Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-31, 11:30 Autor: Katarzyna Doros

Rowerzyści pokrzyżowali odłów. Byki ze Starego Lasu dalej na gigancie, ale jest nowy plan wyłapania zwierząt

Byk Limousine [fot. christels / źródło pixabay.com]
Byk Limousine [fot. christels / źródło pixabay.com]
Byki Limousine [fot. Pascvii / źródło pixabay.com]
Byki Limousine [fot. Pascvii / źródło pixabay.com]
Marek Wisła [fot. Jan Poniatyszyn]
Marek Wisła [fot. Jan Poniatyszyn]
Część byków uciekinierów ze Starego Lasu nadal przebywa na wolności. Wczorajsze plany zaganiania ich do zagrody nie powiodły się. Nowy plan zakłada pojedyncze usypianie zwierząt i przewożenie ich do gospodarstwa, z którego uciekły.
Nadal część byków, które uciekły z gospodarstwa w Starym Lesie przebywa na wolności. Zaplanowana na wczoraj (30.05) akcja przeganiania stada przez jeźdźców konnych nie doszła do skutku. W związku z tym, że las w którym przebywają zwierzęta często odwiedzają rowerzyści, byki rozproszyły się. Sztab kryzysowy podjął decyzję o pojedynczym usypianiu zwierząt i transportowaniu ich do gospodarstwa.

- Byki nie chciały wyjść z lasu na pole, dlatego konieczna była zmiana scenariusza, w jaki sposób będą one łapane - mówi Marek Wisła, powiatowy lekarz weterynarii w Prudniku.

- Odstąpiono od przepędu tych byków przy pomocy jeźdźców na koniach i podjęto decyzję o odstrzale przy użyciu broni Palmera. One będą premedykowane - tzn. usypiane, a następnie ładowane na transport i przewożone do zagrody. I faktycznie odłowiono dwa byki wczoraj (30.05) - mówi Radiu Opole Marek Wisła.

To oznacza, że na wolności pozostaje jeszcze 11 sztuk bydła. Powiatowy lekarz weterynarii w Prudniku podkreśla, że schwytanie stada na pewno nie zakończy się w ciągu jednego dnia.

Prudnicka policja została poproszona o dodatkowe zabezpieczenie Lasku Niemysłowickiego, w którym przebywają zwierzęta. Tak, by byki nie były płoszone np. przez rowerzystów.
Marek Wisła

Wiadomości z regionu

2022-09-28, godz. 12:40 "Sadzenie drzew jest łatwe". Nadleśnictwa rozdadzą milion sadzonek Drzewo dla każdego chętnego. Już jutro (29.09) opolskie nadleśnictwa rozdadzą kilka tysięcy sadzonek drzew. Otrzymać będzie można między innymi młodą… » więcej 2022-09-28, godz. 12:15 "Czasy pandemii spowodowały wyobcowanie dzieci i młodzieży". Ruszyło Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i … O problemach związanych ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży rozmawiają specjaliści, wykładowcy i praktycy z dziedziny psychiatrii. Ruszyło Opolskie… » więcej 2022-09-28, godz. 12:10 Jak stracić prawo jazdy i 2000 złotych w ciągu minuty? [FILM] Mandat na 2000 złotych i 25 punktów karnych - to kara, jaką wymierzyli kierowcy łamiącemu przepisy olescy policjanci. » więcej 2022-09-28, godz. 10:30 Anna Zalewska w Radiu Opole. Unia Europejska próbuje stawić czoła kryzysowi energetycznemu Europosłanka Anna Zalewska w Radiu Opole pytana o receptę na kryzys energetyczny, mówi stanowczo: zawiesić ETS. » więcej 2022-09-28, godz. 09:12 Bardzo duże zainteresowanie dodatkiem węglowym w gminie Turawa. Lada dzień powinny ruszyć wypłaty Ponad 1750 wniosków o dodatek węglowy wpłynęło do Urzędu Gminy Turawa od 17 sierpnia. Rada Gminy przegłosowała ujęcie niezbędnych pieniędzy w tegorocznym… » więcej 2022-09-28, godz. 09:00 Brzeska "cegielnia" zyskuje nowe życie. Dobiega końca rewitalizacja ważnego akwenu Dobiega końca rewitalizacja stawu cegielnianego w Brzegu. Dzięki przeprowadzonym pracom, teren będzie mógł lepiej służyć wędkarzom, a także spacerow… » więcej 2022-09-28, godz. 07:10 Fałszowana żywność na regionalnym rynku - to może być nawet 30%. Region jest na wysokiej pozycji w rankingu liczby… - Najczęściej fałszowane są takie produkty jak miód, przetwory mleczne, oliwa z oliwek oraz mięso drobiowe. Co oznacza, że na nie trzeba najbardziej uważać… » więcej 2022-09-28, godz. 07:00 Szlachetna Paczka rozpoczęła odliczanie do Weekendu Cudów. Wciąż brakuje wolontariuszy w regionie Na sto dni przed finałem Szlachetnej Paczki, czyli Weekendem Cudów w województwie opolskim wciąż brakuje wielu wolontariuszy. W ramach tzw. studniówki wolontariusze… » więcej 2022-09-27, godz. 21:00 Ponad tysiąc uczniów odwiedziło I Forum Maturzysty Politechniki Opolskiej Opolscy maturzyści mogli spotkać się z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i posłuchać o przygotowaniach do matur. To za sprawą pierwszego Forum… » więcej 2022-09-27, godz. 21:00 "Przy budynku policji wyglądamy bardzo niekorzystnie". Brzeski magistrat przestanie straszyć. Elewacja budynku przejdzie… Po montażu iluminacji, budynek brzeskiego magistratu czekają kolejne zmiany. Tym razem odnowienia doczeka się zniszczona elewacja. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »