Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-16, 17:43 Autor: Jan Poniatyszyn

Wspólne kolędowanie z opolskimi motocyklistami w Prudniku Lesie cieszyło się dużym zainteresowaniem

Motocyklowe Kolędowanie w przyklasztornym kościele franciszkańskim w Prudniku Lesie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Motocyklowe Kolędowanie w przyklasztornym kościele franciszkańskim w Prudniku Lesie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Dopisała frekwencja uczestników Motocyklowego Kolędowania w Prudniku Lesie. Impreza ta odbyła się po raz 15. Atmosfera wspólnego kolędowania przyciągnęła całe rodziny. Przyklasztorny kościół Franciszkanów wypełnili też przyjezdni z innych miast województwa. Gościnnie zaśpiewała schola z parafii Jana Pawła II w Opolu.
- Przyjechałem z małżonką, która też jest motocyklistą - mówi Andrzej z Opola. – W tym roku zdała kategorię A. Na wiosnę kupuje motor, także będziemy jeździć we dwoje, podróżować po całej Europie, a może i dalej. Tutaj sprowadza nas tradycja. Jest tu bardzo fajna atmosfera.

- Kończy się czas śpiewania kolęd – powiedział mieszkaniec Prudnika, który w przeszłości uprawiał sporty motorowe. – Lubię pośpiewać i dlatego tutaj jestem. Jest też okazja spotkania ze znajomymi.

- Fajne są motory – stwierdził ojciec Antoni Dudek, który zapoczątkował spotkania motocyklistów na błoniach Sanktuarium św. Józefa w Prudniku Lesie. – Fajne są ubiory motocyklistów, ich filozofia, atrakcyjny sposób bycia. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby przejść przez ziemię wszystkim dobrze czyniąc.

Motocyklowe Kolędowanie zakończyły rozmowy przy ognisku, domowym cieście i franciszkańskiej herbatce. Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Motocyklista z Opola
Mieszkaniec Prudnik
Antoni Dudek

Wiadomości z regionu

2022-05-29, godz. 13:55 "Chcemy przywrócić aktywność". Na wyspie Bolko w Opolu zorganizowano bieg "Piątka Piątki" Blisko 100 zawodników pobiegło dzisiaj (29.05) w biegu 'Piątka Piątki' organizowanego przez LO nr 5 w Opolu. Udział w nim wzięli nie tylko uczniowie, ale… » więcej 2022-05-29, godz. 13:20 "Program jest bardzo bogaty". Taki ma być kluczborski koncert charytatywny na rzecz Ukrainy. Początek o 17:00 Ponad 30 artystów z Polski i Ukrainy wystąpi podczas dzisiejszego (29.05) Koncertu Charytatywnego 'Kluczbork dla Ukrainy'. » więcej 2022-05-29, godz. 12:15 Byki wciąż na wolności, choć jest ich coraz mniej. Zwierzęta uciekły z gospodarstwa rolnego koło Głuchołaz Na wolności pozostało już tylko ośmiu zbiegów. Mowa o bykach, które uciekły z prywatnej hodowli w Starym Lesie. Przypomnijmy, do tego nietypowego zdarzenia… » więcej 2022-05-29, godz. 12:00 "Chcemy, aby mieszkanki, które mają problem z dyskryminacją, zgłaszały się do nas". W Opolu powołano komisję ds… Opolskie radne zajmą się sprawami opolanek. Podczas ostatniej sesji rady miasta powołana została komisja ds. podjęcia działań na rzecz równouprawnienia… » więcej 2022-05-29, godz. 09:40 Rafał Bartek nowym przewodniczącym Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce Rafał Bartek został wybrany przez delegatów Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce na nowego przewodniczącego tej organizacji… » więcej 2022-05-29, godz. 09:15 Polskie społeczeństwo starzeje się. Mniej osób niż 10 lat temu mieszka w miastach. Znamy kolejne wyniki spisu pow… Statystyczny Polak ma około 41 lat. Kobiety są nieco starsze - 43 lata, a mężczyźni mają średnio 40 lat. Mamy kolejne dane dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego… » więcej 2022-05-29, godz. 07:30 53. Rajd Festiwalowy. Wielkie ściganie wokół Góry św. Anny. Będą utrudnienia w ruchu Nielicencjonowani kierowcy zjechali się do stolicy regionu, aby rywalizować na torze w ramach 53. edycji Rajdu Festiwalowego. To jedno z najstarszych wydarzeń… » więcej 2022-05-28, godz. 19:49 Europoseł Patryk Jaki zapowiada ustawę Lex Wiśniewski. "Zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie" - Przygotowujemy ustawę Lex Wiśniewski, która m.in. zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie - to propozycja europosła Patryka Jakiego z… » więcej 2022-05-28, godz. 17:00 Słodko i naturalnie. Do Opola zjechali pszczelarze z regionu na pierwszy festiwal pszczelarski ku czci ks. dr. Jana D… Lokalni pszczelarze pojawili się dziś (28.05) na rynku w stolicy regionu. To za sprawą I Opolskiego Festiwalu Pszczelarskiego, zorganizowanego ku czci księdza… » więcej 2022-05-28, godz. 15:30 Uwaga, stado byków na wolności. Zwierzęta uciekły z gospodarstwa koło Głuchołaz. Powołano sztab kryzysowy To nie była gonitwa byków w hiszpańskiej Pampelunie, chociaż mogło to tak wyglądać. Do nietypowego zdarzenia doszło w Starym Lesie nieopodal Głuchołaz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »