Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-19, 13:04 Autor: Grzegorz Frankowski

Grupa Azoty ZAK S.A. przyznała stypendia najlepszym uczniom głubczyckiego ,,Rolniczaka''

Najlepsi uczniowie głubczyckiego ,,Rolniczaka
Najlepsi uczniowie głubczyckiego ,,Rolniczaka'' otrzymali stypendia - [fot; Kamila Besz]
Kędzierzyńska spółka od dwóch lat wspiera Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera w Głubczycach. Umowa patronacka została podpisana w 2018 roku. Jednym z elementów współpracy jest fundowanie przez Grupę Azoty ZAK S.A. stypendiów dla najzdolniejszej młodzieży. W tym roku nagrody otrzymali: Jakub Zaczyk, Izabela Mincel, Zygmunt Kusze i Jakub Kusze.
- Od wielu lat staramy się wspierać najzdolniejszą, najbardziej ambitną młodzież z rejonu opolskiego. Wysokość stypendium to kilkaset złotych miesięcznie – mówi Artur Kamiński, wiceprezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

- Dla uczniów na średnim poziomie, myślę, że to jest dobry bodziec, motywator i zastrzyk finansowy. Uczniowie mają motywację, żeby podnosić swój poziom nauczania. Już widzą na tym etapie nauczania, że ważne podmioty gospodarcze, w tym wypadku Grupa Azoty interesuje się wybitnymi uczniami na tym poziomie. Tworzy się taka symbioza między biznesem i poziomem średnim, bo też właśnie w taki poziom nauczania chcemy się angażować i z tego typu podmiotami edukacyjnymi współpracować.

- Cieszymy się, że nasza współpraca tak dobrze się układa. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli jeszcze więcej stypendystów – mówi Bogusław Chochowski, dyrektor szkoły.

- Zakłady Azotowe są dla nas bardzo ważnym partnerem jeżeli chodzi o sprawy dotyczące praktyk zawodowych, czy działań związanych z praktyczną nauką zawodu. Pamiętajmy o tym, że jest to zakład, który w wielu wypadkach produkuje dla rolnictwa.

Grupa Azoty ZAK S.A. na podobnej zasadzie wspiera placówki oświatowe w Kędzierzynie-Koźlu, między innymi Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej.
Artur Kamiński
Bogusław Chochowski

Wiadomości z regionu

2021-01-19, godz. 15:15 Trwa doroczyny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w diecezji opolskiej W tym roku przebiega pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. » więcej 2021-01-19, godz. 13:30 Zwisające sople lodu i śnieg na dachu mogą okazać się niebezpieczne dla przechodniów. O ich usunięcie muszą zadbać… Po kilkudniowych opadach śniegu i siarczystym mrozie pozostał biały puch na dachach oraz zwisające sople. Teraz właściciele budynków muszą sprawdzić… » więcej 2021-01-19, godz. 13:15 Billboard ze szczątkami płodów, unijną flagą i wizerunkiem Hitlera. Posłowie KO złożyli zawiadomienie do policji… Opolscy posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa oraz wykroczenia do prokuratury i policji w sprawie… » więcej 2021-01-19, godz. 12:30 Wiosną ma się rozpocząć rewitalizacja centrum Strzelec Opolskich. To największa tegoroczna inwestycja gminy 8 firm jest zainteresowanych przebudową centrum Strzelec Opolskich w ramach planowanej na ten rok rewitalizacji. To już kolejne podejście do przetargu, ale… » więcej 2021-01-19, godz. 12:15 Jest akt oskarżenia ws. możliwego plagiatu byłej dyrektorki Muzeum Śląska Opolskiego Prokuratura Rejonowa w Opolu skierowała do opolskiego sądu akt oskarżenia ws. plagiatu, którego zdaniem śledczych dopuściła się Monika O. » więcej 2021-01-19, godz. 12:00 Kradł perfumy w drogerii, pójdzie siedzieć za narkotyki. Policjanci z Brzegu zatrzymali 44-latka z Dolnego Śląska Policjanci z Brzegu zatrzymali 3 osoby w związku z przestępczością narkotykową. To 37-letnia mieszkanka miasta, 34-latek z Krapkowic i 44-letni mieszkaniec… » więcej 2021-01-19, godz. 10:59 MZ: w naszym regionie spada liczba zakażeń, ale rośnie liczba zgonów Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4835 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 95 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-01-19, godz. 10:18 Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed smogiem w regionie Na zagrożonym obszarze żyje około 40 tys. mieszkańców regionu. » więcej 2021-01-19, godz. 09:59 Śmiertelny wypadek w Zakładach Koksowniczych w Zdzieszowicach. Nie żyje 49-letni pracownik Trwa ustalanie okoliczności śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło w Zakładach Koksowniczych w Zdzieszowicach. 49-letni mężczyzna został przygnieciony… » więcej 2021-01-19, godz. 09:30 Krapkowice: jeden most, trzy pomysły na jego przebieg Są trzy pomysły na przebieg mostu południowego w Krapkowicach, nowej przeprawy nad Odrą. Firma przygotowująca dokumentację zaproponowała warianty o różnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »