Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-03-17, 15:18 Autor: Maja Laksy

Działacze Młodej Prawicy piszą ws. autobusów do Tymczasowego Ośrodka Wsparcia Ukrainy

Kacper Kunstler wnioskuje o zmianę kursów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu [fot.Maja Laksy]
Kacper Kunstler wnioskuje o zmianę kursów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu [fot.Maja Laksy]
Kacper Kunslter, przedstawiciel Młodej Prawicy apeluje o wprowadzenie zmian w kursowaniu linii Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Chodzi o autobusy dojeżdżające do centrum handlowego Turawa Park, przy którym aktualnie działa Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy.
- Linia 10 i 18 nie kursuje prosto pod Turawę Park. To gigantyczny problem w obecnej sytuacji - mówi Kacper Kunslter, przedstawiciel Młodej Prawicy.

- Wolontariusze nie mają jak się dostać. Osoby, które chcą dostarczyć rzeczy do punktu też nie mają jak się dostać. Tworzy się wielki problem, który trzeba jak najszybciej rozwiązać.

Zdaniem przedstawiciela Młodej Prawicy odpowiednim rozwiązaniem byłoby uruchomienie tymczasowej linii autobusowej, która kursowałaby do Centrum Handlowego Turawy Park w niedzielę. Zaproponował również wprowadzenie zmian w kursowaniu poszczególnych linii MZK Opole.

- Można zmienić kursowanie niedzielne. 15 może na przykład wyjątkowo jeździć do Turawy Park. To też przecież jakieś rozwiązanie.

O odniesienie się do sprawy poprosiliśmy adresata pisma młodych działaczy Łukasza Sowadę, przewodniczącego Rady Miasta Opola. Na razie brak konkretnej odpowiedzi.

- Jeżeli wpłynie taki wniosek i jest on kierowany do mnie, a dotyczy bieżącego funkcjonowania miasta, ja go przekierowuję do prezydenta i czekam na opinię prezydenta w tej sprawie. Po otrzymaniu takiej opinii jest zwrotna informacja do strony wnioskującej.

Przedstawiciel ratusza zapewnia jednak, że pismo zostanie rozpatrzone przez prezydenta w ciągu najbliższych 30 dni.
Kacper Kunstler
Kacper Kunstler
Łukasz Sowada

Wiadomości z regionu

2023-12-04, godz. 16:44 II Opolskie Forum Wolontariatu w Opolu. Deszcz wyróżnień dla społeczników W przeddzień Międzynarodowego Dnia Wolontariusza urząd marszałkowski wręczył wyróżnienia opolskim społecznikom. W grupie nagrodzonych znaleźli się m.in… » więcej 2023-12-04, godz. 16:37 Około 100 zwierząt czeka w schronisku w Kędzierzynie-Koźlu na adopcję „Najbardziej potrzeba nam adopcji”. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu ma obecnie ok. 100 mieszkańców - to psy i koty. Wszystkie… » więcej 2023-12-04, godz. 15:32 "Dostaliśmy 316% podwyżki, idziemy do sądu". Wójt Tarnowa Opolskiego oprotestowuje podwyżki WiK - Po racjonalne ceny idę do sądu - mówi wójt gminy Tarnów Opolski Krzysztof Mutz. To odpowiedź na ogłoszone przez spółkę Wodociągi i Kanalizacja podwyżki… » więcej 2023-12-04, godz. 14:45 Wojskowe Centrum Rekrutacji promuje Legię Akademicką, tym razem na Politechnice Opolskiej Rozmowy z żołnierzami zawodowymi, pokazy broni oraz ju-jitsu w wersji wojskowej. Tak wyglądała akcja promocyjna 7. edycji Legii Akademickiej na Politechnice… » więcej 2023-12-04, godz. 14:30 Mundur nosi się nie tylko w czasie służby Policjantka z Namysłowa po służbie pomogła zranionemu w wypadku kierowcy. Do zdarzenia doszło na trasie Żaba - Smarchowice Nowe. » więcej 2023-12-04, godz. 13:15 "Życie jest podróżą". Jak widzą ją niepełnosprawni? 5 kategorii, w każdej zwycięzcy oraz grupa wyróżnionych. W urzędzie wojewódzkim rozdano nagrody regionalnego etapu 21. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego… » więcej 2023-12-04, godz. 13:00 Kluczborscy radni ustalili stawkę miesięcznego abonamentu na rozbudowanym parkingu 150 złotych kosztuje miesiąc parkowania na rozbudowanym parkingu za urzędem miejskim i starostwem w Kluczborku. Taką uchwałę w ubiegłym tygodniu podjęli… » więcej 2023-12-04, godz. 12:15 Grupa przestępcza rozbita. W akcji brali udział funkcjonariusze opolskich służb Zajmowali się praniem brudnych pieniędzy, a proceder miał związek z obrotem olejami roślinnymi, olejem posmażalniczym oraz biokomponentami. Sprawą zajmowali… » więcej 2023-12-04, godz. 11:00 Ekwiwalent będzie też dla kandydatów. Zmiana w uchwale o wsparciu OSP Już nie tylko strażacy ochotnicy, ale też kandydaci na takich druhów w Opolu będą otrzymywać pieniądze za swoją gotowość. Stosowną uchwałę przyjęli… » więcej 2023-12-04, godz. 10:45 2,5 roku potrwa zwrot kosztów proekologicznej inwestycji na "Oleskiej Lagunie" w Oleśnie 108 paneli fotowoltaicznych, 2 pompy ciepła typu powietrze-woda i moduł kogeneracyjny. Po zakończeniu inwestycji wartej półtora miliona złotych kryta pływalnia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »