Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-21, 16:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Mieszkańców Opola czekają wyższe opłaty za ciepło. ECO przygotowuje się do podwyżek

Mieszkańców Opola czekają podwyżki za ciepło [fot. Daniel Klimczak]
Mieszkańców Opola czekają podwyżki za ciepło [fot. Daniel Klimczak]
ECO [fot.M.Matuszkiewicz]
ECO [fot.M.Matuszkiewicz]
Mieszkańcy Opola, którzy korzystają z ciepła dostarczanego przez ECO, muszą liczyć się z podwyżkami. Spółka planuje wzrost cen od 11 do nawet 16 procent. Ile dokładnie one wyniosą, to będzie wiadomo po wydaniu postanowienia przez Urząd Regulacji Energetyki.
- Ten wzrost będzie też zależny od tego, z jakiej grupy taryfowej korzystają mieszkańcy - mówi Tomasz Piętka, dyrektor ds. handlowych w ECO.

- W zależności od tego, jak będzie przebiegało postępowanie w Urzędzie Regulacji Energetyki, to przewidujemy, że wprowadzenie nowych stawek będzie miało miejsce na przełomie lutego i marca. Druga sprawa jest taka, że zostaną one wprowadzone już w okresie wiosennym, więc nie powinny one tak bardzo dotknąć naszych klientów.

Choć podwyżki są dopiero zapowiadane, to Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przyszłość" w Opolu już otrzymała informację, że ceny za ogrzewanie wzrosną o 13,5% w stosunku do ubiegłego roku.

- W naszych założeniach do planu budżetowego na ten bieżący rok szacowaliśmy, że ten wzrost kosztów będzie na poziomie od 5 do 7 procent. Obecnie jesteśmy zaniepokojeni wysokością tych podwyżek. Jest to bardzo dla nas niekomfortowa sytuacja, bo większość naszych lokali zamieszkiwana jest przez osoby starsze - dodaje Janusz Turek, prezes spółdzielni.

Podobnie jest również w spółdzielni mieszkaniowej, która zarządza blokami na osiedlu AK. Tam planowany jest wzrost opłat za ciepło o około 3 procent.

Nie jest także powiedziane, że ECO w połowie roku nie podniesie ponownie cen. Wszystko zależne jest od tego, czy opał nie zdrożeje.
Tomasz Piętka
Janusz Turek

Wiadomości z regionu

2022-05-21, godz. 19:30 Lublana coraz bardziej siatkarska. Do Słowenii docierają kibice ZAKSY, ale nie tylko Coraz więcej kibiców dociera do Lublany, gdzie jutro (22.05) odbędą się finały Ligi Mistrzów. Na trybunach hali Stożice może zasiąść 12,5 tysiąca… » więcej 2022-05-21, godz. 19:18 "To była najcięższa walka". Na Górze św. Anny uczono 101. rocznicę najważniejszej bitwy III Powstania Śląskie… Mija 101. rocznica bitwy o Górę św. Anny, która była najkrwawszym aktem III Powstania Śląskiego. Dziś (21.05) pod tamtejszym Pomnikiem Czyny Powstańczego… » więcej 2022-05-21, godz. 18:15 Prace za półmetkiem. Przedszkole w Grodźcu będzie gotowe szybciej niż planowano Będzie mogło tam uczęszczać 50 dzieci z trzech sołectw. Trwa budowa nowego przedszkola w Grodźcu. Wylane zostały już posadzki, trwają prace związane… » więcej 2022-05-21, godz. 17:45 Medycy z USK w Opolu sprawdzą, czy cukrzyca wpływa na uszkodzenie słuchu u dzieci Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu sprawdzą, czy cukrzyca wpływa na uszkodzenie słuchu u dzieci i młodzieży. Opolski ośrodek diabetologii… » więcej 2022-05-21, godz. 16:43 "Można zobaczyć czołgi i dotknąć broni". W Nysie trwa piknik wojskowy Prezentacja sprzętu wojskowego, w tym między innymi czołgów Leopard, wystawa militariów, czy mini strzelnica - to tylko część atrakcji, z jakich skorzystać… » więcej 2022-05-21, godz. 16:30 Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa już działa! Można się zgłaszać Ruszył nabór do nowego rodzaju służby wojskowej - dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji w 32 miejscowościach w całej Polsce odbywają… » więcej 2022-05-21, godz. 12:00 Warunki dla każdego powinny być takie same! Radni SP w sprawie ujednolicenia regulaminów w Opolskim TBS Solidarna Polska apeluje do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, aby wprowadził jednolite zasady w regulaminie dla wszystkich mieszkań z zasobów opolskiego… » więcej 2022-05-21, godz. 11:15 "Podaruj Dzieciom Uśmiech" - startuje akcja zbiórki pomocy dla dzieci z placówek opieki W Porannej Rozmowie Radia Opole o zbiórce na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Krasnym Polu i z Ośrodka Interwencyjnego w Głubczycach. O szczegółach przedsięwzięcia… » więcej 2022-05-21, godz. 10:45 Radio Opole jest Lublanie! Można pokibicować ZAKSIE a przy okazji zwiedzić stolicę Słowenii [ZDJĘCIA] Wzgórze zamkowe z potężną fortyfikacją, której początki datowane są na IX wiek, park Tivoli czy stare miasto z barokową zabudową. Lublana jest gospodarzem… » więcej 2022-05-21, godz. 10:41 Narybek też już łowi. Młodzi amatorzy połowów spotkali się na zawodach w Opolu Wietrzna pogoda ich nie zniechęciła. Z samego rana młodzi wędkarze pojawili się nad Kanałem Ulgi w Opolu i ruszyli do rywalizacji. W Mistrzostwach Województwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »