży.
- Mundurowi za każdym razem sprawdzą stan techniczny autokaru oraz stan trzeźwości i uprawnienia kierowcy - mówi aspirant Agnieszka Nierychła, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

- Wciąż niewielu rodziców i opiekunów zgłasza chęć przeprowadzenia kontroli. Zachęcamy do tego bardzo gorąco. Fajnie byłoby zadzwonić nieco wcześniej, bo my jesteśmy w stanie wówczas przygotować się. Jeżeli już jesteśmy na miejscu i cokolwiek budzi nasze wątpliwości lub nawet jeśli musimy zaspokoić swoją pewność, wezwijmy na miejsce patrol.

Aspirant Nierychła podkreśla, że do wezwania policji na miejsce wyjazdu jest uprawniony każdy.

- Nie musimy być rodzicem. Taką możliwość ma na przykład starsze rodzeństwo, ciocia, wujek, dziadek czy babcia – ktokolwiek. Nikt nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej. To wszystko jest bezpłatne w ramach działania policji i dbania o nasze bezpieczeństwo.

Dla przykładu, w ostatnich dniach skontrolowano cztery autokary w Oleśnie. Nie stwierdzono uchybień.
Agnieszka Nierychła 1
Agnieszka Nierychła 2

Wiadomości z regionu

2022-10-06, godz. 20:30 W Brzegu na razie bez smogowego problemu. W poprzednich sezonach mieszkańcy zgłaszali możliwych trucicieli W Brzegu na razie nie ma większych problemów z jakością powietrza. Tamtejsza straż miejska nie odnotowuje też zgłoszeń o możliwym spalaniu w piecach niedozwolonych… » więcej 2022-10-06, godz. 20:00 Z komisariatów znikają oficerowie dyżurni. "Dzięki temu będzie więcej policjantów w terenie" Od początku miesiąca komisariaty w Lewinie Brzeskim i Grodkowie pracują na nowych zasadach. Na miejscu nie ma już dyżurnych, a zgłoszenia od mieszkańców… » więcej 2022-10-06, godz. 19:00 Jest wyrok ws. śmiertelnego pobicia w Nysie. Rodzina zrozpaczona [ZDJĘCIA, FILM] - To jest hańba, a nie wyrok - tak rozstrzygnięcie sądu ws. skatowanego na śmierć Macieja z Nysy skomentowała jego babcia. » więcej 2022-10-06, godz. 18:15 Brzescy radni zastanawiają się, kto płaci za reklamy profilu burmistrza w mediach społecznościowych. "Ani złotówka… Część brzeskich radnych zastanawia aktywność burmistrza w mediach społecznościowych. Samorządowcy pytają między innymi o to, kto płaci za promowanie… » więcej 2022-10-06, godz. 18:00 Zmiany na "krajówkach" w regionie. Inaczej pojedziemy na DK45 koło Praszki i Reńskiej Wsi Zmiany w organizacji ruchu na drogach regionu zapowiada opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Od najbliższego poniedziałku (10.10)… » więcej 2022-10-06, godz. 17:15 30 arów tylko dla czworonogów. Krapkowice mają psi park Krapkowice również mają psi park. Ulokowano go przy ul. Karola Miarki, w pobliżu autostrady A4. Na ogrodzonym, 30-arowym terenie powstała specjalna infrastruktura:… » więcej 2022-10-06, godz. 17:00 "Nam zabrali naszą młodość". 78. rocznica przybycia I transportu powstańców warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf… 6 października 1944 roku po kapitulacji Powstania Warszawskiego do obozu jenieckiego w Lamsdorf dotarł pierwszy transport powstańców. Dziś (6.10) w Łambinowicach… » więcej 2022-10-06, godz. 16:15 Kolizje w Opolu. Na Głogowskiej auto dostawcze wjechało w słup, na ulicy 1 Maja wywrócił się motorowerzysta [ZDJ… Do zdarzenia na Głogowskiej doszło rano. Kierujący dostawczym busem schylając się po telefon zjechał z drogi i doprowadził do zderzenia z betonową latarnią… » więcej 2022-10-06, godz. 15:40 Uderzyła w budynek, ale pojechała dalej. Uszkodzony samochód zainteresował kluczborskich policjantów Po pijanemu uderzyła samochodem w budynek, ale nie przeszkodziło jej to w dalszej jeździe. Ta sytuacja miała miejsce we wtorek (04.10) około 22:00 w centrum… » więcej 2022-10-06, godz. 15:15 USK w Opolu chce ruszyć z operacjami onkologicznymi. Na początku zabiegi mają być wykonywane u chorych na nowotwory… Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu poszerza swoją dotychczasową działalność. Jest szansa, że od początku przyszłego roku pacjenci onkologiczni, chorujący… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »