Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-27, 14:10 Autor: Maja Laksy

"To ostatni moment, by ratować przed upadkiem nasze wieże". Diecezja zaprasza na koncert charytatywny na rzecz opolskiej katedry

Katedra Opolska [fot. Witold Wośtak]
Katedra Opolska [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa dotycząca koncertu charytatywnego [fot.Maja Laksy]
Konferencja prasowa dotycząca koncertu charytatywnego [fot.Maja Laksy]
Występ zespołu Frele i Golec uOrkiestra - to główne atrakcje koncertu charytatywnego na rzecz opolskiej katedry, który zaplanowano na 24 czerwca. Wydarzenie będzie częścią XIII edycji Nocy Kultury, a także okazją do czynnego świętowania 50- lecia istnienia Diecezji Opolskiej.
- Chcemy wrócić do tej formuły koncertów charytatywnych na rzecz opolskiej katedry na pl. Katedralnym. Dlatego 24 czerwca, w piątek, od godziny 18:00 chcemy na nowo ruszyć z tymi koncertami -mówi ks. Jerzy Kostorz.

- Cieszymy się, że coraz więcej instytucji podejmuje działania, które są ściśle związane
z Nocą Kultury - mówi Joanna Broszkiewicz-Brylak, z-ca naczelnika wydziału kultury, turystyki i współpracy z zagranicą opolskiego ratusza.

- Program będzie bardzo bogaty, ale nie chcemy zdradzać wszystkich szczegółów. Na razie zdradzamy koncert. Myślimy, że będzie to około 40 wydarzeń, które będą się odbywały mniej więcej od godziny 20:00 do późnych godzin nocnych.

Celem koncertu jest zbiórka pieniędzy na kolejny etap renowacji opolskiej katedry. Przypomnijmy, że od początku roku remontowana jest wieża południowa kościoła. Aby jednak zadbać o cały obiekt, konieczne jest rozpoczęcie kolejnych prac.

- To jest ostatni moment, by ratować przed upadkiem nasze wieże. Dzieje się również wiele wewnątrz katedry. Będziemy montowali ogrzewanie podłogowe, a z tym się wiąże wymiana posadzki, która jest już w niewielkim fragmencie eksponowana przy wejściu do zakrystii. Można zobaczyć, jak za niecały rok będzie wyglądała katedra - mówi ks. Waldemar Klinger, proboszcz katedry opolskiej.

Bilety na wydarzenie można nabyć już od jutra (28.05) w kancelarii Parafii Katedralnej w Opolu, w kurii diecezjalnej oraz na portierni Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Cena wejściówki to 50 zł. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronie www.wk.diecezja.opole.pl
ks. Jerzy Kostosz
Joanna Broszkiewicz-Brylak
ks. Waldemar Klinger

Wiadomości z regionu

2022-10-01, godz. 17:10 Prawie 2,5 tysiąca pierogów dało Krapkowicom rekord Polski. Najcięższa dynia ważyła ponad 600 kilogramów [ZDJ… Padł rekord Polski w lepieniu pierogów z dynią podczas Bania Fest, czyli Festiwalu Dyni w Sercu Opolszczyzny. Na parkingu Starostwa Powiatowego w Krapkowicach… » więcej 2022-10-01, godz. 15:00 Nyski "Mechanik" będzie miał wirtualną strzelnicę Powiat nyski buduje wirtualną strzelnicę. Zlokalizowana zostanie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie, placówce oświatowej podlegającej… » więcej 2022-10-01, godz. 13:45 Brzeskie muzeum w ten weekend zaprasza seniorów na darmowe zwiedzanie. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji Do końca weekendu można brać udział w bezpłatnych warsztatach i prelekcjach w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Placówka zaprasza też na zwiedzanie swoich… » więcej 2022-10-01, godz. 13:30 Opole: dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu 1 Maja i Reymonta Do tego zdarzenia doszło przed godziną 13. Według wstępnych informacji nie ma osób poszkodowanych. » więcej 2022-10-01, godz. 12:30 Reaktywowane dyplomarium na Uniwersytecie Opolskim. Około 60 absolwentów w czarnych togach powróciło na wydział Około 60 tegorocznych absolwentów kierunków ekonomicznych Uniwersytetu Opolskiego wzięło udział w reaktywowanym po latach dyplomarium. » więcej 2022-10-01, godz. 11:15 Pandemia przyspieszyła rozwój innowacji w polskiej szkole, ale nadal jest o czym rozmawiać. Nauczyciele przyjechali… O innowacyjnej edukacji rozmawiają dzisiaj (01.10) nauczyciele i specjaliści w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym numer 1 w Opolu. Do stolicy województwa… » więcej 2022-10-01, godz. 10:30 Sobota z warsztatami ekologicznymi i pieczonym ziemniakiem w Kluczborku. Można pomóc Antosiowi z Wołczyna Na dwie ciekawe inicjatywy zaprasza Centrum Kultury w Kluczborku. Przed południem (o 11:00) rozpocznie się Eko-piknik dotowany przez urząd marszałkowski. » więcej 2022-10-01, godz. 08:00 Brzeg: remont ulicy Reymonta jednak z rządowym dofinansowaniem. Miasto chce szukać wykonawcy prac Ulica Reymonta w Brzegu zostanie wyremontowana. Miasto otrzymało dofinansowanie do tej inwestycji. » więcej 2022-10-01, godz. 07:15 Z ośmiu wariantów obwodnicy Zawady zostały trzy. "Z tymi, które otrzymały najwięcej punktów idziemy dalej" Trzy spośród ośmiu wariantów obwodnicy Zawady będzie brała pod uwagę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. Decyzja ma związek z zakończeniem… » więcej 2022-09-30, godz. 21:15 Czy burmistrz Brzegu porównał radnych do NKWD-owskich sądów doraźnych? "Zrozumiano mnie nieopatrznie. Przepraszam" Zaognia się konflikt między burmistrzem Brzegu a częścią radnych. Po jednej z kontroli komisji rewizyjnych, włodarz miasta nazwał jej członków 'dwojką'… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »