Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-23, 21:15 Autor: Katarzyna Doros

Dyskutują o problemach i wyzwaniach młodych ludzi. II Opolski Kongres Młodzieży z powodu pandemii przeniósł się do sieci

II Opolski Kongres Młodzieży [fot. FB Franek Posacki]
II Opolski Kongres Młodzieży [fot. FB Franek Posacki]
O problemach edukacji w czasie pandemii, przedsiębiorczości i walce ze stresem dyskutują uczestnicy II Opolskiego Kongresu Młodzieży. Z powodu obecnej sytuacji epidemicznej spotkanie zorganizowano online za pośrednictwem platformy Zoom.
- Na pewno chcemy zwrócić uwagę na poprawienie efektywności prowadzonych zajęć w szkołach i na uczelniach. Ważny jest także aspekt psychologiczny, siedzimy przy komputerach i jesteśmy pozbawieni kontaktów rówieśniczych - wyjaśnia Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego, które jest organizatorem wydarzenia. - Cieszymy się, że mimo pandemii tak wiele osób młodych zainteresowało się tym wydarzeniem i chce nam pomóc w stworzeniu rekomendacji i rozwiązań w tematach, na które koronawirus ma bezpośredni wpływ.

- Ten kongres udowadnia, że takie wydarzenia są bardzo potrzebne, a młodzież chce się angażować. To widać także po warsztatach tematycznych, w których biorą udział. Dzięki tym warsztatom młodzi ludzie wiedzą jak stać się aktywnym w samorządzie i jak realizować swoje pasje - dodaje Łukasz Wiatr z Forum Młodzieży, uczestnik kongresu.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy ze stowarzyszeniem "Europa Iuvenis" i młodzieżowymi radami miast Opole, Kędzierzyn-Koźle i Gogolin oraz gminy Turawa. Jutro (24.10) drugi dzień Opolskiego Kongresu Młodzieży. W programie m.in. warsztaty poświęcone pozyskiwaniu funduszy na nowe inicjatywy oraz kreowaniu wizerunku młodzieżowych aktywistów w sieci.
Maksymilian Polis, Łukasz Wiatr

Wiadomości z regionu

2022-08-14, godz. 19:53 Ciało kobiety znaleziono w nieczynnym basenie w Kietrzu. Śledczy ustalają okoliczności jej śmierci Na starym basenie przy ul. Sportowej w Kietrzu znaleziono dzisiaj (14.08) ciało kobiety. Informację potwierdza Komenda Powiatowa Policji w Głubczycach. » więcej 2022-08-14, godz. 16:21 W całym kraju trwają pikniki z okazji Święta Wojska Polskiego. W naszym regionie żołnierze odwiedzili dziś Oles… Pokazy najnowszego sprzętu wojskowego, prezentacja uzbrojenia i umundurowania, tradycyjna grochówka i koncert orkiestry - to główne atrakcje niedzielnego (14.08)… » więcej 2022-08-14, godz. 15:24 Taki konwój robi duże wrażenie. Ponad 60 wozów strażackich przejechało z Dobrej do Kórnicy dla małej Wiktorii Pojechali dla Wiktorii. Strażacy z całej Polski wzięli udział w III Konwoju Charytatywnym z Dobrej do Kórnicy niedaleko Krapkowic. » więcej 2022-08-14, godz. 14:30 Wielkie pożary na południu Francji. W akcji gaśniczej pomagają polscy strażacy, wśród nich opolski oficer prasowy… Około 1500 strażaków rotacyjnie walczy z pożarami lasów na południu Francji. Na miejscu jest 146 strażaków z Polski, którzy przyjechali tam 49 pojazdami… » więcej 2022-08-14, godz. 14:25 Zderzenie dwóch osobówek w Łubnianach. Dwie osoby zostały poszkodowane Mamy utrudnienia w Łubnianach w powiecie opolskim. Dziś (14.08) ok. godziny 12:50 na ul. Kolanowskiej zderzyły się tam dwa samochody osobowe: opel i chrysler… » więcej 2022-08-14, godz. 12:49 W Kamieniu Śląskim trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka. ''Wszystkie swoje podróże odbywał z Matką… Tłumy wiernych przybyły do sanktuarium w Kamieniu Śląskim na drugi dzień uroczystości odpustowych ku czci św. Jacka, głównego patrona diecezji opolsk… » więcej 2022-08-14, godz. 12:33 Uwaga, możliwe burze z gradem - ostrzegają synoptycy Synoptycy przestrzegają przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w regionie opolski. Wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa. » więcej 2022-08-14, godz. 10:15 "Przedszkole na pewno powstanie". Wójt Domaszowic odpowiada na pogłoski o problemach z realizacją inwestycji Czy budowa nowego przedszkola w Domaszowicach stoi pod znakiem zapytania? Pojawiły się głosy, że gmina nie znajdzie pieniędzy na to, aby dołożyć do inwestycji… » więcej 2022-08-14, godz. 09:18 Odpust św. Jacka, jarmark i zawody w rzucie kamieniem. Dziś w Kamieniu Śląskim główna część obchodów patrona… To wydarzenie przyciąga zawsze tłumy wiernych. W weekend w sanktuarium w Kamieniu Śląskim trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka. To patron, który… » więcej 2022-08-14, godz. 09:00 We wtorek rusza "burzenie" mostu w Dąbrówce Łubniańskiej na DW 461. Będzie objazd We wtorek (16.08) zamknięty zostanie przejazd przez most w Dąbrówce Łubniańskiej. Utrudnienia związane z przebudową przeprawy utrzymają się do końca… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »