Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-27, 18:20 Autor: Maja Laksy

IV Opolski Kongres Młodzieży. Otwarta debata na temat problemów nastolatków po pandemii

IV Opolski Kongres Młodzieży [fot.Maja Laksy]
IV Opolski Kongres Młodzieży [fot.Maja Laksy]
IV Opolski Kongres Młodzieży [fot.Maja Laksy]
IV Opolski Kongres Młodzieży [fot.Maja Laksy]
"Młodzi są zajechani, co z tym robimy?" - to hasło przewodnie IV Opolskiego Kongresu Młodzieży, który zorganizowano w urzędzie marszałkowskim. Celem wydarzenia jest m.in. wymiana doświadczeń, integracja, a także przeprowadzenie otwartej debaty na temat problemów, z jakimi obecnie mierzą się nastolatkowie.
- Staramy się wziąć pod lupę różne tematy związane z kryzysami dla młodych po pandemii. Od tego, że był to czas odwyknięcia od pracy z ludźmi, przez dużą presję, aż po trudności z komunikacją, bo przez miesiące rozmawialiśmy tylko przez internet - mówi Magdalena Lenartowicz, prezes stowarzyszenia "Europa Iuvenis" i organizatorka kongresu.

Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego, podkreśla, że kongres jest okazją do zmotywowania młodzieży i zmiany ich sposobu myślenia na lepsze. W tym celu powstał kolejny program wsparcia finansowego.

- Adresujemy do nich 600 tysięcy złotych poprzez czterech operatorów w obszarze kultury, sportu, ochrony środowiska i Ochotniczych Straży Pożarnych. Młodzież nie będzie musiała martwić się o faktury i o rozliczenie. Operatorzy za nich zajmą się całą papierologią. A z kolei oni mają zająć się swoimi warsztatami, zajęciami i na przykład projektem ekologicznym w swojej miejscowości.

Dodajmy, że jutro (28.05) uczestnicy wydarzenia przeniosą się do Turawy, gdzie zaplanowano dla nich integrację połączoną z kreatywnymi warsztatami. Spotkanie młodzieży zakończy się o godzinie 16:00.
Magdalena Lenartowicz
Zbigniew Kubalańca

Wiadomości z regionu

2022-07-05, godz. 20:42 Dachowanie pod Namysłowem. Za kierownicą siedział 19-latek 1500 złotych mandatu i zniszczone auto - tak zakończył się piracki kurs młodego kierowcy na trasie Namysłów - Smarchowice Śląskie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2022-07-05, godz. 20:15 Wyniki matur na Opolszczyźnie poniżej średniej krajowej. 17% zdających ma prawo do poprawki Egzamin dojrzałości na Opolszczyźnie zdało 76,5 % tegorocznych maturzystów. To wynik o 1,7% gorszy od średniej krajowej. Przypomnijmy, do matur w regionie… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Za 2 tygodnie w Opolu wchodzi w życie uchwała krajobrazowa. "Cały czas odpowiadamy na pytania" 20 lipca w stolicy regionu zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z chaotycznie rozmieszczonymi banerami reklamowymi… » więcej 2022-07-05, godz. 18:45 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 18:30 Kim byli Romeo i Julia z Opola? Kolejne szczątki odnalezione przy murach katedry [FILM, ZDJĘCIA] Archeolodzy, którzy prowadzą prace badawcze przy opolskiej katedrze natrafili na wyjątkowe odkrycie. Choć wydawałoby się, że kolejne dwa ludzkie szkielety… » więcej 2022-07-05, godz. 18:29 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-05, godz. 16:54 Wypadek na styku Ozimskiej z Horoszkiewicza w Opolu Do zderzenia dwóch aut doszło po godzinie 16:00 w Opolu, u zbiegu Horoszkiewicza z Ozimską, na wysokości NFZ. » więcej 2022-07-05, godz. 16:35 Po latach starań Kędzierzyn-Koźle ma hospicjum. Czekano na nie 10 lat Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu, najnowocześniejsza placówka opieki paliatywnej w regionie rozpoczęła dziś (05.07) oficjalnie swoją działalność… » więcej 2022-07-05, godz. 16:30 Co było pierwsze latarnia czy chodnik? Absurd inwestycyjny w Goszczowicach [INTERWENCJA] W Goszczowicach powstaje chodnik, ale na przyszłej drodze pieszych stanęła, i to dosłownie, latarnia. Z wyjaśnień Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu wynika… » więcej 2022-07-05, godz. 15:30 Nudził się na wolności, więc zaczął strzelać z wiatrówki do wiat przystankowych 22-latek Otmuchowa strzelał do wiat przystankowych z wiatrówki. Gdy wpadł w ręce policji okazało się, że unika odbycia kary więzienia, ponadto w jego domu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »