Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-02-25, 06:45 Autor: Witold Wośtak

Młody aktywista pyta o plany remontowe placu zabaw nad Odrą w Opolu. Ratusz przygotowuje odpowiedź

Kacper Kunstler przed Urzędem Miasta Opola [fot. Witold Wośtak]
Kacper Kunstler przed Urzędem Miasta Opola [fot. Witold Wośtak]
Kacper Kunstler z Młodej Prawicy pyta Urząd Miasta Opola o ewentualne plany remontu placu zabaw na Bulwarach Nadodrzańskich.
Precyzował na konferencji prasowej, że chodzi o plac zlokalizowany w sąsiedztwie mostu im. Ireny Sendlerowej, który prowadzi na wyspę Bolko - w sąsiedztwie ulicy Powstańców Śląskich. Zdaniem młodego aktywisty, plac zabaw jest zniszczony i pomazany, a takie same opinie mają wyrażać mieszkańcy.

- U progu wiosny warto zadbać o bezpieczeństwo i estetykę tego miejsca - dodaje Kunstler.

- Myślę, że już powinniśmy rozpocząć prace i zastanowić się, czy chcemy zrobić coś z tym placem zabaw przed sezonem. Nie oszukujmy się – trzeba pomyśleć o bezpieczeństwie dzieci oraz o upiększaniu całego miasta i samego krajobrazu nad Odrą. Można zauważyć, że przede wszystkim dziurawa jest nawierzchnia. Po drugie, o ile dobrze pamiętam, ten plac zabaw ma już swoje lata, a dawno nic tam nie robiono.

Zapytaliśmy o tę sprawę w ratuszu. Daria Strąk z biura prasowego zapowiedziała sprawdzenie tematu i odniesienie się do sprawy jutro (25.02).
Kacper Kunstler

Wiadomości z regionu

2022-09-30, godz. 21:15 Czy burmistrz Brzegu porównał radnych do NKWD-owskich sądów doraźnych? "Zrozumiano mnie nieopatrznie. Przepraszam" Zaognia się konflikt między burmistrzem Brzegu a częścią radnych. Po jednej z kontroli komisji rewizyjnych, włodarz miasta nazwał jej członków 'dwojką'… » więcej 2022-09-30, godz. 20:50 Kolizja dwóch pojazdów w Opolu Przy skrzyżowaniu ulic Nysy Łużyckiej z Wrocławską zderzyła się cysterna z osobówką. » więcej 2022-09-30, godz. 20:35 "To bardzo ważne i cenne wyróżnienie". Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji nagrodzeni przez Opolską Izbę… Opolska Izba Gospodarcza po raz 19. przyznała 'Opolską Nagrodę Jakości'. Wśród 10 laureatów znaleźli się zarówno przedsiębiorcy, jak i przedstawiciele… » więcej 2022-09-30, godz. 20:30 Gmina Kietrz również szuka oszczędności. Niektóre wiejskie domy kultury na okres zimowy zostaną zamknięte Gmina Kietrz, podobnie jak wszystkie samorządy w naszym regionie, szuka możliwości minimalizowania zużycia energii elektrycznej. Jednym z pomysłów jest docieplanie… » więcej 2022-09-30, godz. 19:10 Ruszają zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. "Porusza różnorodną tematykę i łączy pokolenia" Edukacja nie tylko dla osób młodych, ale i tych nieco starszych. Dziś (30.09) w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbyło się uroczyste rozpoczęcie… » więcej 2022-09-30, godz. 19:00 23 opolskie placówki w tzw. sieci szpitali. NFZ opublikował wykaz Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił nową listę placówek wchodzących w skład sieci szpitali na mocy rozporządzenia, które weszło w życie… » więcej 2022-09-30, godz. 18:20 Namysłów chce zachęcać mieszkanki wsi do większej aktywności. W gminie odbył się pierwszy konwent kół gospodyń… Koła gospodyń wiejskich w gminie Namysłów przeżywają renesans. Organizacje zrzeszają coraz więcej członkiń, a na ich utworzenie decydują się kolejne… » więcej 2022-09-30, godz. 18:00 Radni Opola przyjęli specjalny apel dotyczący Odry. Chcą lepszego i wielopoziomowego monitoringu rzeki Apel dotyczący katastrofy ekologicznej na Odrze przyjęła na koniec wczorajszej (29.09) sesji Rada Miasta Opola. W dokumencie jest mowa o zakazie wylewania do… » więcej 2022-09-30, godz. 17:45 Opole ma polsko-ukraiński mural wdzięczności i solidarności Dwie twarze kobiet w biało-czerwonych i żółto-niebieskich kolorach. Tak wygląda polsko-ukraiński mural, który odsłonięto dzisiaj (30.09) na jednej ze… » więcej 2022-09-30, godz. 16:40 Przedstawiciele partii Razem z pytaniami do ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o pieniądze na naukę języka niemi… Przedstawiciele opolskiego okręgu partii Razem pytają ministra edukacji Przemysława Czarnka o pieniądze na naukę języka niemieckiego. Ich zdaniem 40 milionów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »