Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-02-11, 17:10 Autor: Monika Matuszkiewicz

Więcej "zielonych przystanków" w Opolu. Tego chce Młoda Prawica i wysyła pytania do Rady Miasta Opola

Przedstawiciele Młodej Prawicy chcą więcej "zielonych przystanków" w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przedstawiciele Młodej Prawicy chcą więcej "zielonych przystanków" w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przedstawiciele Młodej Prawicy chcą więcej "zielonych przystanków" w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przedstawiciele Młodej Prawicy chcą więcej "zielonych przystanków" w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przedstawiciele Młodej Prawicy chcą więcej "zielonych przystanków" w Opolu. Chodzi o zazielenianie miejsc autobusowych, na wzór tego, jaki powstał w 2020 roku na pl. Kopernika. W tym celu złożyli kilka pytań do Przewodniczącego Rady Miasta Opola Łukasza Sowady.
- W swoim piśmie pytam, czy taka inicjatywa będzie kontynuowana, a jeżeli tak, to kiedy. Po drugie, chcę się dowiedzieć, jaką kwotę miasto chciałoby przekazać na modernizację przystanków. Te pytania nie są moje, a mieszkańców - mówi Kacper Kunstler z Młodej Prawicy.

- Jedna z propozycji, którą słyszałem, jest to przystanek przy Okrąglaku, przy hali widowiskowo-sportowej. Kolejnym przystankiem przykładowo może być ten przy pl. Kopernika przy Uniwersytecie, bądź tutaj przy Teatrze Lalki i Aktora, jest to również bardzo fajna ciekawa propozycja. Na Piastowskiej przy stawku Barlickiego również jest to też fajna propozycja.

Przewodniczący rady miasta poinformował Radio Opole, że jeśli takie pismo wpłynie do biura, to oczywiście rozpatrzy je i odpowie. Ma na to 30 dni.
Kacper Kunstler

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 18:45 Od skarpetek dla teścia, po słodkości dla najmłodszych. Jarmark Świąteczny w Opolu wystartował [ZDJĘCIA] Dla najmłodszych karuzele, dźwięk dzwoneczków i wata cukrowa, dla starszych grzaniec pod 12-metowym wiatrakiem, a potem wycieczka szlakiem straganów, uginających… » więcej 2022-12-03, godz. 18:34 Opole: potrącenie pieszego na przejściu. Kierowca był nietrzeźwy Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Fabrycznej i Armii Krajowej. » więcej 2022-12-03, godz. 18:00 "By pokazać, że jest wśród nas życzliwość". Marsz Mikołajów przeszedł przez Opole Mikołaje i Mikołajowe, od przedszkolaka do seniora, przeszli w marszu przez Opole - To manifestacja dobroci i życzliwości - przekonują organizatorzy ze stowarzyszenia… » więcej 2022-12-03, godz. 17:15 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 16:30 Autobusy rozpoczynają kursy z centrum przesiadkowego Opole Główne Od przyszłego tygodnia uruchomione zostanie centrum przesiadkowe Opole Główne. - Przewoźnicy będą mogli korzystać z płyty dworca i stanowisk postojowych… » więcej 2022-12-03, godz. 15:30 Ruszyły szkolenia dla społecznych strażników rybackich. "Trzeba czuć tę misję" Działają pro bono, a więc za darmo i w czasie wolnym, ale dla dobra każdego z nas. Państwowa Straż Rybacka szuka chętnych, którzy chcą dołączyć do… » więcej 2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »