Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-03-17, 15:18 Autor: Maja Laksy

Działacze Młodej Prawicy piszą ws. autobusów do Tymczasowego Ośrodka Wsparcia Ukrainy

Kacper Kunstler wnioskuje o zmianę kursów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu [fot.Maja Laksy]
Kacper Kunstler wnioskuje o zmianę kursów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu [fot.Maja Laksy]
Kacper Kunslter, przedstawiciel Młodej Prawicy apeluje o wprowadzenie zmian w kursowaniu linii Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Chodzi o autobusy dojeżdżające do centrum handlowego Turawa Park, przy którym aktualnie działa Tymczasowy Ośrodek Wsparcia Ukrainy.
- Linia 10 i 18 nie kursuje prosto pod Turawę Park. To gigantyczny problem w obecnej sytuacji - mówi Kacper Kunslter, przedstawiciel Młodej Prawicy.

- Wolontariusze nie mają jak się dostać. Osoby, które chcą dostarczyć rzeczy do punktu też nie mają jak się dostać. Tworzy się wielki problem, który trzeba jak najszybciej rozwiązać.

Zdaniem przedstawiciela Młodej Prawicy odpowiednim rozwiązaniem byłoby uruchomienie tymczasowej linii autobusowej, która kursowałaby do Centrum Handlowego Turawy Park w niedzielę. Zaproponował również wprowadzenie zmian w kursowaniu poszczególnych linii MZK Opole.

- Można zmienić kursowanie niedzielne. 15 może na przykład wyjątkowo jeździć do Turawy Park. To też przecież jakieś rozwiązanie.

O odniesienie się do sprawy poprosiliśmy adresata pisma młodych działaczy Łukasza Sowadę, przewodniczącego Rady Miasta Opola. Na razie brak konkretnej odpowiedzi.

- Jeżeli wpłynie taki wniosek i jest on kierowany do mnie, a dotyczy bieżącego funkcjonowania miasta, ja go przekierowuję do prezydenta i czekam na opinię prezydenta w tej sprawie. Po otrzymaniu takiej opinii jest zwrotna informacja do strony wnioskującej.

Przedstawiciel ratusza zapewnia jednak, że pismo zostanie rozpatrzone przez prezydenta w ciągu najbliższych 30 dni.
Kacper Kunstler
Kacper Kunstler
Łukasz Sowada

Wiadomości z regionu

2022-09-27, godz. 18:30 Filtracja poprawiła parametry wody w Jeziorze Turawskim. Optymistyczne wyniki trzyletniego projektu naukowców Sprawdził się nowatorski system filtracji wody w Jeziorze Turawskim. To główny wniosek z trzyletniego projektu dotyczącego zbiorników retencyjnych. » więcej 2022-09-27, godz. 18:30 Pracownicy i dziennikarze Radia Opole dobrze wiedzą, jak wykonać pierwszą pomoc [ZDJĘCIA] Jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową u noworodka, dziecka i osoby dorosłej - tego mogli dowiedzieć się dziś (27.09) pracownicy i… » więcej 2022-09-27, godz. 18:00 83 lata temu powstało Polskie Państwo Podziemne. "Było największym takim państwem w całej Europie" [ZDJĘCIA] 27 września 83 lata temu w oblężonej Warszawie utworzona została Służba Zwycięstwu Polski. Była to pierwsza konspiracyjna organizacja niepodległościowa… » więcej 2022-09-27, godz. 17:00 Są już razem ponad 50 lat. Opolskie małżeństwa odebrały medale za długoletnie pożycie małżeńskie [ZDJĘCIA… Były łzy wzruszenia, bukiety kwiatów, szampan i medale. W opolskim ratuszu wyróżniono dziś (27.09) 20 par, które ponad 50 lat temu w urzędzie stanu cywilnego… » więcej 2022-09-27, godz. 16:40 Mieszkaniec Opola pyta o brak polskich flag w mieście. Rzecznik ratusza odpowiada, że są sprecyzowane przepisy O brak polskich flag na budynkach, pomnikach i masztach administrowanych przez Urząd Miasta Opola pyta Łukasz Gruca. Miłośnik lokalnej historii oraz patriota… » więcej 2022-09-27, godz. 16:30 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na Śląsku Opolskim ma 75 lat. Działacze świętowali jubileusz w brzeskim zamku [ZD… Towarzystwo Przyjaciół Dzieci świętuje 75-lecie istnienia swoich opolskich struktur. Z tej okazji działacze, a także osoby i instytucje zaprzyjaźnione z… » więcej 2022-09-27, godz. 16:00 Samorządy szukają pomysłów na oszczędzanie energii. "Zacznijmy korzystać z prądu, tak jak u siebie w domu" Od 1 października administracja rządowa i samorządowa będzie musiała obniżyć zużycie energii o 10 procent. Tak wynika z założeń tarczy solidarnościowej… » więcej 2022-09-27, godz. 15:30 Włamali się po alkohol. Po wszystkim jeden ze sprawców ostrzelał dom z wiatrówki Aby zdobyć alkohol, włamali się do mieszkania. Dzięki błyskawicznej reakcji mundurowych z Lewina Brzeskiego, para złodziei szybko przekonała się, że nie… » więcej 2022-09-27, godz. 12:40 Radni województwa opolskiego dyskutują dziś o finansach regionu. Odznaczyli też dwie instytucje Trwa 46. sesja sejmiku województwa opolskiego. Wśród tematów między innymi analiza regionalnego rynku pracy w pierwszym półroczu oraz udzielenie pomocy… » więcej 2022-09-27, godz. 11:45 "Ryby głosu nie mają, a rzeki to nie śmietnik". Opolscy przedstawiciele Platformy Obywatelskiej z apelem do rządz… Zakaz wylewania nieczystości do rzek, wdrożenie stałego monitorowania jakości wód i pomoc przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w wyniku zanieczyszczenia Odry… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »