Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-01, 17:15 Autor: Katarzyna Doros

Po raz 19. motocykliści przyjechali do św. Anny. Tym razem wspierają dzieci z Syrii [ZDJĘCIA]

Po raz 19. motocykliści przyjechali do Św. Anny[fot. Katarzyna Doros]
Po raz 19. motocykliści przyjechali do Św. Anny[fot. Katarzyna Doros]
Po raz 19. motocykliści przyjechali do Św. Anny[fot. Katarzyna Doros]
Po raz 19. motocykliści przyjechali do Św. Anny[fot. Katarzyna Doros]
Po raz 19. motocykliści przyjechali do Św. Anny[fot. Katarzyna Doros]
Po raz 19. motocykliści przyjechali do Św. Anny[fot. Katarzyna Doros]
Miłośnicy motocykli i ryczących silników zjechali na Górę św. Anny modlić się o zdrowie i bezpieczeństwo na drogach. Coroczna pielgrzymka do Groty Lurdzkiej przyciągnęła pasjonatów hond, yamah, jaw i "wskek" nie tylko z Opolszczyzny.
Nie przeszkadzała też deszczowa aura, bo jak podkreślają motocykliści liczy się sama obecność i spotkania z kolegami.

- Przyjechałem z córką prosić przede wszystkim o zdrowie - mówi Tadeusz z Lipnik. - Prosić "babcię" o szczęśliwe wyjazdy i szczęśliwe powroty - dodaje.

- Jestem trzeci raz na pielgrzymce, a czwarty raz na zlocie, więc trzy lata jeżdżę sama. Mam hondę - mówi inna uczestniczka pielgrzymki.

- Ja mam motor yamaha vx1100. W młodości dużo jeździłem, m.in. wsk-ą, junakiem. Ja się staram raz w miesiącu tu być, u babci Aneczki. Na pewno proszę o zdrowie, siły i zgodę w rodzinie - dodaje Adam Mokanek z Rybnika.

Zbigniew Janikowski w środowisku znany jako "Tarpan" w pielgrzymce na Górę św. Anny uczestniczy po raz pierwszy. - Przyjechałem z Dąbrowy Górniczej, prosto z rajdu katyńskiego hondą Ntv - mówi.

- Jestem pierwszy raz. Jestem z Jaworzna z tamtejszego klubu. Nazywamy się "Łowcy Dusz". Zapoczątkowała to moja mama, mając 16 lat. Jak byłem jeszcze małym dzieckiem to mnie brała z przodu na motocykl, brata sadzała sobie z tyłu. Potrafiła nas paskiem spiąć, żeby nas nie pogubić i to tak gdzieś, zostało mi we krwi - opowiada naszej reporterce.

- My już tu chyba piąty, albo szósty raz jesteśmy. Jak tylko się uda, to zawsze jeździmy. Zaopatrzyliśmy się w stroje deszczowe i jeździmy nawet w deszczu. Jest tu taka specyficzna atmosfera. Lubimy tu przebywać - dodaje motocyklistka z Pszczyny.

W tym roku podczas motopielgrzymki zbierane są pieniądze na dzieci z Syrii: z Aleppo i Homs.
Uczestnicy motopielgrzymki na Górę św. Anny 1
Uczestnicy motopielgrzymki na Górę św. Anny 2

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 18:39 Nagroda Wawrzynków ma już 30 lat. Dodatkowe wyróżnienie trafiło do Violetty Rezler-Wasielewskiej Trzydziesty raz wręczono Nagrodę Jana i Wojciecha Wawrzynków. To wyróżnienia dla autorów i promotorów prac magisterskich na temat Śląska - dziejów politycznych… » więcej 2021-09-25, godz. 18:37 W Chróścinie trwa I edycja Dnia Kultury Kresowej. "Ci ludzie pielęgnują swoje dziedzictwo" Wystawa zdjęć i rekwizytów, poezja kresowa, rękodzieło, czy wspólne śpiewy przy akordeonie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników… » więcej 2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej 2021-09-25, godz. 10:50 Raport MZ: 8 nowych infekcji COVID-19 w regionie i 917 w całej Polsce. W kraju zmarło 20 zakażonych osób 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 09:30 KOWR zaprasza mieszkańców regionu na Piknik Rodzinny w Miechowej. Przygotowano wiele atrakcji Degustacja polskiej żywności, stoiska z lokalnymi produktami czy animacje dla dzieci. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców regionu w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »